Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Jakie macie tablety?

Polecane posty

Gość

Hej,

 

Tak się zastanawiam od paru tygodni, że może fajnie mieć tablet : )

Co macie, jak oceniacie? Polecacie?

Bo się zastanawiam i nie wiem, czy zbierać na Transformera z klawiaturą, czy wystarczy mi Prestigio chinolek : ) boję się ciut o jakość tych tanich tabletów 7-8 cali do 7-8 stówek, z drugiej strony nie chcę dać 1200-1500zł, bo to dla mnie za dużo na taką zabaweczkę, nie wspominając o religii Apple (tam to ceny już w ogóle tupet). Ale ideologia cenowa nieważna. Z czego korzystacie i jak to oceniacie?

 

Z góry dzięki za kontrybucje.

 

M/S

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Nexusa 7 i bardzo sobie chwalę. Jedynym mankamentem w wersji, która posiadam to brak 3G, jednak ja bez problemu mogę sobie udostępnić Internet z komórki gdy w zasięgu nie ma WiFi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tani sprzęt to kolega ma tableta z carefoura ;) Dał za niego 200zł. Jeśli chodzi o otwieranie pdf i takich pierdół to jest wystarczający ;) Może wydajnością jak na tablet nie powala, ale 1Ghz i 512mb ram jakoś sobie radzi. Pograć w jakieś "engry berdsy" i inne tego typu gry też się da;) Jak dla mnie zabawka warta swojej ceny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tak jak wyżej

 

Kolega opowiadał że w pracy na urodziny kupili koledze tablet też za jakieś 200-250zł niby pierdółka, ale podobno nie ma tragedii ;)

 

 

Osobiście nie lubię tego badziewia. Bawiłem się kiedyś jakimś samsungiem czy czymś podobnym i tragedia dla mnie. Nie lubię takich urządzonek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie jak kamikadze, wolę sobie już kupić małego netbooka, który spełnia wszystkie moje oczekiwania. Ostatnio się wyposażyłem w Asusa EEE 1225B, którego sobie serdecznie chwalę i nie zamierzam się z nim rozstawać. Można go wszędzie spakować, na studia się nadaje jak mało który, lekki, a przede wszystkim... To komputer, a nie tablet ;). Zastanów się czy w ogóle taki tablecik Ci potrzebny, niby zabawka jest fajna, ale czy potrzebna? Niby netbook wydajnością również nie powala, ale nudzić się nie będziesz, nawet w jakieś klasyki zagrasz na pełnej jakości ;). HoMM 3 górą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

No tak, ale np. dla mnie kosmicznie przydatne jest to, że jak czytam jakiś artykuł na papierze to mogę sobie otworzyć etui, wpisać co potrzebuję w google i już mam info. No i BTW czytania - tablet mogę trzymać wygodnie w jednej ręce.

 

O, dobre podsumowanie: tablet jest za***iście wygodny do konsumpcji treści, ale się na nim nie popracuje. Przy 10"+ nie jest już tak super wygodnie i mobilnie, ale coś tam można popracować.

Edytowano przez AceDude (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można wyciągnąć komórkę... Tak gdybać można długo. Jak ktoś lubi takie zabaweczki to nie ma przeciwwskazań, ale jednak osobiście preferuję coś bardziej uniwersalnego :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

Moim zdaniem, nie da sie ocenić od tak, ze tablet jest lepszy od netbooka, czy gorszy. Sek w tym, ze zależy to od tego, jaka ma on pełnić role. Do pisania bloga, w tym przypadku netbook jest najlepszy. Do czytania ebookow, zapamiętywania notatek, surfowanie po internecie, czy pogrywanke w proste gry... Tutaj tablet zwycięża:) smartphone to jednak nadal telefon z obsługa kilku nowych funkcji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Kuzyn z rok temu kupił sobie Dell-a Inspirio czy jakoś tak.

 

Bardzo fajna zabawka (w niedzielę dał mi żeby mu system zrobić). Wcześniej też go używałem i moim zdaniem lepszy od tabletu.

 

Ma fajny dotykowy ekran (można klikać zarówno touchpadem/myszką jak i stuknąć w ekran). Ekran obracalny tak że można go używać jak tablet (zamykasz lapka ale ekran masz na zewnątrz i normalnie korzystasz) ;)

 

Rozmiarami też nie jest gigant - jak to netbook.

 

 

Miałem swojego czasu Asusa Eee PC 1000H i w sumie błędem była sprzedaż i nie kupienie nowego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com
Jak nie srajpad to Nexus 7.

Srajpad? Wielu oczernia Apple za cenę itp. Ale właśnie srajpad będzie wspierany jeszcze pare lat, gdzie o takim nexusie 7, oficjalnie - zapomną na rzecz nowszych produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Szczerze to zbiera mi się na wymioty jak widzę produkty jabłkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o tani sprzęt to kolega ma tableta z carefoura ;) Dał za niego 200zł. Jeśli chodzi o otwieranie pdf i takich pierdół to jest wystarczający ;) Może wydajnością jak na tablet nie powala, ale 1Ghz i 512mb ram jakoś sobie radzi. Pograć w jakieś "engry berdsy" i inne tego typu gry też się da;) Jak dla mnie zabawka warta swojej ceny ;)

 

te kolego kilkanaście lat temu mialem słabszego kompa (Celeron 466 / 128 mb ramu) więc i tak to jest sporo :)

 

Mam identycznego jak kolega wyżej opisał 1ghz / 512 ramu - od Orange (tak wiem dopłacam 10 zł / miesiąc do abonamentu - to jakby kupić na raty)

 

Ogólnie tablet jest bo jest - ale szczerze mówiąc prawie w ogóle z niego nie korzystam.. Jedynie OpenFM (radio) właczam jak wychodze rano do pracy do "Śniadanka".

Ja nie polecam - wydane pieniądze w błoto : ) - filmiki z youtuba wolno się wczytują / muzyka często przerywa (nie z winy łącza...). Ogólnie lepiej wydać na coś innego tą kase :)- nie ma to jak stacjonarki.

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te kolego kilkanaście lat temu mialem słabszego kompa (Celeron 466 / 128 mb ramu) więc i tak to jest sporo

to że wychowywałem się na 486 to chyba nie znaczy, że tyle dziś wystarczy do obsługi nawet najprostszej strony internetowej? ;) Miałem taki procek w telefonie i sprawował się bardzo dobrze w rozdzielczości 480x320 - w neo v też się dobrze sprawuje przy rozdzielczości 854x480 - więc w tanich tabletach też sobie dobrze poradzą...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Spajder i @AceDude (pogadaliśmy se już o tabletach ; )

No ale Nexus jednak poszedł tą zagrywką, że nie ma slotu na karty - chcesz więcej GB - bierz wersję droższą.

 

3G to nie mus, szczególnie, że to jest koszt 300-400-500zł więcej, co dla mnie jest żenujące, ale podobno jakieś tam patenty drogo kosztują.

 

nrm wow, czyżbyśmy się zgadzali z nielubieniem "mód" np. na Apple (CENA! Nawet jakbym zarabiał tyle, że iPada kupuję za pół czy 1/3 pensji, to i tak chyba bym nie kupił, jest taki grzeczniutki i w ogóle KUL, aż się (Kamikadze ; ) wyrzymiotować chce, hehe) Miałem iPada chyba 2 tygodnie i no ogólnie fajnie, ale nie za 2500zł... za połowę może i tak. Nie jaram się Retiną, że "wow, ten ekran zmienił mój świat", czy w ogóle religią jabłka - przy głodujących dzieciach w Etiopii i fakcie, że Chinol robi te cacka pewnie za 1/10 ceny, to tym bardziej.

 

Jeszcze czekam na info za ile mogę mieć Nexusa z UK, bo znajomek jeździ często tu i tam, ale droższego nie chcę, a tańszy mnie nie przekonuje przez ten brak złącza, choć no chyba jest niezłą perspektywą przy przesadnie drogim choćby mini od Apple.

 

Co prawda nie kupię totalnej chińszczyzny niebrandowej za 200-300, ale patrzę na te takie lepsze chinolki, że właśnie Prestigio (10 cali jest za 999zł i do tego sloty kart i chyba nawet 3G, że wypas total, ale raczej wezmę za połowę tego dobry model 7 cali bodajże, wszystko ma 2 rdzenie, 1GB RAM i Androida 4.0, że luz).

 

Netbooka mam, 12 cali, 2 rdzenie, itd., ale korzysta kobieta i w sumie czasami korci Jej zabrać (kupić jej coś tam innego z notebooków), dorzucić SSD i nosić go ze sobą, ale jednak to jest troszeczkę kobyła (netbook, nie kobieta ; )

 

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi... KÓÓL

Szkoda tylko że przeczytałem to 2 razy i prawie nic nie zrozumiałem :D

Chyba jestem za stary na te dzisiejsze "slangi" i "flow-y".

 

Pozdro: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

@mFilmy.com - a gówno. To produkt sygnowany logiem google, dostaje aktualizacje systemu w pierwszej kolejności. Nie ma żadnych kretyńskich nakładek i modyfikacji, więc to dla nich żaden kłopot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
nrm wow, czyżbyśmy się zgadzali z nielubieniem "mód" np. na Apple (CENA! Nawet jakbym zarabiał tyle, że iPada kupuję za pół czy 1/3 pensji, to i tak chyba bym nie kupił, jest taki grzeczniutki i w ogóle KUL, aż się (Kamikadze ; ) wyrzymiotować chce, hehe)

 

To chyba źle wyciągnięte wnioski z mojej wypowiedzi - tym bardziej biorąc pod uwagę, że jestem długoletnim użytkownikiem srajfona i srakbuka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przez przypadek stałem się posiadaczem 10" szajmsunga (OVH spamowało nimi do klientów). Po miesiącu obcowania z tym sprzętem jestem dokładnie tego samego zdania co AceDude, czyli nadaje się to jedynie do przyjemnego konsumowania treści. Przerabiałem kilka scenariuszy typu combo kawiarnia + kawcia + ciacho + tablet + WHT - działało perfekcyjnie. W przypadku, gdy ciężko jest zwlec własne zwłoki z łóżka (kac/grypa/wcześniej zaplanowany wyjazd do teściowej), to też sprzęcik idealny.

 

Do pracy jednak kompletnie się nie nadaje. Czy z perspektywy czasu kupiłbym coś takiego? Zapewne tak, nie jestem jednak przekonany czy tej klasy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego ci potrzebny. Ja też chce kupić tablet i rozglądam się za takim już od miesiąca. Za takim aby nie był drogi a dobry. Hehe na razie takich nie ma :D Ja potrzebuje tabletu że tak powiem do wyra. Skype, internet, kurs językowy. pdf,y Nie chce mi się do tych rzeczy siedzieć przy pudle Więc w moim przypadku praktyczna rzecz. A przeciez do tych rzeczy nie będę kupował lapka. Ciężkie to, niewygodne, niewygodnie pisać po ciemku.

Jeżeli chodzi o najniższą półkę to TRAGEDIA Dla dziecka na komunie może wystarczy Chociaż znając dzisiejsze dzieci :D Ja dziś trzymałem w dłoniach jeden z takich wynalazków ŁO jejku jakbym trzymał w reku walkmana z lat 80tych nie chodzi o grubość ale o wykonanie ( przypomniały mi się stare dobre czasy ) Plastik, wszystko trzeszczy i czcionka tragedia że można popsuć wzrok ( w moim przypadku jeszcze bardziej popsuć )

tablety rzędu 500 zł już wyrabiają ale to ciągle chinolki. Zresztą prawie wszystkie jak nie wszystkie tablety to chinolki. Tylko że te drogie maja tylko logo porządnej firmy a co za tym idzie i większą kontrolę jakości. A jak tablet jest firmy xxx to wtedy przy zakupie musimy się jeszcze pomodlić o dobrą sztukę bez martwych pikseli czy odklejonego ekranu i czy w ogóle działa :D

Tablety powyżej 1000zł to dla gadżeciarzy którzy nie mają co robić z kasą bo przecież to aż tak funkcjonalne nie jest żeby wydawać na to tyle pieniędzy.

Jeżeli zdecydujesz się kupić coś z chinoli do 1000 zł to mogę ci coś polecić bo naczytałem się trochę na ten temat. Sam nie mam ale jakaś wiedza została.

Na pewno taki tablet do wygodnego korzystania musi posiadać 1 GB RAM 1024x768 rozdzielczość Co najmniej 8 GB pamięci wewnętrznej bo chyba na zewnętrzną nie można wgrywać aplikacji. Ekran IPS gdyż w niektórych tabletach bez IPS kąty widzenia są tragiczne. No i 2 rdzenie.

Moim faworytem do niedawna był Tablet KIANO Pro 10 Dual ze szkłem Gorilla Glass Teraz pojawił się SHIRU Shogun 10 ULTIMATE który pewnie za 3 miechy będzie kosztował już ok 1000zł ewentualnie SHIRU Shogun 10 POWER kosztuje obecnie 990zł ale ICS i nie wiem czy warto inwestować w coś co za rok nie będzie miało wsparcia.

Czekam na wyprzedaż GoClever Tab R974 i kupuje.
Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja wiem czego szukać, w sensie 2 rdzenie, 1GB RAM itd. : )

Kiano nie miałem w ręku, ale widziałem z metra. Raczej jestem leciutko napalony na Prestigio.

Rzekomo lada chwila wyjdzie wysyp 4-rdzeniowców chinoli.

 

Generalnie powoli chyba rezygnuję. Tak pomyślałem i aż tak nie potrzebuję, może zacznę zbierać na coś innego ; )

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×