Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dawid Sobieraj

[DA] Sprawdzenie kto nam grzeszy... czyli wysyłane e-maile

Polecane posty

Cześć,

 

Kolejna sprawa - jak mogę namierzyć goscia który wysyła po 7-10k e-maili dziennie. Spam prawdopodobnie leci, tylko nie mogę namierzyć skąd konkretnie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź sobie jeszcze lsof -f | grep smtp, po PID procesu można się trochę dowiedzieć.

 

Tyle, że ciężko znaleźć sprytnego potrafiącego podejrzeć /proc/PID w czasie działania procesu exim (często <1sek) , a co dopiero puszczenie na tym PID np strace ;)

 

No i trzeba by jakoś pętle zrobić żeby to wykonywała bo nie wyobrażam sobie siedzieć cały dzień i "polować" na czas wysyłki e-maili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle, że ciężko znaleźć sprytnego potrafiącego podejrzeć /proc/PID w czasie działania procesu exim (często <1sek) , a co dopiero puszczenie na tym PID np strace ;)

 

No i trzeba by jakoś pętle zrobić żeby to wykonywała bo nie wyobrażam sobie siedzieć cały dzień i "polować" na czas wysyłki e-maili

 

Wszystko jest do zrobienia, a lsof w takich wypadkach bywa pomocne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w kolejce e-mail coś takiego: adrian@host.pl , oczywiscie takiego adresu e-mail nie mam, a jest to automatycznie tworzony email podczas tworzenie użytkownika. Tego jednak nie widzę.

 

Przkładowo :

Użytkownik Dawid, ma -> dawid@host.pl

Użytkownik Adrian, ma -> adrian@host.pl

 

Nie mogę jednak namierzyć skąd dokładnie wylatuje poczta, dziurawy skrypt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×