Skocz do zawartości
OwiecPL1986

Firmy oferujące chmury dla konkretnego projektu?

Polecane posty

Gość Adam Szendzielorz
Chmura na VPSach to jakieś nieporozumienie.

Szczególnie jak sam VPS będzie w chmurze! Niezly mind fuck... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie osobie zakładającej ten temat chodziło o rozwiązanie typu PaaS:

http://en.wikipedia.org/wiki/Platform_as_a_service

 

Chociaż nie jestem przekonany czy to się nadaje do rozwiązań produkcyjnych.

 

Ps. Megiteam od nas z forum działa coś na tym poletku: http://www.webhostingtalk.pl/topic/40776-srodowiska-programistyczne-gotowe-od-reki-rusza-wspolpraca-megiteam-oraz-chmury-obliczeniowej-oktawave/

Edytowano przez Insider (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, dużo sobie dzięki tej dyskusji w głowie ułożyłem. Mam tylko jeszcze jeden problem, którego nie czuje.

 

Krótki opis uzupełniający:

System, który chce napisać składa się z przynajmniej kilkunastu podsystemów czyli domena.pl/, domena.pl/panel/support, domena.pl/panel/cmd itd. odpalają inne systemy, które są ze sobą zintegrowane.

 

Zakładamy, że całość działa w SaaS i jest tylko jedna słuszna kopia kodu na serwerze, do której odwołują się wszystkie sklepy. Każdy sklep ma swoją bazę danych, swojego usera oraz swój katalog na dysku z plikami niepowtarzalnymi.

 

Pytanie:

Jak po domenie w sposób optymalny technicznie i funkcjonalne przekierowywać do odpowiedniego sklepu.

 

@nrm napisał "Mi aplikacja po vhoście odczyta config takiego usera i już będę wiedział co i gdzie dla niego leż Mi aplikacja po vhoście odczyta config takiego usera i już będę wiedział co i gdzie dla niego leży"

 

Na jakiej dokładnie zasadzie miałoby to działać? Co dokładniej miałeś na myśli?

 

Czy lepiej będzie użyć rozwiązań systemowych jak np. powyższe czy rozwiązać to na poziomie skryptu? Jeśli systemowo to co będzie najlepszym rozwiązaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nei lepiej zainwestować w całą sieć intranetową? to nie jest dużo droższe, jak np biurokrator.pl, a pozwala na więcej, i zawsze może być użyte do kolejnego projektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×