Skocz do zawartości
MaTraX

[fc.pl] Opłata Za Wydanie Authinfo

Polecane posty

Witam,

 

Wczoraj wysłałem mail z żądaniem wydania mi kodu authinfo domeny, którą posiadam zarejestrowaną w serwisie fc.pl. W odpowiedzi otrzymałem następujący mail:

 

Witam,

 

Wydanie kodu authinfo to koszt 120zł, w przypadku domeny która ma

mniej niż 2 lata.

 

W celu wydania kodu proszę wpłacić sumę 120zł na nasze konto tytułem

"authinfo nazwa_domeny.com.pl". Kod zostanie wydany w ciągu 48h od

otrzymania wpłaty.

 

Pozdrawiam,

Piotr Kacała

 

Przyznam, że ta domena była moją pierwszą z typu .pl, .com.pl i mimo, miałem świadomość, ze przy domenach "polskich" do transferu wymagane jest posiadanie kodu authinfo, byłem pewien, że jego wydanie właścicielowi adresu jest czymś oczywistym i odbywa się bez jakiś opłat.

 

Na stronach NASK, który obsługuje polskie domeny nie znalazłem informacji dot. opłat za wydanie tego kodu.. podobnie na tym forum w jednym z wątków doszukałem się takiej rozmowy: LINK

Temat z linku jest dość stary niestety..

 

Udało mi się dodzwonić do fc.pl i mam otrzymać mailem dodatkowe wyjaśnienia względem tej opłaty wyssanej z palca. Winną jest podobno inna firma, ale poczekamy - zobaczymy..

 

W chwili obecnej z informacji jakich się doszukałem dla mnie wynika jasno, ze jest to próba wymuszenia/wyłudzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to FC korzysta z usług hrd.pl jeżeli chodzi o rejestracje domen - to 120 zł pewnie jest ich wymysłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno pobieralem authInfo dla 2 domen z webd.pl bez zadnych oplat. Musialem tylko przeslac (mailem/faxem/poczta) odpowiedni wniosek i dostalem kody. Domeny nie mialy nawet roku. Nie dawajcie sie naciagac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cudownie.. włąśnie sie dowiedziałem, ze łaskawie nie bedę musiał płacić za wydanie kodu.. "Łaskawie", bo powinienem wg. obsługi fc.pl zapłacić za zerwanie umowy. Nie wiem jak mozna zerwac umowę za domenę, którą opłaca się i która ma ważność na rok z góry.. może mnie ktoś uświadomi?

 

Służę mailem:

Witam,

 

Proszę jednak zauwazyć, że trochę błędnie interpretuje Pan punkt

regulaminu NASK. O ile transfer jest bezwarunkowy i natychmiastowy oraz

nie można nie wydać kodu to niezaleźnie od tego za zerwanie umowy jak

najbardziej można pobrać opłatę. Nie mozna tylko warunkować wydania

samego kodu opłatą. To nie transfer jest płatny, nie jest płatne wydanie

samego kodu, tylko rozwiazanie umowy przed terminem odnowienia.

Dodatkowo w regulaminie NASK można znaleźć także punkt ile kosztuje

transfer domeny np. do nask i aby czytać regulaminy sprzedawców.

Właśnie na takiej zasadzie działają najwięksi partnerzy NASK i nikt

nie ma żadnych wątpliwości odnośnie dodatkowych opłat. Nikt nie uważa

tego za próbę wyłudzenia jak Pan napisał, tylko traktuje jako

obustronną umowę.

 

Najwyraźniej jednak zaszło nieporozumienie w rozmowie telefonicznej,

związane z wydaniem kodu. Nie wiem czy został Pan wprowadzony w błąd,

czy może coś zostało niedopowiedziane, ponieważ nie rozmawiał Pan

akurat ze mną. Nie mamy polityki trzymania klientów na siłę, a raczej ich własny wybór

odnośnie rejestratora. Dlatego kod zostanie Panu bez problemu,

bezpłatnie wydany, bez żadnych kar za zerwanie umowy itp. W tym celu

proszę napisać na adres domeny@consultingservice.pl z e-maila na jaki

rejestrował Pan domenę.

 

Pozdrawiam,

Mikołaj Puta

Dodam, ze oczywiście o tym, ze przy transferze domeny muszę najczęściej zapłacić nowej firmie za kolejny rok dobrze wiem (nawet jeśli domena jest jeszcze ważna nawet 11 miesięcy - opłata u nowego providera jest wymagana najczęściej i przeciwko temu nic nie mam.. płacę wtedy nowej firmie).

 

Z tego co wiem (znów moze sie mylę - jesli tak - proszę poprawić) wszelkie domeny .pl, com.pl są utrzymywane przez NASK. Różnica jest tylko u jakiego partnera dany adres zarejestrujemy, więc gdzie logika w mailu w miejscu gdzie opisany jest fakt opłat w przypadku przeniesienie domeny do NASK?

 

//edit:

Jako ciekawostka wycinek z maila otrzymanego kilka minut temu:

Przecież w

poprzednim e-mailu wyraźnie

napisałem, że nie ma żadnego problemu z bezpłatnym wydaniem kodu

domeny.

Proszę porównać mail z pierwszego posta, gdzie wydanie authinfo to "koszt..", a powyższymi, gdzie wydanie nagle zrobiło się bezpłatne. Jednym słowem cudowna i uczciwa firma, gdzie omyłkowo tylko w mailu pierwszym znalazło się zdanie o opłacie? Nie sądzę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Wczoraj wysłałem mail z żądaniem wydania mi kodu authinfo domeny, którą posiadam zarejestrowaną w serwisie fc.pl. W odpowiedzi otrzymałem następujący mail:

Przyznam, że ta domena była moją pierwszą z typu .pl, .com.pl i mimo, miałem świadomość, ze przy domenach "polskich" do transferu wymagane jest posiadanie kodu authinfo, byłem pewien, że jego wydanie właścicielowi adresu jest czymś oczywistym i odbywa się bez jakiś opłat.

 

Na stronach NASK, który obsługuje polskie domeny nie znalazłem informacji dot. opłat za wydanie tego kodu.. podobnie na tym forum w jednym z wątków doszukałem się takiej rozmowy: LINK

Temat z linku jest dość stary niestety..

 

Udało mi się dodzwonić do fc.pl i mam otrzymać mailem dodatkowe wyjaśnienia względem tej opłaty wyssanej z palca. Winną jest podobno inna firma, ale poczekamy - zobaczymy..

 

W chwili obecnej z informacji jakich się doszukałem dla mnie wynika jasno, ze jest to próba wymuszenia/wyłudzenia.

 

@ MaTraX

 

Garażowe firmy hostingowe , garażowe umowy prawne regulujące zakres działalności/kulancję tych podwórkowych podmiotów .

Moje instynktowne skojarzenia z fc.pl odnosiły się do fcbayern.pl . , ale wygląda na to , że wszystkie dwuliterówki Dot PL są w międzyczasie zajęte pod tego rodzaju kryminogenną działalność.

Polecam dodanie do ewentualnych dwuliterowych adresów jeszcze po dwie litery i rejestrację domen np w Home.pl

 

Powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że taką właśnie politykę sprzedaży domen prowadziło właśnie Consulting Service (rejestracjadomen.pl), prawdopodobnie domena MaTraX 'a była tam zarejestrowana podczas promocji kiedy to właśnie regulamin rejestracjidomen zawierał punkt o utrzymywaniu domeny przez 2 lata w tej firmie, lub opłacie karnej, tudzież umownej.

 

Myślę że to nie wiena fc.pl sami nie są rejestratorami tylko pośredniczyli, może bezpłatnie.

 

otrzymałeś już kod ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ MaTraX

 

Garażowe firmy hostingowe , garażowe umowy prawne regulujące zakres działalności/kulancję tych podwórkowych podmiotów .

Moje instynktowne skojarzenia z fc.pl odnosiły się do fcbayern.pl . , ale wygląda na to , że wszystkie dwuliterówki Dot PL są w międzyczasie zajęte pod tego rodzaju kryminogenną działalność.

Polecam dodanie do ewentualnych dwuliterowych adresów jeszcze po dwie litery i rejestrację domen np w Home.pl

 

Hi!

 

Ciekawe ile klientow bedzie po roku zdziwiona ze wzgledu na wyszcze ceny uslug. Dotyczy to wszelkich promocji rowniez w nazwa.pl ?

 

Moze wytlumaczysz jak ja mam rozumiec nastepujacy tekst z regulaminu promocji home.pl

 

" W przypadku transferu domeny zarejestrowanej w ramach promocji do innego usługodawcy przed upływem rocznego abonamentu, dysponent domeny zobowiązuje się do jej prolongaty w systemie Organizatora na kolejny rok w cenie odpowiadającej kosztowi odnowienia domeny z aktualnego cennika Organizatora. Dokonanie opłaty, o której mowa w zdaniu poprzednim, zwalnia uczestnika promocji z jakichkolwiek świadczeń na rzecz Organizatora. "

 

Wiekszosc ludzi nie czyta regulaminow i to wykorzystuja organizatorzy wszelkich akcji promocyjnych. Rowniez firmy, ktore przeniosly sie z "piwnicy" do "biurowca". ;)

 

Tomasz Benert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak.. po opisanych wyżej problemach kod łaskawie otrzymałem.

 

Co do regulaminu itp. to wszystko pięknie, ale jest ale..

 

1. W pierwszym mailu poinformowano, że wydanie authinfo, to "koszt", kiedy operacja taka nie powinna i nie jest związana z żadnymi kosztami. I tutaj jest moja cała pretensja względem fc.pl, bo świadczy moim zdaniem o próbie wyłudzenia i w tej kwestii nie ma raczej o czym dyskutować.

 

2. Prosząc o wydanie tego kodu nie zadeklarowałem wyraźnej chęci zmiany firmy ją obsługującą (może to się wydać dziwne, ale okres upływu ważności domeny wydał mi sie odpowiednim momentem, aby takowy kod umożliwiający jej transfer w przyszłości pozyskać, gdyż domen posiadam kilka i zamierzam je stopniowo przenosić do obsługi w jednej firmie).

 

3. Wiedziałem, że może być za późno (z mojej winy) na dokonanie transferu, a poza tym domena sprawiała się dobrze. Fakt, ze po tym cyrku przy najbliższej okazji zamierzam sie wynieść i zaprzestać jakiejkolwiek współpracy z fc.pl , którą jak wspomniałem zapewne uważałem za jedną z lepszych i uczciwszych na naszym rynku.

 

//edit:

Jeszcze względem przenoszenia domen, czy ich cen po roku od promocji. Jeśli o mnie chodzi, to nie ma z mojej strony żadnego zdziwienia, czy pretensji o to, ze np. nowa firma obsługująca domenę żąda opłaty za nią za rok z góry mimo, ze np. domena jest dajmy na to jeszcze 11 miesięcy ważna (zresztą powtarzam się, bo wspomniałem o tym wyżej). Logicznym jest również to, ze domena, która teraz w promocji kosztowała np. 30-60zł, za rok będzie droższa (o ile znów nie trafi się obniżka cen, czy promocja). To są rzeczy oczywiste. Co innego tego typu sprawy, a co innego próby wyciagnięcia od klientów niesłusznie pieniędzy i informowanie w mailach raz tak, a drugi raz inaczej o tym samym.

 

Jako, ze sprawa się zakończyła (jak na razie), dziękuję za wszelkie wypowiedzi w tym wątku, informacje i pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od zawartej przez Ciebie umowy z operatorem. Operator moze zadac dowolnej oplaty za wydane kodu authinfo lub za przeniesienie domeny do innego rejestratora jesli jest to zgodne z zawarta umowa.

 

Natomiast zgodnie z umowa z NASK rejestrator (tym samym ich partnerzy) maja obowiazek wydac niezwlocznie kod authinfo. Niezwlocznie oznacza bez zbednej zwloki oraz w trybie przewidzianym u rejestratora. Nie oznacza to wydanie authinfo "od reki" przez emaila lub komunikator.

 

Prosze pamietac, ze w przypadku zawarcia umowy w ktorej nalezy sie operatorowi oplata za wydanie authinfo to nie moze on uzalezniac wydania authinfo od uregulowania oplaty, jednak pomimo wydania authinfo moze nadal egzekwowac oplate (takze sadownie). NASK nigdzie nie zabrania pobierania oplat za wydanie authinfo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×