Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
krzysiek02

Przeniesienie domeny

Polecane posty

Witam. Chcę przenieś domenę z Nazwa.pl do Ovh. Napisałem do nich o wydanie mi kodu AuthInfo. Oni oczywiście odpisali że jest on udostępniany na pisemną prośbę ale też "Pragniemy również poinformować, że do zmiany przekierowania domeny nie jest konieczny kod AuthInfo. Odpowiednią funkcjonalność znajdą Państwo w Panelu Klienta w sekcji "Twoje usługi" wybierając zakładkę "domeny" i wchodząc w szczegóły konkretnej domeny. Za pomocą opcji "konfiguruj" mogą Państwo dokonać zmiany delegacji domeny lub przekierować domenę na zewnętrzny adres IP." i teraz nie wiem czy mi ten kod jest potrzebny czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Przy przekierowaniu domena nadal będzie w nazwa.pl tylko będzie kierowała na serwer w OVH, bądź dowolny inny. Jeżeli chcesz za domenę płacić nie nazwa.pl tylko OVH to musisz mieć ten kod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zmienić "rejestratora domeny" (wykonać transfer domeny) to potrzebujesz do tego kod AuthInfo.

Opis który dostałeś dotyczy zmiany delegacji dla domeny (wtedy zmieniają się wyłącznie serwery DNS na które kieruje domena, a rejestrator pozostaje bez zmian).

 

Z Twojego opisu wynika, że chcesz wykonać transfer domeny. Więc pozostaje Ci wykonać procedurę wydania kodu u poprzedniego rejestratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele początkujących osób nie jest świadomych rozdzielności usług rejestracji domeny i hostingu stron www (a także usług DNS oraz poczty elektronicznej), kupują oni pakiety "wszystko w jednym", a po czasie przy chęci dokonania zmiany dowiadują się dopiero jak co działa. Zdarza się, że chcąc tylko zmienić hosting próbują również zmienić rejestratora domeny. Stąd też dopisek od Nazwy, że "pragniemy również poinformować..." (oczywiście chcą Cię zatrzymać jako klienta, jeśli nie na hosting to przynajmniej na domenę).

 

Zatem jak już napisano - jeśli chcesz tylko zmienić hosting, nie musisz zmieniać rejestratora domeny, lecz jeśli faktycznie chcesz zmienić rejestratora domeny, to potrzebny Ci jest kod AuthInfo.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×