Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Infinity Tech

Podłączenie Tv do PC przez HDMi z dźwiękiem ?

Polecane posty

Mam dosyć nietypową sytuację , gdyż kolega poprosił o pomoc przy podłączeniu PC do TV LCD aby mógł filmy oglądać wygodniej niż na małym monitorze.

 

Chciałbym to zrobić jednym kablem , najlepiej HDMI HDMI , najprościej chyba będzie dokupić kartę graficzną jakąś tanią aby tylko złącze obsługiwała , zastanawiam się nad tym artykułem http://www.solar.blurp.org/tvout.html#audio_HD_hdmi_XP , z tego co piszą to karty Radeon HD 4.xxx mają jakiś bajer który pozwala właśnie na dostarczenie dźwięku przez kabel HDMI , teraz pytanie jaka karta musi być ? czy coś takiego starczy ?? http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd4550-512mb-ddr3-pci-e-hdmi-fv-gw-i2894652819.html

 

Może jest jakiś inny "łatwiejszy" sposób ? będę wdzięczny za wskazówki.

 

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w nowym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tej strony co podałeś ważne jest "Trzeba mieć zainstalowane sterowniki ATI HDMI Audio Device (Realtek)." i wtedy nie ma problemu z dźwiękiem na TV poprzez HDMI, podpinasz do TV i po prostu działa.

 

Ja mam jeszcze jeden myk w domu, z racji, że w kinie domowym mam wykorzystane wszystkie wejścia HDMI, mam podłączone kino domowe z TV za pomocą światłowodu i wtedy ten dźwięk z komputera odtwarza mi się na kinie domowym, co ciekawe w przypadku video odtwarzane z pendrive na TV, też elegancko odtwarza się na kinie domowym (również 5.1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tego tekstu na ich stronie wynika , że na kablu HDMI HDMI nie pójdzie dźwięk : / , muszę mieć kartę HD 4.xxx oraz przejsciówkę DVI HDMI , chyba że źle rozumuję to co tam jest hmhm

 

Edit: To co znalazłem na forum supportu Radeona "-wszystkie Radeony HD od najniższego do najwyższego modelu mają na pokładzie chip audio ("Integrated HD audio controller") i dzięki temu dźwięk podawany jest jednocześnie z obrazem na wyjście hdmi" , czyli chyba wystarczy ta karta graficzna o której wspomniałem i jest ok.

 

Dam znać w temacie zaraz po nowym roku jak to zrobię czy działa , może komuś się przyda.

Edytowano przez glanpolnet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam radeona z serii hd4xxx (hd4830) - jest taka opcja, że po podłączeniu do tv przez hdmi (tyle że ja nie mam wyjścia hdmi tylko przejściówkę dvi > hdmi) jest dźwięk. Z tego co pamiętam to kiedyś działało tylko na win 7 (a na xp zawsze było "nieznane urządzenie audio") ale z tego co pamiętam zrobili to jakiś czas temu również na xp. Wystarczy zwykła instalacja sterowników ze strony amd (przynajmniej u mnie).

 

Pozdrawiam

Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czasem trza jeszcze dokopać się do tej opcji przesyłu dźwięku, że jakiś jeden tyczek do zahaczenia gdzieś w panelu jakimś, z tego, co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kartach bez zintegrowanej dźwiękówki trzeba kabelkiem podłączyć płytę główną z kartą graficzną aby dźwięk przez HDMi szedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×