Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Gość Matmaxalez

Ja głównie słucham radio Open FM (kanał muzyka klasyczna) i naprawdę czasem taka muzyka pomaga :). Ta którą podałeś jest na serio fajna :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@UP pomyliłeś gusta muzyczne ... to co podałeś to folk-classic : / a drugie to zupełnie inna bajka , zrozum różnicę między klasycyzmem a tymi swoimi łupankami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Nie mógłbym jechać z tą drugą piosenką. Przez takie żywe piosenki za szybko jadę :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klasyka i tylko klasyka w wersji skrajnie ortodoksyjnej. Wyciskanie organów przez J.S. Bacha i nic innego :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=AgDMxs4aHZU

 

Obie części polecam.

 

Również pomyliłeś wieki (już nie gatunki...) :D Twoje nuty są o wiele młodsze od moich :) generalnie dobrze iż muzyka klasyczna jest wśród Nas :) to co było warto czasem wspominać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Napisałem osobiście preferuję - dygresywnie a nie tematycznie.

To co podaliście osobiście by mnie tylko rozdrażniło... O gustach się nie dyskutuje. Zaraz wyjdzie, że się rzucam wszystkich mięsem chcę karać c**j wie czym i straszyć.

 

Nawet w takim temacie i to jakieś ******te pojazdy są i jakieś riposty z dupy.
Spokojnie CZEGOKOLWIEK napisać nie można bo k**wa monopol na wypowiedzi jest jakiś. A weź się pomyl człowieku, albo po prostu napisz coś od siebie to traktują Cię jak gwałciciela własnej matki.

 

Weźcie się ogarnijcie. Forum branżowe? Hostingi? Pomoc? Porady? yhy... Yeap! :lol: Tylko się kłócić potraficie i przemawiać jak 90 letnie mohery na kółku różańcowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem osobiście preferuję - dygresywnie a nie tematycznie.

To co podaliście osobiście by mnie tylko rozdrażniło... O gustach się nie dyskutuje. Zaraz wyjdzie, że się rzucam wszystkich mięsem chcę karać c**j wie czym i straszyć.

 

Nawet w takim temacie i to jakieś ******te pojazdy są i jakieś riposty z dupy.

Spokojnie CZEGOKOLWIEK napisać nie można bo k**wa monopol na wypowiedzi jest jakiś. A weź się pomyl człowieku, albo po prostu napisz coś od siebie to traktują Cię jak gwałciciela własnej matki.

 

Weźcie się ogarnijcie. Forum branżowe? Hostingi? Pomoc? Porady? yhy... Yeap! :lol: Tylko się kłócić potraficie i przemawiać jak 90 letnie mohery na kółku różańcowym.

 

 

Eheh spokojnie bo wyczuwam skrajną patologię , tu chodzi o muzykę i żadnej agresywności nie widziałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Tylko się kłócić potraficie i przemawiać jak 90 letnie mohery na kółku różańcowym.

Kiedyś mądry ksiądz powiedział mi że takie mohery się nie kłócą, a jedynie wszczynają kłótnię w domu (np. w małżeństwie swoich dzieci) po czym idą do kościoła się z tego spowiadać :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyski są nie testowane i dlatego wystawione w tej kategorii więc nie jest możliwy zwrot i za aukcję wchodzi w grę tylko komentarz POZYTYWNY.Pojemności i firmy dobieram losowo.

 

Podsumowując możesz dostać dysk 60 gb ze smartem FATAL, na którym nawet systemu nie wgrasz czy jakiegokolwiek większego pliku, a sam dysk się sypnie prędzej czy później. A no i oczywiście możesz też dostać dysk, który już się sypnął. W obydwu przypadkach wartość takiego dysku nie przewyższa podanej kwoty.

Zastanów się dwa razy.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja pier...

 

Pisałem i pisałem i pisałem dużo, a tu nagle mi się strona odświeżyła.

Nie pierwszy raz. Czy ktoś wie co to za skrót mógłb być klawiaturowy?

Dobrze, że sobie skopiowałem do schowka.

 

A teraz na temat:

 

 

Chciałbym nawiązać do moich wcześniejszych wypowiedzi o ekstremach.

Grodzką chce Palikot na wicemarszałka Sejmu. Zasada jest, że partie mają po marszałku, z tego, co mi wiadomo, i ugadali się, że akceptują bez marudzenia.

I teraz tak: PiS przeciwko (Dorn teraz seplenił bzdury jakieś w TVP Info, z czego w ogóle nic nie szło rozumieć o co mu chodzi), SP też chyba przeciwko. Wszystko w kanonie "bądźmy przeciwko Palikotowi i lewakom ogólnie i przeciwko prawom osób z obozu lesbijsko/gejowsko/transseksualnego". Dla mnie to ekstremum jest głupie. Dlaczego?

O ile jestem przeciwko adopcjom, to nie jestem przeciwko związkom oficjalnym k-k, m-m jako takim. Tak samo z tym marszałkiem to przede wszystkim jako, że jest umówione, że akceptują partie bez marudzenia - to powinny zaakceptować. A nie na siłę wymyślać powody, dla których Grodzka nie może być - i TU jest właśnie brak tolerancji. Skoro Ruch Palikota sobie wybrał, to niech poprą wszyscy.

Jedno "ale", jak już miałbym się czepiać - ale to tylko, gdybym był wyborcą RP - pytanie zadałbym: czy gdyby Grodzka nie była osobą z taką przeszłością (zmiana płci), a kobietą/mężczyzną tak totalnie "od zawsze", to czy stan jej wiedzy, umiejętności (i tego wszystkiego innego, co powoduje, że powinna być wicemarszałkiem) to jest powód, dla którego ma być tym wicemarszałkiem - czy jednak chodzi mimo wszystko o to, by "namieszać". Ale to już wszystkich poza wyborcami RP i członkami RP nie powinno obchodzić, bo jest ugadane, że partie akceptują bez marudzenia wicemarszałków z poszczególnych partii.

Zamiast ekstremów RP za związkami + zapewne przyjdzie chwila, że będzie dyskusja o adopcję, a z drugiej strony PiS będący przeciwko związkom, to te partie (i w ogóle obie strony dyskusji, czy raczej wojenki) powinny odrobinę zluzować. Palikot zostaje przy związkach, ale obiecuje, że nie będzie walczył o adopcję. PiS akceptuje związki, ale ma zapewnienie, że adopcji k-k i m-m nie będzie. W ten sposób każdy coś daje, każdy coś przeboleje, a olewając swoje ekstrema - jest i tak lepiej, i tak sprawa idzie do przodu.

Mam nadzieję, że w ten sposób wytłumaczyłem metodologię mojego myślenia, że ekstrema są złe. To jest akurat przykład faworyzujący wyznania m.in. d.v więc może zrozumie teraz o co mi chodzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Jeżeli partia pójdzie na taki układ, to już nie jest ekstremem i już widać że nie trzyma się swoich ideologii. Tak samo wyborca. Wyborca głosował na partię która jest przeciwko temu temu i temu a jest za tym za tym i za tym.

Jak zobaczy że są nie wiadomo czym, że idą na układy itp itd. to po co taka partia? "ja głosowałem na pis a nie na sip!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi: po pierwsze ja nie jestem żadnego wyznania, jako niechrzczony ateista mam co najwyżej określone poglądy na różne sprawy. A czy są one ekstremalne? Cóż, kwestia pod dyskusję, niektóre z moich poglądów sam pewnie skategoryzował bym w ten sposób (np. mój antyklerykalizm). Jednak tego, że nie przeszkadzają mi trzymające się za ręce czy całujące na ławce w parku pary jednopłciowe nie nazwę "ekstremum". To samo dotyczy adopcji dzieci przez te pary. Sprzeciw wobec tego wynika wyłącznie z wychowania w tzw. "kulturze chrześcijańskiej", bazującej na mitach i legendach z epoki brązu, gdzie jakiekolwiek przejawy humanizmu i jakakolwiek "inność" były traktowane jako zło wcielone.

Co zaś się tyczy posłanki Grodzkiej, to sprzeciw partii prawicowych jest stricte światopoglądowy, widać było niejednokrotnie, że sama obecność tej poniekąd barwnej postaci w Sejmie budzi w wielu posłach prawicy niechęć czy wręcz odrazę. A czy ma ona kompetencje do bycia wicemarszałkiem? Po przyjrzeniu się pozostałym członkom prezydium Sejmu uważam, że Anna Grodzka nie byłaby wcale gorsza od innych, a ze swoim doświadczeniem jako działaczka społeczna oraz osoba z wykształceniem psychologicznym może mieć dużo większe kompetencje od niektórych wicemarszałków z innych partii. Co ciekawe, nawet pan płemieł nie widzi problemu w tym, żeby p. Grodzka została wicemarszałkiem. Widać chce się przypodobać rosnącej grupie niekonserwatywnych wyborców.

 

Na szczęście wszystko idzie w dobrym kierunku, powoli, ale pewnie zmierzając do społeczeństwa nowoczesnego, opartego na humanizmie, a nie judeochrześcijańskich przesądach. Nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej otwarte, coraz większy odsetek Polaków ma dość "konserwy", otwieramy się na idee humanistyczne które swoją drogą odróżniają tzw. "świat zachodni" od zatęchłego myślowo świata religijnych przesądów, np. wielu krajów muzułmańskich. Ciekawy artykuł na ten temat: http://staciwa.na.liberte.pl/koniec-konserwatyzmu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi: [..]

Co zaś się tyczy posłanki Grodzkiej, to sprzeciw partii prawicowych jest stricte światopoglądowy, widać było niejednokrotnie, że sama obecność tej poniekąd barwnej postaci w Sejmie budzi w wielu posłach prawicy niechęć czy wręcz odrazę.

O, a to mamy w sejmie partie pawicowe?

 

Btw.. cytowanie nadal skopane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Miłosz: prawdziwie lewicowych też trudno szukać. W sumie to mamy misz-masz cholera wie czego z ch... wie czym ;)

 

@maniack: Hahaha! Wery, coorva, fany. Poza tym ten wątek jest po to własnie, żeby sobie podyskutować, więc Twoją wypowiedź ślę tam, gdzie jej miejsce... -> drzewo.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

d.v, Miłosz - no, prawicy nie ma, takiej prawdziwej.

 

d.v miałem na myśli nie wyznanie religijne, tylko raczej poglądy.

Wiesz, mity czy epoki brązu to jedno, ale jednak cywilizacja ludzka jest jaka jest - raczej na "dzień dobry" świat jest zero-jedynkowy, plus-minusowy, kobieto-mężczyźniany, itd. Ludzki system rozrodczy bierze pod uwagę paróweczkę i dziureczkę. Paróweczka wchodzi w dziureczkę. Nie przypominam sobie, aby w inny naturalny sposób człowiek miał począć innego człowieka.

 

To tak samo jak ocenianie klasycznej sztuki. Ja kupę na papierze nie nazwę sztuką. Ba, jak chcesz, możesz dać bańkę za taki obrazek, gdzie ktoś robi kupę. Nie ma problemu. Gorzej, jeśli zaczną uczyć o tym mnie i moje dzieci, że trzeba uznawać za sztukę takie rzeczy. Potem socjalistyczny związek krajów (tu mamy UE) np. nakaże każdej rodzinie posiadać obraz z kupą. To jest wolność? Patrz jakie koło to może zatoczyć. Zaczyna się od obrony jednych, skończy na niszczeniu innych.

 

To już jest ekstremizm. Wracając do tematu - w pewnym momencie chodzenie za rękę k-m okaże się publicznym okazywaniem braku tolerancji. Jak to tak! On daje buziaka kobiecie? Jak to tak, nieładnie! Pewnie jest homofobem! Niech całuje się z facetami, tak dla równości. A co, że nie chce - to do więzienia go! Albo podatek mu dać na to! - znając bzdury, które socjalizm produkuje to naprawdę jest możliwe.

 

Chyba już o tym pisałem - następne będą dofinansowania dla par k-k i m-m za to, że adoptują dziecko. Podczas, gdy pary k-m nie będą dostawać, "bo przecież trzeba wspierać słabszych". Za 50-100 lat takiego działania zostanie nam rozmnażanie się przez maszyny, bo związki k-m będą nieopłacalne, utrudniane przez rządy... wszystko w imię "wolności"...

 

Nie chcę kwestionować, czy się nadaje, czy nie - w sensie Grodzka na wicem. - ale ogólnie chyba rozumiesz metodologię mojego pojmowania. Mogę tylko sam skomentować, że mam wielkie obawy, czy jednak ten wybór nie jest tak "specjalnie". A to już jest słabe... bo okazuje się, że wojenka wygrywa ze zdrowym rozsądkiem dobrego wyboru.

 

Nie uważam, że przyzwolenie na wszystko wszystkim to jest nowoczesność społeczeństwa.

Humanizm mówi o tym, by wszystko było dozwolone? Gdzie Ty się tego nauczyłeś?

 

I przestań mówić o czarnych, ja jestem antykościelny. Religie odrzucam. Po prostu tak czuję, że nie można iść za daleko we wszystkim. Czy to kłanianiu się kawałkowi drewna, czy z prawami wszystkich do wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi, Twoje gdybanie można by odwrócić - nie będzie związków partnerskich, osoby sprzeciwiające się im przejmują władzę, w szkoła uczy się, że "pedały" i "lesby" są złe, za jakiś czas zaczyna się ich palić na stosach. To nie jest scenariusz wymyślony, takie rzeczy działy się już w Europie.

A to, że homofobia to wymysł ludu Abrahama to też nie jest żaden mój wynalazek, wystarczy poczytać co na ten temat mają do powiedzenia Tora / Stary Testament. Zwróć uwagę, że do czasu pojawienia się w Europie chrześcijaństwa większość (przynajmniej tych bardziej cywilizowanych) nacji jakoś nie piętnowała osób o odmiennej orientacji seksualnej, w starożytnej Grecji czy w Rzymie byli tacy ludzie traktowani na równi z resztą społeczeństwa. To samo dotyczy większości krajów, do których chrześcijaństwo dotarło z dużym opóźnieniem (np. kraje dalekiego wschodu). I jeszcze jedno - świat nie jest czarno-biały, zero-jedynkowy. Świat jest różnobarwny, tak jak różni są zamieszkujący go ludzie. Można to zaakceptować i żyć z nimi w zgodzie, albo uważać "odmieńców" za plagę i antagonizować sporą część ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

d.v oczywiście, brawo. To też jest ekstremum.

Nie, w Europie to raczej była najpierw kampania "pro", a teraz ludzi wkurza już właśnie, że na siłę się wciska te kampanie.

 

Tak, ludzie mają problem, to fakt. A dlaczego? Tadaaam... ekstrema są złe?

Wyjdźmy od zerojedynkowości, ale pozwólmy na 2, 3, 4, do nieskończoności. Mi chodzi o opisywane wyżej ekstrema.

 

Patrz co się dzieje z zalewem Arabów - znasz kawały typu "Rok 2050, parlament Niemiec akceptuje wprowadzenie w szkołach języka niemieckiego jako języka mniejszości". Nie jestem narodowcowym durniem, ale coś jest na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×