Skocz do zawartości
Łukasz B.

Internet tylko do odczytu?

Polecane posty

Witam

 

Po dzisiejszej nie przyjemnej wiadomości sądze ze dla rocznika wyżej niż 1997 internet powinien być tylko do odczytu chcę poznać wasze opinie.

 

Nowe pokolenie ma dziwne przekonanie "zamiast powiedzieć proszę mówi daj" a jak się nie da to? grozić będą ciekawe zjawisko się pojawiło

Edytowano przez Łukasz B. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po dzisiejszej nie przyjemnej wiadomości sądze ze dla rocznika wyżej niż 1997 internet powinien być tylko do odczytu chcę poznać wasze opinie.

 

Nowe pokolenie ma dziwne przekonanie "zamiast powiedzieć proszę mówi daj" a jak się nie da to? grozić będą ciekawe zjawisko się pojawiło

 

Czytając twoją wypowiedź w pełni się zgadzam - naprawdę ciężko czyta się takie wypowiedzi które nie zachowują nawet podstawowej składni języka ojczystego ( zdanie z małej litery, brak interpunkcji itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Uff zmieściłem się w Twoim limicie hehe ;)

 

Myślę że tutaj wystarczy zrobić minimalne IQ i będzie git ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

W sumie powinni kurek przykręcić ;) Za dużo spamu się porobiło.

Teraz poprośić o pomoc w internecie, można liczyć na cud, że ktoś zechce pomóc "za darmo".

A szkoda, ja jestem z rocznika 90go. Kiedyś wogóle było co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

A szkoda, ja jestem z rocznika 90go. Kiedyś wogóle było co innego.

ROTFL :D Ja jestem z rocznika 70któregoś i kiedyś też w ogóle było co innego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

ROTFL :D Ja jestem z rocznika 70któregoś i kiedyś też w ogóle było co innego :P

 

mówie o internecie jaki był 4-5 lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ha! Te całe sołszale bzdury bulszity... mam swoje uprzedzenia i czasem z boku na mnie przez to patrzą "nie ten tego", ale jednak coś jest na rzeczy.

Tak samo, jak konsole zniszczyły przemysł gier (rozbestwiły graczy + mechanika gier na zasadzie debilizacji interfejsu, co ostatnio wkroczyło np. do Win8), tak samo ta zakichana idea "web 2.0 i że user tworzy content" sprawiły, że nawet Lem miał dość : )

 

Autor chciał wskrzesić dyskusję, ale niestety nie uważał na języku polskim i średnio to wyszło : /

Temat ciekawy, to na pewno.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Ha! Te całe sołszale bzdury bulszity... mam swoje uprzedzenia i czasem z boku na mnie przez to patrzą "nie ten tego", ale jednak coś jest na rzeczy.

Tak samo, jak konsole zniszczyły przemysł gier (rozbestwiły graczy + mechanika gier na zasadzie debilizacji interfejsu, co ostatnio wkroczyło np. do Win8), tak samo ta zakichana idea "web 2.0 i że user tworzy content" sprawiły, że nawet Lem miał dość : )

 

Autor chciał wskrzesić dyskusję, ale niestety nie uważał na języku polskim i średnio to wyszło : /

Temat ciekawy, to na pewno.

 

 

Przemysł gier. Ciekawe ;)

Różne steamy i inne wirtualne szajsy przyczyniły się tylko do tego, że teraz grę możemy stracić w kilka chwil, a kiedyś mieliśmy pudełko z płytą dvd :)

 

szkoda mi tego. Bo teraz boję się nawet coś kupować na steama, w obawie, że jakiś ruski haker mi przejmie konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do konsol to mam trochę inne odczucie, zmobilizowały producentów do większego wysiłku bo gry trzeba dobrze napisać i optymalizować żeby chodziły na konsoli tej samej od kilku lat. A na PC robią gry żeby było jak najszybciej optymalizację sobie odpuszczą bo gracz i tak wysupła kolejnego tysiaka na nową kartę graficzna, procesor, więcej pamięci, itp.

 

Na konsoli mając pudełko z grą odpalamy i chodzi i nie potrzeba neta, jak kupimy po sieci to i też będzie działać bez sieci.

Na PC kupujesz pudełka ale i tak gra instaluje się przez steama i bez tego działać nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@regdos - ale przyznasz, że to właśnie konsole mają duży wpływ na to, że obecnie gry są co raz prostsze, gra polega na bezmyślnym naciskaniu klawiszy na kontrolerze (vide AC). Zobacz sobie na gry EA czy Ubi. Odnoszę wrażenie, że przez ostatnie dwa-trzy lata tworzą gry dla debili - proste, z jeszcze prostszym sterowaniem - jak nie skoczysz, tak Ci się uda, jak nie strzelisz, tak trafisz.

 

PS. Naprawdę uważasz, że napisanie gry na, powiedzmy, X wymaga więcej wysiłku niż sensowne napisanie jej na PC-ty, które mogą mieć ogromną ilość konfiguracji?

 

@IStreamPL - Steam z założenia zły nie jest wg mnie, problemem jest kwestia w ogóle DRMów jako takich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@IStreamPL - Steam z założenia zły nie jest wg mnie, problemem jest kwestia w ogóle DRMów jako takich.

Z ciekawości - czytałeś regulamin Steam?:) Od tygodnia już czekam na odpowiedź od ich supportu, bardzo chętnie zablokują/usuną Ci konto nie podając żadnego powodu. Reszte możesz śmiało doczytać w regulaminach, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pedro84:

Gry robi się proste bo w trudne nikt nie chce grać, gra ma być rozrywką, przyjemnością. Zresztą zawsze można sobie ustawić większy poziom trudności :)

W AC nie grałem wie się nie wypowiem. EA robi dość skomplikowaną FIFA.

Na pc albo bezmyślnie się klikasz myszką albo w klawiaturę, dlatego nie widzę różnicy (każde diablo na tym polegało).

 

@maniack:

Gry na PC i XBOX dość łatwo się produkuje bo korzystają z tych samych bibliotek problem jest większy z przeportowaniem na PS3 (dlatego zapewne Wiedźmin 2 nie powstał na PS3).

 

Historycznie było więcej gier, które dobrze chodziły na PC a na konsolach to był gnioty np. Mass Effect

 

Zobacz jakie ma wymagania dla PC Farcry 3 lub crysis 3 a jakie miały dwójki a obie wersje są odpalane na tej samej wersji konsol.

Tutaj działa tak samo jak w hostingu, po co optymalizować skrypt, zapytania do bazy, przecież wystarczy dołożyć pamięci do dedyka, dać szybszy dysk i procesor i już działa dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - czytałeś regulamin Steam? :) Od tygodnia już czekam na odpowiedź od ich supportu, bardzo chętnie zablokują/usuną Ci konto nie podając żadnego powodu. Reszte możesz śmiało doczytać w regulaminach, polecam.

Tak, parę lat temu jak się rejestrowałem i każdą aktualizację. Regulamin de facto nie różni się od licencji na grę wydawaną obecnie, z tą różnicą, że kupując pudełko, zostaje Ci ono.

 

Mam kilkudziesięciu znajomych na Steamie - nikt problemów nie miał. Znam jednego faceta co mu zablokowali konto, ale przez masową ilość giftów z Rosji.

 

Zobacz na gry sieciowe - w każdej chwili mogą wyłączyć serwery i też pupa. Nie zgadzam się z demonizowaniem Steama czy dystrybucji cyfrowej.

 

@regdos

Gry proste, OK, ale nie trywialnie proste. W AC grałem tylko dlatego, że zostałem bezczelnie przymuszony przez swoją lepszą (w teorii ;)) połowę - bo chce pooglądać. FIFA trudna? Gram od 98' na klawie i nic trudnego tam nie widzę ;)

 

Tutaj działa tak samo jak w hostingu, po co optymalizować skrypt, zapytania do bazy, przecież wystarczy dołożyć pamięci do dedyka, dać szybszy dysk i procesor i już działa dobrze.

Zapomniałeś tylko dodać, że w wielu przypadkach jest to po prostu bardziej opłacalne zarówno czasowo jak i finansowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Platforma Steam bynajmniej mi jak najbardziej odpowiadała, pobieranie większość gier przy moim aktualnym łączu nie przekraczała zazwyczaj 10 minut, i nie musiałem się martwić o uszkodzenie płyty/zgubienie pudełka etc.

 

Niemniej Valve mi pokazało, że łatwo zmienić o nich zdanie - mimo, że wszystkie gry kupione bezpośrednio u nich ze sklepu, zablokowali konto (warte nie małe pieniądze) i bardzo niechętnie chcą mi to wyjaśnić, o odblokowaniu nie mówiąc.. :)

 

Podstawowa wada tego jest taka, że jak tracisz to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

IStreamPL ja nie mówię o Steamie, ja mówię o samej technologii produkcji gier.

 

regdos kumasz Uncharted, nie? To właśnie o to mi chodzi - gra się sama gra, tylko wciskasz czasem co nieco i idziesz do przodu + to, że robią często grę z mechaniką pod pada... po porcie na PC gra się strasznie. Patrz Fify od 3-4 edycji...

A dlaczego tak jest ze strony usera po części to może tak być, jak piszesz, że trudnych nie robią, bo casual rządzi - ale wiesz, np. mi to nie odpowiada.

 

pedro84 dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Internet w ogóle powinien być nielegalny. Ludzie przestaliby się garbić przed monitorami, a zamiast tego popracowali by w polu. Polskie rolnictwo przecież leży, a Polska kiedyś przecież była spichlerzem Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Internet w ogóle powinien być nielegalny. Ludzie przestaliby się garbić przed monitorami, a zamiast tego popracowali by w polu. Polskie rolnictwo przecież leży, a Polska kiedyś przecież była spichlerzem Europy

Kiedyś gdy tusk powiedział ze dam ? a zabrał taki mąż stanu

 

Jak widze jego przemowe to kojarzy mi się

http://www.youtube.com/watch?v=1VGumnwqxNI

 

I jeszcze ta unia europejska wymysł

flaga+III+rzeszy.png

Teraz sie to nazywa unią a wcześniej III rzeszą tylko z większą tolerancją

Edytowano przez Łukasz B. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

regdos kumasz Uncharted, nie? To właśnie o to mi chodzi - gra się sama gra, tylko wciskasz czasem co nieco i idziesz do przodu + to, że robią często grę z mechaniką pod pada... po porcie na PC gra się strasznie. Patrz Fify od 3-4 edycji...

A dlaczego tak jest ze strony usera po części to może tak być, jak piszesz, że trudnych nie robią, bo casual rządzi - ale wiesz, np. mi to nie odpowiada.

Uncharted jest exclusivem na PS3 więc jest dostosowany do konsoli tylko, ja osobiście lubię Uncharted (choć trójka jest mniej ciekawe niż dwójka), przy najwyższym poziomie trudności nie gra się sama, poza tym czasami lubię się odmóżdżyć. Z gier, które niby same się grają ale jednocześnie jest świetna bo decydujesz jest Heavy Rain.

 

Poza tym co to jest gra trudna?

 

Kiedyś nie wyobrażałem sobie grani ana konsoli a teraz lubię pograć sobie i na PC i na konsoli.

 

Tak, parę lat temu jak się rejestrowałem i każdą aktualizację. Regulamin de facto nie różni się od licencji na grę wydawaną obecnie, z tą różnicą, że kupując pudełko, zostaje Ci ono.

 

Różni się, grę w pudełku możesz sprzedać lub pożyczyć koledze.

 

Polecam przejrzeć http://polygamia.pl/...i___Steam_.html

 

No i w grę pudełkową możesz (teoretycznie ale nie zawsze bo czasami wydawcy kombinują) zagrać bez połączenia z internetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różni się, grę w pudełku możesz sprzedać lub pożyczyć koledze.

Też nie zawsze - wystarczy zastosowanie jakiegoś DRMa, który przypisuje grę na stałe do konta, a często odsprzedawanie kont nie jest do końca legalne. Poza tym, choćby Alan Wake czy Skyrim wymagają aktywacji na Steam.

 

Kwestię tych zmian w regulaminie znam i to nie z Poly, bo jej nie czytuję, ale z samego Steama, bo zmiany przeczytałem.

 

No i w grę pudełkową możesz (teoretycznie ale nie zawsze bo czasami wydawcy kombinują) zagrać bez połączenia z internetem.

Akurat w tym Steam nie przeszkadza - jest tryb offline. Ba, nawet synchronizacja potem zadziała ;)

 

Ja nie twierdzę, że Steam jest w 100% świetnym rozwiązaniem, bo nie jest. Nie podoba mi się polityka Valve, nie podoba mi się polityka wydawców, ale Steam jest dla mnie pewnego rodzaju panaceum na posiadanie stu tysięcy aplikacji klienckich, których regulaminy naprawdę nie różnią się od tego obowiązującego na Steamie.

 

Tak naprawdę, w 99% jest to wina wydawców - w momencie kiedy im wygodniej, sami traktują gry jak normalny produkt, szkoda, że - jak wspomniałem - tylko wtedy kiedy im wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

ROTFL :D Ja jestem z rocznika 70któregoś i kiedyś też w ogóle było co innego :P

 

A emeryturki i tak nie będzie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z grami to jest tak, że teraz stoją w miejscu przez konsole (które są stare i już mało wydajne) bo są one portowane i ewentualnie ciut poprawiane graficznie.

Przewagą konsol jest to że są dużo tańsze od komputera - nie da się tanio pograć na komputerze.

Przykład:

w tej chwili u mnie w biedronce jest ps3 slim + kinect + jakaś tam gra + dysk CHYBA 200gb (albo 500?) za 999 zł.

a teraz złóż kompa żeby spoko pograć... 2 tyś trzeba wyłożyć... a za rok wyjdzie jakaś lepsza gra i znów będzie ciąć...

 

Ale za niedługo pewnie wyjdzie następna generacja konsol, będą kosztować pewnie jak ps3 na początku pod 2 tyś a wydajność będą miały taką, że gry portowane z konsoli będą potrzebowały kompów za 10 tyś żeby je odpalić, albo gry na kompa będą okrajane, żeby pokazać że trzeba sobie kupić konsolę żeby pograć.

 

ogólnie poziom gier między konsolami a komputerami się wyrównał/ przechylił w strone jakości na komputerach. ale patrząc w tył do roku 2009 i porównując nawet taką fifę na ps3 a PC to tak jakby porównywać CS i CSS :) te najnowsze są już podobnie wykonane i na komputerze i na konsoli.

 

ps. przepraszam że troszkę chaotycznie i "nie po polsku" napisałem. Nie mogę jakoś dziś się skupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kszysiu tja, ale na konsolę droższe są gry mimo wszystko niż na PC... no i te konsole już raczej kończą żywot.

Niemniej jednak nie wiedziałem, ciekawa oferta. Chyba jednak wolałbym X-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zabawkę to były czasy jak się grało i nie narzekało jak teraz na PS 3 ixboksy i tym podobnec64.jpg

 

Chętnie przyjmę kasety z grami, posiadam w piwnicy taki komputer i chętnie bym po testował czy to nadal żyje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×