Skocz do zawartości
Łukasz B.

Home.pl - bez limitu/bez transferu?

Polecane posty

Witam

 

Mam pytanie czy jeśli będę wrzucał pliki po 700mb - 2048mb na serwerach firmy home.pl ? zostanę szybko wyproszony zastanawiam się nad kupnem serwera w ich firmie ze względu na ofertę bez limitu pojemności HDD potrzebuje przynajmniej 4TB na swoje pliki.

 

Budżet miesięczny który wchodzi w grę to 79zł/mc jeśli są jakieś inne rozwiązania prosił bym o przedstawienie ofert.

 

Na marginesie pisałem do supportu i nie otrzymałem odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na marginesie pisałem do supportu i nie otrzymałem odpowiedzi

pewnie dlatego że taki klient nie jest dla nich interesujący... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takim wolumenie to chyba każdy usługodawca nie będzie chciał z Tobą rozmawiać.

Chyba nikt nie stawia pojedynczych serwerów WWW z pamięcią masową o wielkości nie wiadomo ile TB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z hostingiem "no limit" jest taki, że limit jednak jakiś musi być - w przypadku powierzchni dyskowej ma on jednak być jak najmniej uciążliwy dla klienta. Pytanie OPa powinno jednak być skierowane do wsparcia home.pl (mają telefon, prawda?).

Zerknij do regulaminu świadczenia usługi - podejrzewam, że znajdziesz w nim ograniczenie, które nie pozwoli na utrzymanie Twoich danych. Dla zasady - co zajmie tyle miejsca? : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla zasady - co zajmie tyle miejsca? : )

 

Pliki graficzne oraz video używane do oprogramowania Edius chcę zadbać o bezpieczeństwo tych plików oraz o korzystanie z tych plików w dowolnym miejscu na świecie , w doświadczenia dyski twarde nie wytrzymują długiego czasu gdy się je zawsze z miejsca na miejsce wozi zawsze zdarza się wypadek przez który mechaniczne uszkodzenie powstaje , a cennik macierzy i jej utrzymania chwilowo nie wchodzi w grę

oraz nie mogę znaleźć odpowiedniego rozwiązania które mi zapewni 200% gwarancji ze dane nie zostaną utracone , dla tego chce mieć kopie zapasową na serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że prościej będzie kupić zewnętrzny dysk twardy ( albo dwa ) i trzymać backup w bezpiecznym miejscu.

Nawet jeśli uda Ci się jakimś cudem znaleźć firmę, która ma tak dużo powierzchni w serwerach,

że mogą sobie pozwolić na to, aby "nie zauważyć" faktu iż masz 4 TB danych,

to i tak kiedyś podziękują Tobie za współprace. To jest dopiero niebezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy 4 TB danych to w grę wchodzi albo jakiś dedyk pod storage typu http://www.ovh.pl/se.../sp_storage.xml

albo dropbox w wersji team (cenowo będzie jeszcze więcej). Nie licz na to, że zmieścisz to na jakimś hostingu "unlimited" typu home.pl bo zajmiesz całą macierz przeznaczoną na całą szafe z 42 serwerami ;-). A jeśli te dane i tak nie wychodzą w sieć to po co zapychać łącza - kup sobie 2 dyski 2 TB, zgraj co trzeba i przechowuj w innym miejscu, wyjdzie znacznie taniej.

 

edit: bellerofont był 1wszy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla tego zastosowania - na pewno nie hosting shared, nie ważne jak nielimitowany. Podzwoń po firmach, zapytaj, może ktoś będzie chętny zaoferować Ci miejsce jedynie pod storage - za odpowiednią cenę za te 4TB naturalnie ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz od home.pl

 

Uprzejmie informuję, że jeśli chodzi o usługę Business Server PRO nie

ma limitu pojemności serwera FTP. Może Pan tam umieścić 6TB informacji.

Pragnę zauważyć jednak, że serwer może przechowywać do 1500000

plików.

 

W razie pojawienia się pytań lub wątpliwości pozostajemy do

dyspozycji.

 

A jednak można :) za kilka mc napiszę czy nie zostałem wywalony

Pozdrawiam

Serdecznie dziękuje za pomoc

Edytowano przez Łukasz B. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Półtora miliona plików, nieźle... hehe... 6 tera - jeszcze bardziej "nieźle" : ) hehe

a ja głupi szukam onlajn storydż ;;;; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Ciekawe jak jest przygotowany storage, bo jak klient by chciał zrobić 1500000 x 1GB ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę że nie wrzuci nawet 500GB i go wyproszą...

obstawiamy?:)

 

przecież powiedzieli tak tylko po to żeby zapłacił, później zacznie "nadmiernie wykorzystywać zasoby" albo "działać na szkodę firmy" i go wywalą, albo karzą mu się przesiąść na dedyka za 600zł miesięcznie. a jak powie że się zgodzili na hostowanie ileś tam TB na współdzielonym to znajdą jaką inną wymówkę (obciążenie procesora?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie... odpowiedział mu pewnie jakiś tępy BOK-owiec, który o serwerach wyczytał z systemu pomocy, z którego cytuje regułki klientom... ja bym zapytał, czy jest gotów podpisać papier, że oni deklarują utrzymanie takiej ulości danych. To często skutkuje, jak cwaniakuje jakiś sprzedawca... "a jest pan w stanie podpisać umowę z oświadczeniem?" - i zaczyna się gadka na nowo, bez ściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak jest przygotowany storage, bo jak klient by chciał zrobić 1500000 x 1GB ....

No nie, to już byłoby 1.5 PT - na to chyba się nie zgodzą. :)

myślę że nie wrzuci nawet 500GB i go wyproszą...

obstawiamy? :)

Nie wiedzieć czemu mam ochotę obstawić, że oni go faktycznie nie wyrzucą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie dopiero wgrałem 1TB i nie ma z tym kłopotu upload leci i to bez żadnych ograniczeń i żadnych pytań .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

1TB to i tak dużo na maksa... hehe...

ale ciekawe, czy jakoś "przy okazji" im nie wyjdzie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw jak oni to robią dokładają Hardiski bez przerw ? Sadzę ze jak bym żarł łącze to by mi powiedzieli goodbay

Edytowano przez Łukasz B. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw jak oni to robią dokładają Hardiski bez przerw ? Sadzę ze jak bym żarł łącze to by mi powiedzieli goodbay

Każda firma tego typu ma jakiś średni wskaźnik upakowania kont per serwer i ilości danych

jakie trzeba zmieścić. Może home.pl ma bardzo wysokie ratio utylizacji powierzchni dyskowej

i na dzień dobry każdy serwer ma kilkanaście TB storage? W to by celował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Oj tam, oj tam.

Pewnie od innych klientów zabierają miejsce ;] Nie każdy ma wypchane dyski na full.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zobaczyć mniejsze pakiety home.pl np 100 GB jak z tego np 50% przeznaczysz na www to masz 50GB a reszte na poczte i nie ważne ile tej poczty jest obecnie po prostu " system rezerwuje". Sam miałem tam konta na poczte miałem 70GB z czego ok 15 gb było zajete .

Edytowano przez sshd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W home i nazwie hostingi ma dużo firm. WWW często zajmuje < 100MB, a poczta jak zajmie 10 GB to dopiero po roku/dwóch. Czyli jak ma 100GB miejsca i używa 10 to zostaje 90. Takich firm jest mnóstwo, więc miejsce mają przygotowane i w związku z tym, że większość klientów swojego nie wykorzystuje - uruchomili takie pakiety. Jak zacznie się zapychać to zaczną dokładać, a ofertę cofną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×