Skocz do zawartości
Hosiek

Konfiguracja Serwerów

Polecane posty

Do tej pory wykupywałem serwery dedykowane, jednak naszła mnie ochota aby zakupic wlasny serwer i zrobić swoją małą serownie w domu, do tej pory nie miałem problemów z konfiguracją, jednak podłączenie takiego w domu to juz inna sprawa i nie moge sobie z tym poradzic.

Kupiłem 3 serwery "IBM eServer xSeries x335"

Procesor: Xenon 2x 3.06ghz

Ram: 2GB

Dyski: 2x 60GB

 

Chce te serwery sterować zdalnie, podłaczam je do neta lecz juz nie wykrywa mi jako podłączone, nie podłączyłem do nich monitora gdyż obecnie nie mam odpowiedniego kabla, czy jest to konieczne czy można sie jakoś połączyc bez uzywania monitora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary z czym ty startujesz ? Nawet monitora do nich nie podłączyłeś i myślisz że będzie od tak działało ? System jakiś na tym jest ? Może KVM sobie kup do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System jest na nich zainstalowany, ale jednak najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie potrzebnego kabla i podpięcie monitora, dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

SKonfiguruj sobie połączenie z netem (ip itd.) W tedy będziesz mógł się bawić po SSH.

 

 

Heh powodzenia w robieniu "serowni" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jak masz kartę RSA możesz wpiąć się do niej kablem sieciowym i będziesz mieć dostęp do maszyny z poziomu przeglądarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Ja bym w ogóle nie polecał tego podłączać:

a) Pożera masę prądu.

b) Głośno pracuje.

c) Słaba wydajność.

 

Do "domowej zabawy" za koszt tych wprost muzealnych maszyn trzeba było kupić coś małego na Atomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest porywanie się z motyką na słońce, znam już kilka takich przypadków co ludzie sobie pomyśleli że jednak w domu będzie lepiej nakupowali rzeczy, potem wyszło jak wyszło. Sprzęt jaki kupiłeś to nie owijając w bawełnę złom, żre to prądu w cholerę porównując to do wydajności jaką dysponują. Nie musi to być wspomniany Atom, ale coś z nowszej generacji. Wyjdziesz na tym drożej niż kolokowane/dzierzawione serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już w ogóle pomijam, że ja osobiście bym zaufania do takich serwerów nie miał. UPS'a nie masz, umowy z providerem na hostowanie usług także, gwarancji SLA raczej też nie. I ja tu w ogóle nie mówię o świadczeniu usług - po prostu dajmy na to serwer Ci pada. Nie wiesz co się z nim dzieje bo zarządzasz nim zdalnie. I co teraz? Nie wiadomo czy dysk nawalił, łącze padło czy prądu zabrakło. Jaki jest sens hostowania usługi "niepewnej"?

 

Naprawdę już kolokacja wyjdzie o wiele taniej, wydajniej i na 100% pewniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwerów nie chce nikomu oferować, jedynie używać je dla własnego użytku, To prawda że te serwery mogą troche prądu pobierać, ale to chyba lepsze rozwiązanie niż płacenie co miesiac 400-500 zł za dobrego dedyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten dedyk za 400-500 będzie o wiele lepszy od tych trzech razem wziętych szrotów, które kupiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwerów nie chce nikomu oferować, jedynie używać je dla własnego użytku, To prawda że te serwery mogą troche prądu pobierać, ale to chyba lepsze rozwiązanie niż płacenie co miesiac 400-500 zł za dobrego dedyka.

No dobra, ale zobacz. Te trzy maszyny zjedzą prądu za jakieś 200 zł miesięcznie - może nawet więcej.

Nigdy nie wiesz kiedy się popsują. Dochodzi jeszcze kwestia ich przechowywania i hałasu jaki generują

przy relatywnie niskiej wydajności w porównaniu do współczesnych konstrukcji.

Forumowicze dobrze Ci radzą. Pozbądź się tego. Czasem lepiej jest się przyznać do błędu i wycofać

z inwestycji, aniżeli brnąć dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary serwer jest fajny! Sam taki miałem kupić.

 

Jest fajny, żeby zobaczyć jak to jest zbudowane (względnie: było zbudowane), ale na tym jego zalety się kończą. Dla (chyba) każdego zastosowania "domowo-serwerowego" lepiej postawić zwykłego blaszaka ze szrotu - mocy starczy, części zamienne pod ręką, zrobisz zasadniczo to samo (ok, dla pełnej wirtualizacji przyda się w miarę nowoczesny procesor), a i prądu zje mniej.

W najbliższym czasie stawiam LTSP w domu - naprawdę nie potrzeba do tego maszyny serwerowej. Jakie zastosowanie mają mieć te urządzenia dla Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×