Skocz do zawartości
Westbam

Jak zwiększyć zasięg Wi-fi w domu?

Polecane posty

Witam,

 

Mam do Państwa pytanie, posiadam Livebox 2.0 ZTE, lecz jest bardzo słaby zasięg sieci wi-fi w moim domu (niska albo bardzo niska siła sygnału). Wczoraj podłączyłem TP-Link TD-W8901G (adsl) pod tego liveboxa czyli:

>kabel telefoniczny > livebox > kabel ethernet > do gniazda nr 1 w TP-Linku (nie ma wejscia WAN). I w Liveboxie wylaczylem wifi - TP-link przejął Wifi od lb lecz siła zasięgu jest podobna lub może "troszkę" lepsza. Szału nie ma...

 

chciałbym do 60 zł kupić (choć mogę lekko wiecej zaplacić):

antene do tego tplinka (by była mocniejsza) - proszę o jakieś linki allegro

i karte USB do ściągania sygnalu wifi na kompa (mam Sagem'a - standardowo dodawanego do LB w starszych wersjach).

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że antena do 60 zl nie załatwi problemu. Ja w będąc w podobnym przypadku zainwestowałem w antenę i repeater, jednak nieco większymi kosztami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

to już lepiej za te 60zł kupić sam repeater (zwykły router TP-LINKA z N) - sam korzystam z takiego rozwiązania i mam sieć na 3 piętrach i na dworzu (około 10m przy budynku) - pierwszy router b/g w garażu a drugi b/g/n na samej górze. Wszystko na standardowych antenkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to już lepiej za te 60zł kupić sam repeater (zwykły router TP-LINKA z N) - sam korzystam z takiego rozwiązania i mam sieć na 3 piętrach i na dworzu (około 10m przy budynku) - pierwszy router b/g w garażu a drugi b/g/n na samej górze. Wszystko na standardowych antenkach ;)

Pozwolę wtrącić się do tematu.

@kamikadze, możesz podać konkretny model tego TP-LINKa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Na dole - Model No. TL-WR340G

Na górze (repeater) - Model No. TL-WR740N

 

Bezproblemowa konfiguracja - w razie czego służę pomocą ;)

 

Edit: góra/dół to u mnie jest - także nie bierz tego pod uwagę ;)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Nie wiem od czego to zalezy, ale na telefonie samung galaxy s2 mam na parterze zasieg 1 kreska.

Modem jest na piętrze także jest dość spora odległość.

Na laptopie na parterzze jest 40-60% sygnał ;]

Podłaczyłem pentagram i metrową antenę, zasieg w telefonie bez zmian natomiast w laptopie 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Pamiętaj że telefony z reguły mają słabsze wifi. U mnie pokazuje 2-3/4 kreski będąc obok nadajnika a np. laptop piętro niżej 5/5 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego to zalezy, ale na telefonie samung galaxy s2 mam na parterze zasieg 1 kreska

Na laptopie na parterzze jest 40-60% sygnał ;]

Skąd pomysł by porównać zasięg wifi budżetowego smartfona z laptopem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam ten sam problem muszę w domu siedzieć koło okna żeby łapać wifi i lekkie poruszenie laptopa powoduje jego utratę... więc będę musiał w jakiś sposób powiększyć zasię..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymiana anteny na taką poniżej 100 PLN nie załatwi sprawy w budynkach - a za to za taką anteną może nie nadążyć słaby ap z małą mocą wyjściową. Może jedynie pomóc na otwartym terenie (wyjściu sygnału na ogród itd.). Najczęściej wina słabego sygnału leży po prostu po stronie routera. Nie bez powodu są sprzęty za 100 PLN i 300-900 PLN. Jedyne wyjście to repeater (choć nie mam z tymi rozwiązaniami dobrych doświadczeń) albo wymiana routera na lepszy (z 2-3 antenami jeśli zależy na dobrym sygnale). Dobrym pomysłem może być też przemieszczenie ap'ka w lepsze miejsce. Wystarczy kabel sieciowy zawieszenie sprzętu w innym miejscu (livebox może dzięki temu zostać na miejscu) i może uda się uzyskać zamierzony efekt.

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Kuzyn w budynku obok (z 50 metrów obok) ma jakąs antenę i łapie ode mnie wifi na 40%. Muszę się dowiedzieć co on ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwieksza przeszkoda dla sygnalu sa sciany. Widze proste i eleganckie rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Ja tam uzywam asmaxa od netii ;)

pietrowy domek i wszedzie na lapku jest zasieg.

Moc 100% ustawione w PA

 

Poza domem oczywiscie zasieg dobry (ogródek itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ściany nie są zbrojone czy z wypalanej cegły/pustaków, ale np. z białej cegły czy innego Ytonga to mają niewielki wpływ na sygnał. Wiem, bo mam w domu między AP a kompem trzy ściany z białej cegły właśnie a sygnał na 98% (router jednoantenkowy Linksys WAG200G, w kompie stara karta b/g i tania chińska kilkucentymetrowa antenka na półmetrowym kabelku). Najgorzej mają mieszkańcy bloków z "wielkiej płyty", tam zbrojony beton jest co parę kroków, więc rozbija sygnał strasznie. Dodatkowo należy trzymać AP-ka jak najdalej od telefonów stacjonarnych, bo strasznie się nie lubią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwieksza przeszkoda dla sygnalu sa sciany. Widze proste i eleganckie rozwiazanie.

Rośnie nam tu widzę nowy mistrzu ciętej riposty. :)

i karte USB do ściągania sygnalu wifi na kompa (mam Sagem'a - standardowo dodawanego do LB w starszych wersjach).

Tanie to to nie będzie, ale Alfa AWUS036NH naprawdę dobrze odbiera sieci bezprzewodowe.

Tu link: http://allegro.pl/na...2850727306.html

Jeśli ta karta czegoś nie złapie, to nic już nie złapie.

Musisz tylko poczytać czy to będzie poprawnie współpracować z używanym przez Ciebie systemem.

Ja tego używam na Linuxie w VMWare osadzonym na Macu - jak Windows i spółka - tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry, hmm... sprecyzuj czego wymagasz, bo kwota którą oferujesz nie jest wielka. Co do portu USB chcesz podłączyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkich wymagań nie mam. Access Point ma się łączyć bezprzewodowo z moim routerem

i wzmacniać syngał WiFi oraz po kabelku dostarczać internet do jednego urządzenia.

Do portu USB chciałbym podłączyć pamięć USB, jako mały dysk sieciowy.

Nie są potrzebne mi żadne dodatkowe możliwości konfiguracji, blokowania, śledzenia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie albo dobry albo za 100-200 zł. Jedyny sensowny model w tej cenie, jaki mogę z czystym sumieniem polecić to TP-LINK TL-WR1043ND. Ale i do niego warto byłoby dokupić jedną antenkę na kabelku, taką min. 8dB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale i do niego warto byłoby dokupić jedną antenkę na kabelku, taką min. 8dB.

Bardzo często zamiast dokupować dobrej jakości kabel i antenę bardziej opłaca się po prostu dociągnąć skrętke gdzieś dalej i tam postawić ap. Poza tym położenie tych anten względem siebie tez ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie albo dobry albo za 100-200 zł. Jedyny sensowny model w tej cenie, jaki mogę z czystym sumieniem polecić to TP-LINK TL-WR1043ND. Ale i do niego warto byłoby dokupić jedną antenkę na kabelku, taką min. 8dB.

 

Jak już to 3 najlepiej kupic, bo w tracisz "moc nki" że tak powiem :)

Z własnego doświadczenia powiem, przerzucałem coś po WiFi leciało 8MB/s odkeciłem jedną antenę spadło do 1MB/s :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×