Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
elroy

VPS do backupu

Polecane posty

Poszukuję ciekawej ofery na backup istniejących vpsów

 

Procesor - nie istotny

Pamięć - 64/96MB (chybam że uruchomienie i działania tylko rsynca potrzebuje więcej. Brak usług webowych etc.)

Dysk: 50GB

Lokalizacja: nie istotna.

Rozliczenie najchętniej kwartalnie, czy nawet półrocznie. (Miesięczne też, chociaż wolałbym raz zapłacić i nie bawić się co miesiąc w płatności)

 

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę jechać bardzo taniości, bo w przypadku awarii a później utraty tych danych (bo firma zniknęła, albo im coś padnie) mogę zamknąć kramik raz na zawsze :) Zdaję sobie z tego sprawę.

Budżet mi ciężko określić, bo przy vpsach o tej pojemności dyskowej, w pakietach w firmach hostingowych rośnie też moc procesora i wielkość ramu. Więc tak na prawdę nie wiem ile powinna taka usługa kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Wysłałem Tobie na PW inne rozwiązanie, którym warto byś się zainteresował. Mam nadzieję że naprowadziłem Ciebie na jakiś ciekawy pomysł. Dla nie wtajemniczonych chodziło o rsync z wykorzystaniem Google Storage. Z mojej strony nie proponuje niczego obecnie ze względu na to że nie chcemy zmieniać naszych obecnych pakietów, które oferujemy. Jest to inny zakres klientów. Z drugiej strony jeżeli nie zależy Tobie na czasie to w grudniu uruchamiamy nową gamę kontenerów o powierzchni stałej 200GB , 400GB , 600GB i 800GB do której pojawi się opcja dynamicznego ustawienia. Będzie to miało formę suwaka w panelu z aktualizacją zmian co godzinę w przypadku zmiany usługi na mniejszą lub większą. Biorąc pod uwagę tą opcję można będzie zrezygnować np. z mocnego procesora czy sporej ilości pamięci ram praktycznie do minimum. Rezygnując z panelu Plesk automatycznie zmniejszy się cena i pojawi się opcja wyboru systemu operacyjnego. Zakres suwaka zaczyna się praktycznie od 10GB a kończy na 1,5TB powierzchni dysku, procesor od 0.5GHz do 8GHz, pamięć od 0,5GB do 24GB. Postaram się Tobie dać znać na PW jak wdrożymy usługę, która obecnie przechodzi fazę testów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zapraszam do nas - MC2 - a przy realizacji dorzuce znizki.

 

Transfer u was jest na wagę złota patrząc na ceny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

e24 + skrypt?

W e24 ustawiasz włączenie maszyny o godzinie 4, rsync zaczyna robić kopię o 4.15, o 5 wyłączasz maszynę. Powtarzasz to tyle razy ile razy chcesz.

 

0,5 rdzenia, 0,5GB ramu i 140GB miejsca.

Wg obliczeń wychodzi 0,10 zł za godzinę. Zakładając, że będziesz robił kopię dzień w dzień 30x0,10 = 3 zł // + // 23x0,05x30 = 34,5

Suma 37,5 zł miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Transfer u was jest na wagę złota patrząc na ceny :)

 

Dziekuje za uwage.

 

Proponujac rozwiazania bardzo redundatne i praktycznie bezawaryje - mowie tu o kilku torach lacz, mozna zaproponowac ceny ktore beda adekwatne usludze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×