Skocz do zawartości
Arkadiusz N

[dyskusje] Glowanet.pl

Polecane posty

Gość Pokuć

@up ujął sedno sprawy, niestety ale tak było... ciut inne podejście, nie byłoby afer na WHT, z GH no i zwijania zabawek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie byłoby afer na WHT, z GH no i zwijania zabawek...

Może ktoś rozwinąć ten wątek? Może nie tylko ja nie wiem dokładnie o co chodzi i ktoś jeszcze skorzystałby z małego wyjaśnienia. A nie wygląda, żeby było to jakąś wielką tajemnicą ;)

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Tyle lat na rynku i jeszcze nie wiesz, że w hostingu ze wzrostem ceny ilość klientów i w 99% również przychody spadają? ;)

Ło jezu ale bzdura ;) Ilość klientów może sobie spokojnie spaść co w ogóle nie ma związku z przychodami, które często są większe. A bo to już tylko jedna firma świadomie podwyższała ceny, traciła część klientów ale podwyżka i tak to nadrabiała ze sporym zapasem? Tym sposobem można więcej zarobić i mieć mniej kosztów związanych z utrzymaniem zbyt dużej ilości nisko płatnych klientów. Ale widzę, że rozumowanie inne niż "jaknajtańsze konta w ilościach hurtowych" jest tutaj daleko poza zasięgiem niektórych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. Ale widzę, że rozumowanie inne niż "jaknajtańsze konta w ilościach hurtowych" jest tutaj daleko poza zasięgiem niektórych.

 

Nom racja wchodzę na Twoją witrynę i co widzę, takie właśnie ceny, niskie - spróbuj je podnieść przecież zwiększysz przychody ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nom racja wchodzę na Twoją witrynę i co widzę, takie właśnie ceny, niskie - spróbuj je podnieść przecież zwiększysz przychody ;)

Każda firma wie, kiedy i gdzie może zwiększyć ceny, są one zależne od wielu czynników, o których nawet Ci się nie śniło.

Pojęcie "niska cena" jest wieloznaczne, dla jednego oznacza 5 złotych, dla drugie 50 za tą samą usługę. Zapewniam Ciebie, że w dobrej firmie podniesienie ceny nie zrobi na nikim wrażenia, odchodzą tylko Ci co najmniej płacą, a Ci zawsze najwięcej wymagają i narzekają.

 

W Polsce są naprawdę niskie ceny porównując z rynkiem zachodnim, jest to jednak spowodowane niektórymi firmami, które stanowczo obniżają ceny (dlaczego tak jest, to już niestety nie wiem, ale niestety to wymusza obniżenie cen u konkurencji). Oczywiście tzw zmowa cenowa jest zabroniona prawnie, więc klient na tym zyska, ale tylko do czasu. Stanowcze obniżenie cen spowodouje ogromne obniżenie jakości, szczególnie w firmie która nie ma dobrego "zaplecza".

 

Druga sprawa, że ceny się podnosi z głową i w odpowiednim czasie (bez żadnej aluzji, to zwykłe powiedzonko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od wielu czynników, o których nawet Ci się nie śniło

 

No ok masz rację i wiedzę i doświadczenie, która dała Ci pozycję w top200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja czegoś tu nie zrozumiem. Jeśli firma umie liczyć i dodaje do tego jakiś biznesplan to powinna miarkować tak by przy najmniejszym obłożeniu zarobić przynajmniej na koszta i minimum dochodu. Taki powinien być biznes. Gdy firma liczy "czas promocji nieskończony" bo może się uda to efekty sypania się firmy nie trwają 1-2 mc tylko kilka a może nawet kilkanaście miesięcy. Efekty takich przedsięwziąć było sporo i huk na forach się rozlegał dosyć głośny ale czy nie tracą na tym wszyscy? Najlepiej planując nie podniecać się liczbami tylko liczyć i liczyć przy najgorszych scenariuszach... bo później efekty są tragiczne.

W tym wypadku zgrzyty było czuć wcześniej i to dużo wcześniej ale czy właściciel wiedział dokładnie co robi? Teraz widać że chyba nie.

Tu na forum tym, innych forach widać jak firmy biją się cenami, wyprzedzają „kodami rabatowymi” by tylko zapchać się śmieciowymi taniościami a po roku czy dwóch przestają istnieć, albo szukają kupca na swoje wątłe e-biznesy.

Mzone a co powiesz o takich firmach jak OVH gdzie seria kimsufi od 40zł wykańcza cenniki innych niezależnie odd jakości, choć oni jakość mają wyższą od niejednej małej firmy... bo klient „płaczka” powie że tam ma za 40, 50... i full wypas... a jest ich więcej niż chińczyków... Ale ktoś powie, że cena to nie wszystko... ale dla ilu % -10 klientów? Więc kto kupuje te taniości nawet tu na forum? Jaka reszta leci jak muchy gnojówki za tanim mięsem.,..

Czy dla innych byłoby to opłacalne? Czy często nadal będą występować śmieci i śmieszne oferty ? I kto jest temu winien, że istnieje sporo ofert, które wykańczają małe firmy próbujące kosztem braku płynności przebić się na rynbku?

Sam mam ponad 5 szaf pełnych sprzętu gdzie stoi i czeka, chyba już się niedoczeka, całość już przebudowana, przystosowana, agregaty upsy, systemy chłodnicze, gaśnicze i wiele innych ale to nie problem bo można ruszyć z tym co się ma, ot tak „szybki rozruch” ale jest właśnie ale... brak jednego elementu, który skreśla all...

 

Chciałem sprzedawać i3 i 5 w super cenie oraz xeon e3-1220, e5-2620 od cen po 150zł ale doliczyć się nie umiem.,.. co wcześniej pisałem w jednym z tematów, który upadł po walce z łamaną matematyką...

 

EDIT:

 

 

Chętnie kupię firmę nawet dużą ale warunków mam kilka a podstawowy jest taki i najważniejszy - musi być to spółka z KRS...

 

 

Jednak po 3 browarach już nie można włączać komputera bo lepperyzm sięwłacza...:)

Edytowano przez StOnA (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH to jest masówka, więc biją cenami wszystkich. Każdy ustala swój cennik i priorytety. Dla jednych jest to polskie top100 jak twój poprzednik napisał, dla innych jest droga jakości kosztem ilości zamówień itp

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najbardziej mnie wkurza, że ja jako klient nie dostałem informacji o tym, dopiero tu przeczytałem i dowiedziałem się dlaczego serwer nie działa

Pomijam już fakt że kilka dni temu dostałem FV do zapłaty 525zł - na szczęście jej jeszcze nie opłaciłem.

 

Tak to niestety jest: jak działa to się człowiek nie interesuje, a dopiero jak dzisiaj rano padło i zacząłem googlać to doszedłem do wniosku że nie będę przedłużał u nich serwera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Kiedyś, za jakiś długi okres czasu, jak już opadną wszystkie emocje i temat będzie już tylko historycznym wspomnieniem, to opiszę wam jak tam wyglądało wszystko od środka. Mam nadzieję że zaspokoi to waszą ciekawość. Nie będzie to na pewno ani za miesiąc ani za pół roku. Minimum to za rok, nie wcześniej. Informacje te nie będą miały charakteru tych z którymi się podzieliłem swego czasu z administracją ale sporo ciekawych informacji dowiecie się na bank :) Dlaczego nie teraz ? Ponieważ teraz zrobiłby się niepotrzebny zamęt, opadną emocje i będzie to jako ciekawostka. No i też nie jestem aż taką mendą na jaką wyglądam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zobacz u Was, miałem serwer chyba z 7 lat temu, płaciłem za niego więcej niż teraz macie teraz w ofercie ;)

 

Jasne bo przez 7 lat rynek się nie zmienił, ceny serwerów oraz ich wydajność się nie zmieniły...

 

Teraz siejesz takie głupoty...

 

 

 

P.S. zgłaszałem już - ale napiszę, proszę moderatora o usunięcie plusa z postu #21 - omyłkowo dałem + zamiast - ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich serdecznie,

 

Niezmiernie miło nam jest poinformować iż na mocy podpisanego w dniu dzisiejszym porozumienia pomiędzy firmą BLUE LEAF Sp. z o.o. (operatorem marki GLOBALNETWORK.PL) a firmą * Firma nie uzyskała akceptacji WHT * Adam Głowiński rozpoczynamy proces przygotowania harmonogramu migracji kont hostingowych z serwerowni LeaseWeb na infrastrukturę i serwery zlokalizowane w firmie ATM. Z każdym klientem będziemy kontaktować się osobiście, prosimy o okazanie odrobiny cierpliwości. Nasi technicy pracują już nad przywróceniem wszystkich kont obsługiwanych przez firmę * Firma nie uzyskała akceptacji WHT * Adam Głowiński. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt drogą elektroniczną na adres bok@globalnetwork.pl.

 

Z poważaniem,

Zespół BLUE LEAF Sp. z o.o.

http://www.blueleaf.pl

http://www.globalnetwork.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zdejmijcie tę kretyńską blokadę nazwy firmy w postach bo wygląda to ujowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stona i mzone, ovh to taka masówka że dopiero zobaczycie jakie będą teraz jajca po zmianie cen,

kimsufi już ma przekierowanie a ceny IP jakie się zrobiły to chyba już wiadomo każdemu,

duży może więcej i właśnie to pokazał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już miałem pisać o graniczącym z cudem ewentualnym przejęciu * Firma nie uzyskała akceptacji WHT * a tu proszę. Pewnie nie dowiemy się czy była to sprzedaż czy przekazanie klientów.

 

@Pawel_15

Nie powiedziałeś teraz to i w przyszłości nie powiesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Już miałem pisać o graniczącym z cudem ewentualnym przejęciu * Firma nie uzyskała akceptacji WHT * a tu proszę. Pewnie nie dowiemy się czy była to sprzedaż czy przekazanie klientów.

 

@Pawel_15

Nie powiedziałeś teraz to i w przyszłości nie powiesz ;)

 

Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że chyba lepiej trafić nie mogli (tzn. mało kto by ich przygarnął) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już miałem pisać o graniczącym z cudem ewentualnym przejęciu

 

Jak to mówią, każda potwora znajdzie swojego amatora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba przejęcie się wymknęło spod kontroli, nowy właściciel zaczyna od kasowania - strona z fejsa zrobiła off ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mati_290

Ej, ale mój kolega ma hosting gier multiplayer na własnych maszynach, a współpraca była z * Firma nie uzyskała akceptacji WHT *, który dostarczał konta www klientom. No ale ja go poinformowałem o fakcie zamknięcia interesu, ale jak zobaczył to na szczęście przerwa w działaniu usług (sam nie wie jak do tego doszło) to tylko 2h, od 7 rano do 9 rano dzisiaj. no do 9 z haczykiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wymknęło się z pod kontroli:)

strona została przeniesiona na nowy adres: http://facebook.com/globalnetworkpl

 

 

Ooo widzę, że ktoś wziął cały smród po starej firmie na swoją nową... odważnie, chociaż ryzykownie

 

Napiszcie do Bartosza żeby "przebaczył stare grzechy głowy" i zdjął bana może?

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w swoim czasie ;)

Teraz najważniejsze jest aby wszyscy użytkownicy mieli przywrócone dane i poprawnie działające usługi.

 

Było opłacić stary serwer i nie byłoby tyle offline ;)

 

Tyle że wtedy stary waściciel dostałby chyba z parę k mniej ;)

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie tak.

Nie było pewności, że włączenie serwera po opłacie będzie jeszcze tego samego dnia bo przecież wpłata musiałaby dojść zwłaszcza że opłata była już przeciągana u operatora, zatem wątpiliśmy że na dobre słowo lub ładne oczy włączą serwer.

Poza tym i tak byłaby konieczna migracja kont, ponieważ serwer nie był odpowiednio zarządzany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×