Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
teppic

Pytanie o serwer pod nowy projekt

Polecane posty

Witam serdecznie! Otóż na dniach zamierzam otworzyć stronę a'la Wykop(mam już grafikę i kod zrobiony na zlecenie) i teraz szukam porady co do serwera zdolnego obsłużyc tego typu stronę. Czy zwracać uwagę na procesor, transfer czy może pamięć RAM?

 

Dodam, że planuję przeznaczyć z 10 000zł na kampanię reklamową(internet, billboardy) i chciałbym mniej więcej się dowiedzieć jakiego ruchu się spodziewać? Tzn. jaki serwer byłby już tak dobty by na przykład obsłuyć 10 000 wejść dziennie? Jak reklama odniesie skutek może być więcej;)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zależy od kodu, jak dobrze (jak źle?) zoptymalizowany.

Proponuję przeprowadzić jakieś testy obciążenia, wtedy będzie można o czymś rozmawiać.

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że vps z możliwością zmiany planu powinien wystarczyć. Zawsze można szybko zmienić parametry. Jak kupisz serwer dedykowany to jest ciężej ze zmianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Otóż na dniach zamierzam otworzyć stronę a'la Wykop(mam już grafikę i kod zrobiony na zlecenie) i teraz szukam porady co do serwera zdolnego obsłużyc tego typu stronę. Czy zwracać uwagę na procesor, transfer czy może pamięć RAM?

 

Dodam, że planuję przeznaczyć z 10 000zł na kampanię reklamową(internet, billboardy) i chciałbym mniej więcej się dowiedzieć jakiego ruchu się spodziewać? Tzn. jaki serwer byłby już tak dobty by na przykład obsłuyć 10 000 wejść dziennie? Jak reklama odniesie skutek może być więcej;)

 

Pozdrawiam!

 

 

To Nasz projekt czy Twój ? nie bądź śmieszny że mamy Ci powiedzieć jakiego ruchu masz się spodziewać.

Szczerze wątpię abyś miał 10 tyś na reklamę , jak nawet nie wiesz jakie masz założenia.

Weź się zastanów czego oczekujesz i jakie masz plany rozwoju , wykonaj sobie jakąś analizę , no chyba że z kapelusza dostałeś te 10 tyś i zwisa Ci to czy je zmarnujesz czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Otóż na dniach zamierzam otworzyć stronę a'la Wykop(mam już grafikę i kod zrobiony na zlecenie) i teraz szukam porady co do serwera zdolnego obsłużyc tego typu stronę. Czy zwracać uwagę na procesor, transfer czy może pamięć RAM?

 

Niestety nikt ci nie wywróży tego. Kod zrobiony na zlecenie nie musi być dobry i może się wykładać nawet na szybkim i dobrze wyposażonym serwerze. Pozatym powinieneś firmę, która tworzyła dla ciebie projekt zapytać o specyfikację serwera oraz orientacyjnie na jaki ruch owy serwer wystarczyłby.

 

Myślę, że vps z możliwością zmiany planu powinien wystarczyć. Zawsze można szybko zmienić parametry. Jak kupisz serwer dedykowany to jest ciężej ze zmianą.

 

Takie rozwiązanie zwykle oznacza konieczność rekonfiguracji serwera = przerwa = strata pieniędzy wydanych na reklamę. Moja porada to zakupić możliwie mocny serwer dedykowany, dużo pamięci, zatrudnić administratora, który to skonfiguruje i obserwować. Jeśli serwer jest za mocny, to zrobić downgrade do słabszej maszyny. Rozwiązanie może z pozoru kosztowne, ale długofalowo zaoszczędzi nerwów i być może oszczędzi większych wydatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązanie zwykle oznacza konieczność rekonfiguracji serwera = przerwa = strata pieniędzy wydanych na reklamę. Moja porada to zakupić możliwie mocny serwer dedykowany, dużo pamięci, zatrudnić administratora, który to skonfiguruje i obserwować. Jeśli serwer jest za mocny, to zrobić downgrade do słabszej maszyny. Rozwiązanie może z pozoru kosztowne, ale długofalowo zaoszczędzi nerwów i być może oszczędzi większych wydatków.

 

Jakakolwiek rekonfiguracja usług na vpsie nie powoduje niedostępności ponad kilka sekund. Downgrade/upgrade dedyka to nawet kilka godzin zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakakolwiek rekonfiguracja usług na vpsie nie powoduje niedostępności ponad kilka sekund. Downgrade/upgrade dedyka to nawet kilka godzin zabawy.

 

Zakładając, że na "matce" jest wystarczająca ilość zasobów oraz architektura aplikacji pozwala na to - do tego dochodzi np. zmiana konfiguracji serwera sql, czy samego serwera www aby mógł obsłużyć dodatkową pamięć lub rdzenie oraz konieczny restart. Zmiana dedyka, jeżeli jest odpowiednio przygotowany (np. poprzez użycie wirtualizacji), nie różni się wiele - z tym, że ma się zupełnie izolowane środowisko i łatwiej jest przewidzieć zachowanie aplikacji. Np. powolne działanie niekoniecznie musi oznaczać, że jest za mało cpu czy pamięci, a po prostu nie ma wystarczającej ilości IOPS by aplikacja działała sprawnie, bo ktoś na innym VPS zdecydował się bawić 'dd'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za opinie! Dopiero teraz wróciłem z pracy i mogę odpowiedzieć. Pracuję w Anglii i nie mam co zrobić z kasą stąd ten mój pomysł na stronę;P I pomysł na reklamę - ale raczej w radiu i np. w gazecie jakiejś, na telewizję mnie nie stać;P

 

Wiecie, myślę od razu na dedyku postawić stronę by nie bawić się potem w transfery jakieś;P. No a jesli zajdzie potrzeba zmiany serwera to przecież rzuci się komunikat "trwają prace konserwacyjne, przepraszamy" na stronę główną i już;P Ile to razy widziałem coś takiego na dużych serwisach. Wystarczy tu wspomnieć na przykład Allegro.

 

A strona nie będzie identyczna jak wykop. Pomysł podobny ale inne założenia. Szczegółów nie zdradzam,

 

BTW, demotywatory.pl też chcę "podkopać" ale też będzie to coś innego i lepszego. Ta strona się zeszmaciła moim zdaniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×