Skocz do zawartości
qjam

Firma hostingowa na sprzedaż

Polecane posty

Trzeba by jeszcze odjąć VAT i podatek dochodowy. Jak dla mnie cena sensowna. Jak dla mnie normalne jest sprzedanie takiego hostingu gdy dochód zapewne z każdym rokiem maleje i nie chce się już bawić w to dalej.

 

Trafna opinia. Tym bardziej, że to spółka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kupno takiej marki jak netarteria wydaje się całkiem dobrym punktem startowym dla nowego hostingu. Całkiem fajna nazwa, rozpoznawalność, gotowa baza klientów. Wystarczy mała rewolucja, odrobina rebrandingu i można by to przekształcić w całkiem fajny projekt.

 

Powodem sprzedaży może być mała dochodowość całego biznesu. Generalnie wszystkie produkty netarterii są bardzo tanie, brakuje tam czegokolwiek dochodowego "z wyższej półki" a całość stoi w miejscu od jakiegoś czasu (nawet wersja głupiego klienta poczty o czymś świadczy). Jeśli roczny przychód osiąga 270 tysięcy to miesięcznie wychodzi tego lekko ponad 22 tysiące. Po odjęciu wszystkich (para)podatków, kosztu maszyn i kolokacji, ogólnych kosztów firmy oraz pewnie kadrowych (no nie jest to firma na jedną osobę raczej a nawet jeśli jest to księgowość ktoś też musi robić) to może być ciasno z sensownym zyskiem.

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kupno takiej marki jak netarteria wydaje się całkiem dobrym punktem startowym dla nowego hostingu. Całkiem fajna nazwa, rozpoznawalność, gotowa baza klientów. Wystarczy mała rewolucja, odrobina rebrandingu i można by to przekształcić w całkiem fajny projekt.

Moim zdaniem jednak przejęcie takiego hostingu to raczej zadanie dla innego hostingu, który wie o co w tym biznesie chodzi i chce powiększyć bazę klientów. Jednak 300k łatwiej wyjąć w takim przypadku niż wtedy gdy chce się dopiero otworzyć biznes i nie wie o co w tym biega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jednak przejęcie takiego hostingu to raczej zadanie dla innego hostingu, który wie o co w tym biznesie chodzi i chce powiększyć bazę klientów. Jednak 300k łatwiej wyjąć w takim przypadku niż wtedy gdy chce się dopiero otworzyć biznes i nie wie o co w tym biega.

Mówiłem tylko o takim przypadku, w którym wie się o co biega ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma, spółka cywilna, która sprzedaje się na allegro przez jakiegoś anonimowego kolesia (teraz już usunął dane o mnie) za jakąś wyssaną z palca kwotę nie popartą żadnymi dokumentami.

No bez jaj, takie coś należy traktować jako żart, nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma, spółka cywilna, która sprzedaje się na allegro przez jakiegoś anonimowego kolesia (teraz już usunął dane o mnie) za jakąś wyssaną z palca kwotę nie popartą żadnymi dokumentami.

No bez jaj, takie coś należy traktować jako żart, nic więcej.

 

Lub jako badanie rynku/zainteresowania. Oczywiste jest, że wszelkie informacje zostaną udzielone po kontakcie telefonicznym a docelowo na jakimś spotkaniu. Cena docelowa też pewnie może się znacznie różnić. Wątpię, żeby właściciel chciał sprzedać firmę przez allegro:) Pamiętam jak swego czasu kilka razy z rzędu na allegro wystawiana była firma Adresik.pl a z tego co pamiętam to transakcja została przeprowadzona z pominięciem serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Panowie tytuł tematu został zmieniony gdyż pewności nie ma, że to akurat konkretna firma i tego się trzymajmy. Właściciel oficjalnie się nie przyznaje.

 

Co do samego ogłoszenia to chyba kwestia reklamy - allegro obecnie często służy tylko do tego - dotarcie do potencjalnych zainteresowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki ile podatku trzeba zapłacić jak klikniemy w kup teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

Sprzedający chyba płaci 5% (ja przynajmniej tyle płaciłem, jak sprzedawałem w dziale z komputerami).

 

@down

Tak, pisze o prowizji, sorki, mój błąd.

Swoją drogą to nieźle nas kasują.

Edytowano przez bolek10 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5% podatku? Chyba prowizji dla Allegro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×