Skocz do zawartości
qjam

Firma hostingowa na sprzedaż

Polecane posty

Witam.

 

Przeglądałem Allegro i natrafiłem na aukcję sprzedaży hostingu. Wystawiający nie podał firmy ale wszedłem w jego profil, następnie "O mnie" i znalazłem nr telefonu. Oczywiście wrzuciłem nr telefonu w Google'a i moim oczom ukazała się firma Netarteria :) Może nie wszystkich to zainteresuje ale myślę, że to dość ciekawa informacja :)

 

Tutaj link do aukcji:

http://allegro.pl/sp...2752132877.html

 

 

//Administracja - firma netarteria.pl nie przyznaje się oficjalnie do sprzedaży marki wobec czego proszę traktować temat jako dyskusję o sprzedaży dowolnej firmy hostingowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xtd, to zapewne literówka, miało być "klienta" (tego co kupuje biznes), żeby mu nagle użytkownicy nie uciekli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

270 000 rocznie

 

Gościu sprzedaje biznes który przynosi mu 200k rocznie zysku (po odliczeniu kosztu maszyn i prowadzenia firmy)... Przecież wziąłby zatrudnił kogoś do utrzymania supportu i by miał kasę siedząc na dupie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z różnych powodów sprzedają swoje firmy. I to raczej nie powinno nikogo obchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na te podane dochody to trzeba mieć trochę przymknięte oko, zresztą cena za ten hosting jest moim zdaniem stanowczo za wysoka.

 

Ludzie z różnych powodów sprzedają swoje firmy. I to raczej nie powinno nikogo obchodzić.

Kupując coś za 370 000 złotych trzeba wiedzieć wszystko o firmie, nawet powód sprzedaży. Jednak takich rzeczy nie pisze się na publicznym forum i to jest zrozumiałe.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

270 000 rocznie

 

Gościu sprzedaje biznes który przynosi mu 200k rocznie zysku (po odliczeniu kosztu maszyn i prowadzenia firmy)... Przecież wziąłby zatrudnił kogoś do utrzymania supportu i by miał kasę siedząc na dupie ;)

 

 

Ciekawe skąd wziąłeś te 200.000 zysku ...

Mają ponad 1500 domen w HRD. Przy średniej cenie 35 PLN za domenę to już daje 50.000 a gdzie inne koszty ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko

 

270 tys przychodu

 

- koszt opłacenia domen 60 tys

- serwery, przydałoby się kilka powiedzmy 50 tys/rok

- obsługa, trzeba czasami coś zrobić dla klienta - no powiedzmy 40 tys/rok

- do tego jakieś koszty reklamy, promocji - nie wiem ile powiedzmy po 2tys/mies - 24 tys

 

To robi już 170 tys, a to pewnie nie wszystko

 

Zakładając tylko takie koszty to zakup będzie się zwracał 4 lata, lepiej te pieniądze przeznaczyć na zdobycie nowych klientów bo na pewno zdobycie jednego klienta nie będzie kosztować 130 PLN ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz mniej widzę ich reklam , kiedyś w pismach typu KOMPUTER ŚWIAT itp się ogłaszali. Taka reklama kosztuje dużo nie ma co ukrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Liczyłem tak na szybko same utrzymanie serwerów ;)

 

Jasne że nikogo nie powinno obchodzić dlaczego się sprzedaje, ale poprostu dziwię się - a to chyba normalne ;)

 

 

Nie mój cyrk, nie moje małpy - nie stać mnie na zakup takiego hostingu więc dalej się nie wypowiadam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne że nikogo nie powinno obchodzić dlaczego się sprzedaje, ale poprostu dziwię się - a to chyba normalne ;)

 

Nabywca, którego nie obchodzi powód sprzedaży czy to firmy, auta czy innej rzeczy jest albo głupi albo chory ;)

 

Dobrze jest się zastanawiać nad powodami i mieć pewność że nie ma "ukrytej wady", która rzutuje na przyszłej wartości przedmiotu transakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest się zastanawiać nad powodami i mieć pewność że nie ma "ukrytej wady", która rzutuje na przyszłej wartości przedmiotu transakcji.

Od tego są stosowne umowy, a nie zakup na allegro "na krzywy ryj" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od tego są stosowne umowy, a nie zakup na allegro "na krzywy ryj" ;)

 

Nie wiem jak myślisz zawrzeć "ryzyko kupna" w umowie? Co napiszesz? Sprzedający oświadcza że przedmiot nie posiada ukrytych wad (w przypadku firmy wadą może być cokolwiek) a nabywca że stan firmy jest mu znany? ;)

 

Zresztą zanim się przechodzi do umowy to należy zrobić rozpoznanie, analizę opłacalności, analizę słabych i silnych stron, zagrożeń itp. Umowa jest na samym końcu, a do tego czasu trzeba analizować i mieć podstawy do analizy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem jak myślisz zawrzeć "ryzyko kupna" w umowie? Co napiszesz? Sprzedający oświadcza że przedmiot nie posiada ukrytych wad (w przypadku firmy wadą może być cokolwiek) a nabywca że stan firmy jest mu znany? ;)

 

Zresztą zanim się przechodzi do umowy to należy zrobić rozpoznanie, analizę opłacalności, analizę słabych i silnych stron, zagrożeń itp. Umowa jest na samym końcu, a do tego czasu trzeba analizować i mieć podstawy do analizy...

 

Nie udzielaj się skoro nie jesteś w temacie , o losie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie udzielaj się skoro nie jesteś w temacie , o losie ...

 

Dobrze mój wtajemniczony miszczu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

To ja jestem dość mocno "wtajemniczony" w te biznesy i ta kwota jest lekko kosmiczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dobrze mój wtajemniczony miszczu ;)

 

Dorośnij.

 

To ja jestem dość mocno "wtajemniczony" w te biznesy i ta kwota jest lekko kosmiczna :)

 

Dla porównania jak miel isprzedać home.pl to mówili chyba o cenie 1,5 MLN zł lecz klientów mają 20 x więcej zapewne.

 

cena jest z rękawa i nierealna a wystawienie na allegro świadczy tylko o poziomie biznesu właścicieli ;)

 

Może to prędzej jakaś prowokacja ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorośnij.

 

 

 

Dla porównania jak miel isprzedać home.pl to mówili chyba o cenie 1,5 MLN zł lecz klientów mają 20 x więcej zapewne.

 

 

Ja mam dorosnąć? To Ty zabierasz głos nie mając zielonego pojęcia o skali tej firmy i jak widać powyżej o rynku

 

Home "się sprzedał" za ~100 mln a klientów mają jakieś 400x tyle (wg informacji home obsługuje 1mln klientów)

 

 

Spotkałem się już z podobnymi wycenami firm, które chcą się sprzedać za ~18 miesięczny przychód. Co jest wyceną z kosmosu jak na ten sektor, gdzie marże spadają a niepewność rośnie.

 

O ile w przypadku posiadania aktywów to może miałoby jakiś sens, ale sami klienci - szczególnie że firma jest prowadzona pod spółką cywilną to już duży kłopot. Dla klientów jest to zmiana podmiotu usługodawcy, a więc wypadałoby wypowiedzieć im umowę i zapytać o zmianę podmiotu świadczącego usługę na co zgodnie z prawem nie muszą się zgodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Dla porównania jak miel isprzedać home.pl to mówili chyba o cenie 1,5 MLN zł lecz klientów mają 20 x więcej zapewne.

ojj 1,5 mln to kosztuja samochody właścicieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ojj 1,5 mln to kosztuja samochody właścicieli :)

 

A jeszcze sto lat temu mówiłoby się o koniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko

 

270 tys przychodu

 

- koszt opłacenia domen 60 tys

- serwery, przydałoby się kilka powiedzmy 50 tys/rok

- obsługa, trzeba czasami coś zrobić dla klienta - no powiedzmy 40 tys/rok

- do tego jakieś koszty reklamy, promocji - nie wiem ile powiedzmy po 2tys/mies - 24 tys

 

To robi już 170 tys, a to pewnie nie wszystko

 

Zakładając tylko takie koszty to zakup będzie się zwracał 4 lata, lepiej te pieniądze przeznaczyć na zdobycie nowych klientów bo na pewno zdobycie jednego klienta nie będzie kosztować 130 PLN ;)

 

Trzeba by jeszcze odjąć VAT i podatek dochodowy. Jak dla mnie cena sensowna. Jak dla mnie normalne jest sprzedanie takiego hostingu gdy dochód zapewne z każdym rokiem maleje i nie chce się już bawić w to dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×