Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kubofonista

DA + Exim - Manipulacja nagłówkiem From

Polecane posty

Witam,

 

Mam pewien mały problem z domyślną konfiguracją Exima stworzoną przez DirectAdmina:

Użytkownik zalogowany jako a@a.pl może wysyłać bez problemu maile z dowolnym From, nawet z cudzej domeny, np b@b.pl

 

Czy jest jakiś prosty sposób aby zablokować użytkownikom manipulowanie nagłówkiem From? Obecnie autoryzacja SMTP ma niewielki sens, jeśli po zalogowaniu na dowolne konto można wysyłać jako dowolne inne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owy "mały problem" masz nie tylko ty, ale i wszyscy korzystający z DirectAdmina.

Ba! Jeśli masz pop-before-smtp, to owemu użytkownikowi będzie się wydawało,

że twój serwer to czysty open-relay. Kiedyś nawet pisałem do tego jakieś filtry,

no ale to robił się problem z przekierowaniami i aliasami, a temat umarł śmiercią naturalną.

 

PS: http://www.webhostingtalk.pl/topic/20429-falszowanie-naglowkow-email/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej,

 

Odpowiednia modyfikacja exim.pl pozwoliła osiągnąć cel:

 

- zalogowany użytkownik smtp jako użytkownik systemowy (czyli ten bez małpki, co mu DA daje konto w każdej z posiadanych domen) może wysyłać maile jako dowolny login z posiadanych domen, z cudzych nie

- zalogowany użytkownik smtp normalny może wysyłać maile tylko jako on sam, nie jako ktoś inny ze swojej domeny oraz nie jako ktoś z cudzej domeny

 

To jest to o co mi chodziło, temat można zamknąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, zostało jeszcze dopisać aby zalogowany użytkownik smtp (ten login@domena) mógł wysyłać maile również jako wszystkie aliasy które na niego prowadzą, wtedy będzie w 100% gotowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×