Skocz do zawartości
regdos

Oferty niezgodne z zapytaniem

Polecane posty

Irek, tak właściwie co chcesz zdziałać tymi postami?

 

Łukasz nic, naprawdę nic. Ale chciałbym wiedzieć jak z tymi ofertami jest bo nie rozumiem.

 

Ktoś pisze posta z pytaniem o ofertę, powiedzmy:

 

dysk 20GB

transfer 120GB miesięcznie

ilość baz 10

ilość kont FTP 30

 

To która oferta z firm spełnia takie wymagania?

 

Tu chodzi o to, aby znowu nie dostać "łarna" ;)

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To która oferta z firm spełnia takie wymagania?

Taka, która jest w stanie utrzymać takie konto za pieniążki, które zaproponuje użytkownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdajesz sobie sprawę z tego, że firma musi przygotować specjalny pakiet w oprogramowaniu billingowym aby był zgodny z ofertą na forum, żadne kryteria nie będą dokładnie spełniać warunków autora postu.

 

Swoim klientom też każesz kupić pakiet o 100 zł/miesiąc droższy jak chcą mieć 10 gb więcej Dysku, bo nie ma takiego pakietu w panelu billingowym? :D

 

Nie przesadzajmy, wystarczy dopisać że aby mieć taki pakiet kup pakiet xx i napisz mi na bok informacje podając link do tego wpisu to ci zmienie dysk i cene i wtedy zaplacisz, lub nawet po zakupie dodatkowa faktura korygująca i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka, która jest w stanie utrzymać takie konto za pieniążki, które zaproponuje użytkownik

No! To jest merytoryczna odpowiedź.

 

Swoim klientom też każesz kupić pakiet o 100 zł/miesiąc droższy jak chcą mieć 10 gb więcej Dysku, bo nie ma takiego pakietu w panelu billingowym? :D

Jest, jak sobie przygotujesz, czyli 1000 klientów z forum, 1000 przygotowanych pakietów w panelu billingowym. Oczywiście ironizuje troszkę ... ;)

 

Dobra można zamknąć lub usunąć, co tam chcecie zrobić ;)

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ważna rzecz. Zakładamy, że cena, o której pisze pytający to cena brutto (chyba, że zaznaczył inaczej) więc też trzeba na to zwrócić uwagę, żeby podawać swoje oferty w cenach brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ważna rzecz. Zakładamy, że cena, o której pisze pytający to cena brutto (chyba, że zaznaczył inaczej) więc też trzeba na to zwrócić uwagę, żeby podawać swoje oferty w cenach brutto.

To już trochę głupota gdyż każda z firm inaczej się ceni za daną usługę według mnie składana oferta przez firmę ma być dostosowana do ceny jaką jest gotów zapłacić potencjalny klient, oby nie była wyższa od podanej przez autora postu.

Edit mowa tu o kwocie z VAT

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już trochę głupota gdyż każda z firm inaczej się ceni za daną usługę według mnie składana oferta przez firmę ma a być dostosowana do ceny jaką jest gotów zapłacić potencjalny klient, oby nie była wyższa od podanej przez autora postu.

 

Chodzi o to, że ktoś chce usługę w cenie np. 100 zł a firma xxx piszę, że poleca standardowy pakiet yyy.

Bez oferty indywidualnej nie potrzeba podawać ceny /ale może ją podać bo jak jest np. atrakcyjna i niska ;)/ wystarczy, że firma poda pakiet + link do niego.

Po wejściu na stronę firmy pakiet kosztuje nawet mniej bo 90 zł ale dole jest dopisek małymi literami, że ceny na stronie są cenami netto i nie zawierają podatku VAT 23% czyli pakiet kosztuje 110 zł.

 

Dlatego należy założyć, że ktoś kto podaje cenę jaką chce zapłacić podaje ją jako brutto (chyba, że sam określi w poście, że to cena netto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę z tego, że firma musi przygotować specjalny pakiet w oprogramowaniu billingowym aby był zgodny z ofertą na forum, żadne kryteria nie będą dokładnie spełniać warunków autora postu.

Skoro owe oprogramowanie billingowe (czy też cała filozofia działania firmy jako takiej) nie pozwala na oferty indywidualne, to cóż, rozwiązanie jest bardzo proste... Wystarczy nie składać ofert indywidualnych :)

 

Wtedy natomiast patrząc na zapytania ofertowe robisz porównanie, czy coś podobnego masz w swojej ofercie. Jeśli tak, to ofertę umieszczasz. Jeśli nie, to (1) przy realnych warunkach siedzisz cicho; (2) przy warunkach SciFi lekko sugerujesz w czym problem. I jeśli klient zaktualizuje wymagania, to wracasz do początku procedury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaruj już sobie te mądrości, ja i tak nie czytam dokładne twoich wypowiedzi bo nie wnoszą nic ciekawego.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie mam za dużo do gadania, jako w miarę nowy user tego forum,ale też sądzę, że jeżeli dana firma z różnych przyczyn nie jest w stanie zaoferować oferty o jaką prosi klient to nie zabiera głosu w temacie.

 

To tak jakby klientowi szukającemu dedyka wciskać na siłę hosting bo "spełnia wymagania HDD" :).

 

Ot, moje 3 grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Swoją drogą potencjalni klienci mogliby się lepiej uargumentowywać. Pisanie że potrzebuję coś, ale sam nie wiem ile i za ile to potem każdy wyciąga info z takiego na siłe i oferuje w dobrej wierze pakiet. Potem taki przychodzi i mówi że be bo on potrzebuje inny. Niech regulamin zmusza szukającego do ruszenia mózgownicą i wysilenia się do pełnego uargumentowania się co mu jest potrzebne. Jak nie to niech spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie posty też będą odpowiednio "nagradzane" w planach mam też umieszczanie ofert testowych i w przypadku gdy będą się pojawiały jakieś PW z ofertami to osoby spamujące będą "nagradzane" podwójnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×