Skocz do zawartości
StOnA

Problem z nowymi dyskami SSD PCI-E

Polecane posty

Panowie mam problem z dyskiem SSD . Zakupiłem niedawno OCZ SSD Revo Drive 3 pod PCI express 2 szt i problem jest taki iż wkładam 1 szt pod port jest OK wkładam 2 szt serwer zgłasza błąd i nie startuje. Pojedynczo zaparkowane dyski jest ok . Serwer nowy HP G8 na 2x i5... Walczę z tym już grubo ponad godzinę i w końcu się poddałem - pod wypicie kawy...

 

Wkładałem do innych serwerów identycznych oraz do płyty desktopowej - pojedynczo, dwa naraz, zamieniałem miejscami i jest OK. Tylko ten serwer tak się zachowuje. Możliwe żeby sprzęt miał wadę - nówki sztuki? Zakupiony kilka dni temu, czy ktos miał podobny przypadek z nowymi maszynkami? Nie miałem jeszcze dysków pod PCIe i nie znam problemów jakie mogą istnieć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh... Spawa się wyjaśniła, dyski są sprawne i płyta również, dobrze że nie została uszkodzona właśnie płyta ani żaden dysk bo była by heca, błąd w sztuce i kilka tyszczy w plecy. Najgorzej ucierpiała szyna bo bardzo ale to naprawdę ciężko montuje się do portów i ciut się powyginała bo tyle razy było wkładane i wyjmowane że wcale się nie dziwię....

 

Ale jak to mówią bokserowi w rękawicach dać zbieranie szpilek w stogu to efekt murowany . :lol:

 

Serwer posiada łamane riser'y przykręcone do metalowej szyny dla portów pci-e tak jak miały wszystkie starsze i nowe serwery HP i jak maja inne serwery 1U.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Banalne i szkoda gadać.

 

Usunę bo nasmarowałem powieść więc skracam...

Za silny byłem, za szybko chciałem i pękł kawałeczek plastiku, taki płaski, wpadł i wgniótł się w port pcie... Zajęło mi wydłubanie sporo.. ale już działa.

Edytowano przez StOnA (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×