Skocz do zawartości
xSIX

Nie włącza się monitor po wymianie procesora na inny

Polecane posty

Witam a wiec posiadam płytę główną msi MS-6380E K3 Ultra 2 ( http://www.cpu-upgrade.com/mb-MSI/KT3_Ultra2_(MS-6380E).html ) i kupiłem do niej processor AMD ATHLON XP 2400+ AXDA2400DKV3C , 266FSB (-używany, na aukcji było na pisane że sprawny) i problem właśnie w tym tkwi że jak włożę procesor to wszystkie wiatraki się włączają a nie wstaje w ogóle monitor (dioda pika jak by on był wyłączony) dodam ze zasilacz ma 400W a więc powinien sobie poradzić. Wiecie panowie czego to może być wina? nie wiem może ten procek jest uszkodzony...

Edytowano przez xSIX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to objawy popsutej płyty głównej. 2 razy takie objawy miałem i po głębszej diagnozie wymiana MB pomagała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale inny procesor działa normalnie bez zarzutów, wszystko się włącza ( ten co siedział od początku) to wydaje mi się że to samo by było w obu przypadkach że monitor nie działa.

Edytowano przez xSIX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Sprawdź wersję biosu. Znalazłem na stronie wersję 5.6 z komentarzem:

 

-Fixed WinXP EventViewer ACPI error

-Support XP2400+ & XP2600+ CPU

 

Poczytaj też w Manualu czy nie musisz zworek gdzieś przestawić. Kiedyś miałem płytę główną gdzie trzeba było zmienić taktowanie na zworkach bo inaczej nie startował inny procek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie tak będę musiał zrobić, czytałem że to jest bardzo ryzykowne jak coś źle pójdzie może być płyta do wymiany lub może mi później ktoś zaprogramować płytkę biosu.. Mógł by mi ktoś podać link do tego biosu? ponieważ nie chcę żeby się okazało że on jest zły. ( nigdy nie upgradowałem biosu ) Z góry dziękuję.

Edytowano przez xSIX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zaraz... jak tamten działał normalnie, a ten nie działa, to come on... to chyba jest pytanie na inteligencję "co nie działa"?

 

EDIT:

Druga sprawa:

Na tym sajcie, który podajesz, widać, że niektórych 2400+ nie szamie...

 

AXDA2400DKV3C

AXDA2400DUV3C

AXDC2400DKV3C 2400+ (0.13u) 133/266 MHz FSB 256KB L2 Cache A6380VMS.570 1 Not supported

 

Odczytaj którą masz wersję proca - może tu tkwi problem.

Może rozwiąże to upgrade biosu, jak tu piszą wyżej.

 

A co do zbrickowania płyty, to wiesz... nie chcę nic mówić, ale to jest mocno leciwy sprzęt. Drożej wyjdzie bawienie się przy tym jak się nie uda niż kupienie czegoś nowszego...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bios http://pl.msi.com/pr...html#/?div=BIOS

 

Zgodnie z tą tabelką http://pl.msi.com/pr...?div=CPUSupport powinien działać na pewno w biosie 5.7

 

@Sponsi:

Może być to wina albo procesora albo płyty, obsługę tego procesora dodano dopiero w biosie 5.6, do tego gość w pierwszym poście dokładnie napisał jaki ma procesor (AXDA2400DKV3C).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sponsi:

 

O to chodzi że ten procek który był do tej pory ( AthlonXP 1700+ ) to działa bez zarzutów a jak wkładam ten 2400+ to zaczyna się problem w tym, że monitor wgl się nie włącza miga dioda a wiatraki działają itp. Tak wiem wiem, że on jest stary no ale mam do niego wszystkie części i chciałem zeby on służył tylko do korzystania z internetu... a ten procek 1700+ tak sobie radzi.

 

@regdos:

 

Dzięki za link :) Spróbuję jakoś go zainstalowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No kwestia nazewnictwa, czy to "wina płyty". Chodziło mi też o to, że no nie jest to wina karty graficznej, czy coś.

 

Ale update biosu to na pewno działanie do zrobienia.

AXDA2400DKV3C to tak, widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz panowie mam pytanie odnośnie tego upgrade , przeglądałem jakies poradniki i wychodzi na to że muszę na dyskietkę wrzucic plik " 6380ev57.exe " i ustawic botowanie z dyskietki a pozniej widzilem ze trzeba wpisac jakas komende ktora rozpocznie upgrade ale na kazdym poradniku byla inna... przykladowo mam " AFUDOS ROMFILE.ROM /P /C " i juz sie powoli gubie z tym...

Edytowano przez xSIX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A MSI nie ma jakiegoś auto update wizarda dla Windowsa?

Albo z BIOSu opcji nie ma? I wtedy wskazujesz dyskietkę i git?

 

Bo to hen dawno temu się chrzaniło z dyskietkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma pod windows " Live Update 5 " ale czytałem że lepiej to robic z poziomu Biosa ( bezpeczniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze aktualizuje biosy z windowsa i zawsze było ok, w praktyce coś się może popsuć jak Ci prądu zabraknie ale nie ma znaczenia czy to dos czy windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×