Skocz do zawartości
Pitu

Domena pod wizytówkę/portfolio

Polecane posty

Zamierzam kupić domenę pod stronę "wizytówkę o mnie" + portfolio. Chcę aby była to domena z moim nazwiskiem, niestety najpopularniejsze są zajęte więc nie wiem, którą wybrać.

Domena będzie używana pod e-mail, na forach, w kontakcie z firmami.

 

Może wy podpowiecie, która będzie najlepsza?

 

dostępne:

 

nazwisko.me

nazwisko.info

nazwisko.org

nazwisko.eu

 

Nazwisko zawiera polskie znaki, więc dostępne są również domeny IDN, lecz nie wiem jak z e-mailami w takiej domenie? Czy nie będzie problemów? Zapewne w wielu serwisach na ten e-mail bym się nie zarejestrował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może wy podpowiecie, która będzie najlepsza?

 

dostępne:

 

nazwisko.me

nazwisko.info

nazwisko.org

nazwisko.eu

 

Mi się wydaje że to równie będzie dobre... :

Imie-Nazwisko.pl

pierwsza litera imienia nazwisko.pl

*. org to organizacje więc nie pasuje do firmy, *.info też mi się tak wydaje, ewentualnie jeśli profil firmy jest związany z działalnością szerszą i pasuje do EU to może nazwisko.eu

W diakrytyczne znaki nie baw się bo to ciut problemowe...

Edytowano przez StOnA (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz też sobie zrobić dwu sylabową domenę, tzn jedna sylaba z imienia i jedna z nazwiska, np. artglow.pl czy wojbork.pl. A jak nie to zawsze zostaje pseudonim. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza będzie .eu. Domeny europejskie są coraz popularniejsze w Polsce, więc też coraz bardziej rozpoznawalne i łatwe do zapamiętania. Opcja z domeną .info też nie wydaje się zła. Zawsze można odczytać taki adres jako informacje o osobie z danym nazwiskiem.

 

Domeny .org i .me chyba najmniej nadają się na portfolio. Rzeczywiście .org są mocno kojarzone z organizacjami, natomiast .me jeszcze nie są tak rozpowszechnione w Polsce. Poza tym są najdroższe ze wszystkich tu wymienionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domeny funkcjonalne wcale nie śmierdzą stęchlizną, więc czemu nie skorzystasz z którejś? Może wolna będzie domena z końcówką .com.pl czy .net.pl. Niektóre duże firmy mają główne serwisy www pod domenami z takimi rozszerzeniami i nie stanowi to problemu dla nich czy ich klientów (przykładem niech będzie choćby gigant, jakim jest DHL).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(przykładem niech będzie choćby gigant, jakim jest DHL).

Zły przykład bo dhl ma domenę dhl.pl, która przerzuca na dhl.com.pl czyli nie ma problemu pomyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, przekierowanie. Strona siedzi jednak na .com.pl i w wyszukiwarkach ta właśnie domena drugiego poziomu jest odnajdywana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem sobie pod ksywką, której używam w internecie bartez.info (nie reklama bo i tak jest offline ;) ) Kup wszystkie, ja bym tak zrobił gdybym miał możliwość. Jeżeli nie to bierz albo pl, która jest na polski rynek, info na ogólny. Org niezbyt pasuje, a eu ogranicza się tylko do Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena musi być łatwa do zapamiętania, polskie nazwiska z reguły są dość trudne szczególnie te z polskimi znakami.

Najłatwiej wybrać jakieś łatwe połączenie części nazwiska z ksywką, lub jak napisał Bartosz Stępień po prostu łatwa ksywka.

Z czasem jak będziesz robił dobre usługi ludzie będą Ciebie polecać i łatwiej im będzie podać domenę np zygzak.pl niż brzęczyszczykiewicz.pl .

 

Warto tez wybrać domenę polską niż jakąś eu, chyba, że będziesz także szukał klientów za granicą, wtedy raczej już domenę eu.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Kopaczewski

Ja korzystam z nazwisko.net ;)

Łatwo potem zrobić sobie subdomenę, mail też jest w przejrzystej formie kontakt@nazwisko.net albo imię@nazwisko.net.

Co komu się podoba, nie wiem czy można stwierdzić, że domena .net jest lepsza od .info.

 

Rozszerzenia domen mają różne przeznaczenia, poczytaj sobie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/.org

http://pl.wikipedia.org/wiki/.info

http://pl.wikipedia.org/wiki/.eu

http://pl.wikipedia.org/wiki/.me

 

Oczywiście nie wszyscy się tego trzymają sztywno, ale warto się z tym zaznajomić też przed wyborem domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli pracujesz pod własnym nazwiskiem nie pod jakąś nazwą firmową to .me jest fajnym rozwiązaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z nickname.pl i inicjalimienianazwisko.pl i też nie narzekam :)

Temat rzeka.

 

Oczyma wyobraźni widzę jak dyktujesz telefonicznie adres theqkash(dot)pl jakiejś 50 letniej pani Zosi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oczyma wyobraźni widzę jak dyktujesz telefonicznie adres theqkash(dot)pl jakiejś 50 letniej pani Zosi...

Tego adresu nie używam do spraw "pozainternetowych" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×