Skocz do zawartości
Gość mpm1122

Jaka mysz najlepsza ?

Polecane posty

Gość mpm1122

Hi, jaką mysz byście mi polecili do 200 PLN ? Dobrze by było gdyby ta mysz była przeznaczona dla gracza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Logitech M705 - nie wiem jak w grach się sprawuje, ale w codziennym użytkowaniu - rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci idealnie nie doradzi. Jeden ma długie paluchy, inny krótkie, jeden lubi myszki ciężkie, inny lekuchne, jeden lubi na kablu, inny nie potrafi żyć bez bezprzewodowej, jeden chce sobie raz na pół roku kupić baterie, inny musi mieć ładowane akumulatory (i tutaj też wybór - ładowarka jako baza myszy czy akumulatory ładowane niezależnie).

 

Podaj nam trochę konkretów, bo tak to jest strzelanie na oślep, każdy poda Ci wyłącznie model, który sam lubi, a nie taki, który ewentualnie będzie pasował Tobie. A po tym jak już Ci poradzimy to najlepiej znajdź sklep, w którym taką mysz będziesz mógł wziąć w garść i samemu ocenić. Choć z tym jest akurat problem niestety... A Szkoda, bo wybór odpowiedniej myszy jest ważniejszy niż się większości użytkowników kompów wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Ogólnie posiadam średniej długości palce, jestem obu ręczny, wiec nie ma tu problemu. Ogólnie preferuję myszki o dosyć dużej wadze (najlepiej) aby była opcja dodawania lub odejmowania ciężarków. Ważna dla mnie jest szybkość reakcji. Preferuję bycie snajperem (BF3) Niestety mysz jaką teraz posiadam nie wystarcza mi (zbyt mała dokładność) oraz poluzowany kabel czasami uniemożliwia mi korzystanie z Windowsa. Co lepsze podczas instalacji systemu oraz w BIOS mysz działa tylko w jednym kierunku (góra-dół)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja synowi rok temu kupiłemLogitech'a G700 to mówił że jest to zaj... mysz bo ma ileś tam programowalnych przycisków i super coś tam coś tam .. choć nieco wyższa cena niż podałeś.

Gra na niej do dziś choć dla mnie wystarczy 3 przyciski... :)

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Razer dno... ze 3 miałem, wszystko padło. Tylko Krait był fajny i dobry. Deathadder, coś tam jeszcze w międzyczasie też z tych takich po 250zł - a to padła diodka a to padł sensor. Generalnie firma baaardzo przereklamowana.

Ostatnio działam na Gigabyte za 35zł - przypadkiem. Muszę powiedzieć, że spora zaskoczka na plus.

A tak do laptopa to mam Microsoft na Bluetraku czy jakoś tak, myszka ma chyba numerek 3500, tyle, że to bezprzewodówka i ciutkę czuć opóźnienie. Super jest icon7, to chyba marka Logitech, bardzo lubiłem, gdy miałem (niestety spadła mi o ścianę ; )

Piszę na szybko, bo z pociągu na Aero2, ale generalnie Razera odradzam. M$, Logitech - spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Zależy mi na precyzji najlepiej abym mógł sterować szybkością myszy, myślę nad zakupem: Logitech Gaming Mouse G500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta

Jeżeli strategia to mała mysz lekka, względnie mała

jeżeli strzelanka to coś dużego, przyciski i tak predzej czy pozniej pojda na klawiature a na myszy zostanie maks 4 + rolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Od 5 lat jestem zadowolonym użytkownikiem myszki Microsoft Intelli Mouse Explorer 3.0. Za myszkę zapłaciłem sporo bo 150 PLN w Media Markt. Mysz nie miała nigdy żadnej awarii, nigdy nic z nią nie było. Podejrzewam że szybciej na klawiaturze mi zaczną literki na klawiszach zanikać niż coś tej myszce odwali. Dwa standardowe przyciski, rolka, dwa dodatkowe które sobie zaprogramowałem jako Kopiuj i Wklej. Rolka spełnia także rolę przycisku, ale mam tę funkcję wyłączoną. Gram w zasadzie we wszystko co mi się nawinie, stare strategie, gry dla dzieci czy Battlefield 3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na precyzji najlepiej abym mógł sterować szybkością myszy, myślę nad zakupem: Logitech Gaming Mouse G500

 

Pracowałem na tej myszy modelu trochę starszym. Mogę z czystym sumieniem polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Razer dno... ze 3 miałem, wszystko padło. Tylko Krait był fajny i dobry. Deathadder, coś tam jeszcze w międzyczasie też z tych takich po 250zł - a to padła diodka a to padł sensor. Generalnie firma baaardzo przereklamowana.

Ostatnio działam na Gigabyte za 35zł - przypadkiem. Muszę powiedzieć, że spora zaskoczka na plus.

A tak do laptopa to mam Microsoft na Bluetraku czy jakoś tak, myszka ma chyba numerek 3500, tyle, że to bezprzewodówka i ciutkę czuć opóźnienie. Super jest icon7, to chyba marka Logitech, bardzo lubiłem, gdy miałem (niestety spadła mi o ścianę ; )

Piszę na szybko, bo z pociągu na Aero2, ale generalnie Razera odradzam. M$, Logitech - spoko.

 

Ja mam Razera DA już czwarty rok chyba i na nic nie mogę narzekać :) Może wystarczy mniej nim nawalać o blat biurka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

razor cośty, jak już, to głową w klawę nap...m, mam sprawdzonego Logitecha Ultra Flat, czarną biorę co pół roku i mam spokój ; )

Myszek tamtych nawet nie zdążyłem porzadnie poużywać, jedynie Kraita, który jakoś tam rozpadł się tak od używania (trzeszczał, coś padło, chyba kółko czy coś), a te Deathaddery to dla mnie marketingowa papka, a tak naprawdę szit. No ze 2 myszki Razera tak mi głupio padły, że nagle elektronicznie...

 

Icon7 polecam, jest mniejsza 300tka czy coś takiego i 500tka, ta 500tka to coś w klimacie Razerów, fajna bardzo, ja miałem tą mniejszą.

 

EDIT:

Tak patrzę teraz, że tych icon7 nie ma już (to były Z300 i Z500), czyżby marka padła?

 

A do autora, to polecałbym przejście się po MM czy Saturnie i podotykanie myszek, bo jednemu pasuje to, innemu tamto, trzeba wyczuć, czy bardziej opływowa pod nadgarstek (Logitech / Razer - no niech będzie...) czy taka "myszkowata" i wtedy M$. Logitech ma te swoje dziwne modele gamingowe, które taką mają dziwną powierzchnię i mocno wycięte pod rękę - ja np. takich nie lubię. M$ bardzo fajne są.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre 2 lata, jak nie 3 mam mysz A4 Oscar X740 - kosztowała wtedy sporo, ale mam ją do dziś i jestem bardzo zadowolony. Mogę zmieniać sobie czułość oraz dodawać i odejmować ciężarki. Ma fajny profil i dobrze leży w mojej dużej dłoni. Dziś pewnie będzie kosztować pewnie mniej niż 100 PLN (może nawet bliżej 50 PLN), ale z perspektywy czasu i doświadczenia wymienię ją dopiero jak się zepsuje. Była używana przy graniu w CS, Q3, CoJ, CoD i byłem/jestem/będę zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie tyle, że bezprzewodową powinieneś wykluczyć, najlepsza jest standard na USB z kabelkiem. Ja mam za około 100 zł mysz marki Gigabyte, jest w miare ciężka i do gier sprawuje się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×