Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gressa

Sprzedać czy dzierżawić? Dowolny serwer - budżet: ok. 4tys. zł

Polecane posty

Witam,

 

Mam możliwość skorzystania z dotacji w kwocie 3400-4400 zł na zakup dowolnego serwera.

Nie miałem wcześniej styczności z tematem serwerów i nie znam rynku stąd proszę o poradę jaki wybrać aby nie mieć potem problemów z odsprzedaniem lub wydzierżawieniem.

Mogę wybrać dowolny serwer wirualny, vps, dedykowany lub konto reseller na dowolny okres.

Mogę wystawiać faktury VAT.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez Gressa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Za taką kwotę ciężko Ci będzie kupić jakiś porządny serwer, raczej coś używanego. Dolicz wtedy jeszcze koszty jego kolokacji i amortyzacji. Z takim budżetem lepiej wynająć coś gotowego i opłacić na X czasu z góry wtedy większość firm da Ci jakiś rabat.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Za taką kwotę ciężko Ci będzie kupić jakiś porządny serwer, raczej coś używanego. Dolicz wtedy jeszcze koszty jego kolokacji i amortyzacji. Z takim budżetem lepiej wynająć coś gotowego i opłacić na X czasu z góry wtedy większość firm da Ci jakiś rabat.

 

Pozdrawiam

 

 

za tą kwotę możesz miec co najwyżej Quad np. e5504 4gb ram... a do tego jak wyżej.. łacze , kolokacja... a sprzęt się zmienia szybko.. a za 4k mozna mieć dobry serwer na prawie 2 lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o poradę jaką ofertę wybrać aby nie mieć potem problemów z dalszą odsprzedażą i możliwie mało stacic / wyjść trochę na plus.

Trudno mi ocenić popyt na tym rynku i określić co ma największą "płynność".

Na przykład nie widać żeby oferta jaka jest na allegro ( http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=5012153 ) cieszyła się za dużą popularnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy Ci pomóc kupić serwer na dotacje, który Ci nie jest potrzebny i który za chwilę chcesz sprzedać/wydzierżawić?

 

Tak się właśnie marnotrawi środki z wszelkiego rodzaju dotacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy Ci pomóc kupić serwer na dotacje, który Ci nie jest potrzebny i który za chwilę chcesz sprzedać/wydzierżawić?

 

Tak się właśnie marnotrawi środki z wszelkiego rodzaju dotacji...

Wydaje mi się, że o marnotrawieniu nie może być tu mowy skoro przeznaczę te środki na zakup auta, który będzie mi niezbędny w szybkim dotarciu do klienta a komisja odmówiła mi dotacji na jego zakup.

Wydaje mi się, że można się kłócić czy moralnie jest to w porządku podobnie jak omijanie podatków (lub ich zmiejszanie) w granicach prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po linku z allegro serwer chcesz jednak wynająć, no dobrze, ale to trochę za mało. Napisz jakiego serwera szukasz (parametry) lub do czego ma służyć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że o marnotrawieniu nie może być tu mowy skoro przeznaczę te środki na zakup auta, który będzie mi niezbędny w szybkim dotarciu do klienta a komisja odmówiła mi dotacji na jego zakup.

Wydaje mi się, że można się kłócić czy moralnie jest to w porządku podobnie jak omijanie podatków (lub ich zmiejszanie) w granicach prawa.

 

Biorąc pod uwagę Twój tok rozumowania że można wszystko aby otrzymać dofinansowanie. Kilka tyg temu borykałem się z zatrudnieniem w firmie człowieka do pracy częściowo zdalnej i jako osoby w stylu BOK a że jest osoba niepełnosprawną (po skoku do wody) sparaliżowaną, potrzebującą opieki , nie otrzymałem ani 1 zł na przygotowanie miejsca pracy i nie chodzi tu o jakieś komputery, oprogramowanie itp.. tylko winda lub podjazd, dofinansowanie do przejazdów i opiekuna, a na razie przygotowuję miejsce pracy z własnych środków gdyż odmowa była spowodowana iż nie ma kasy na takie działania, mimo iż zapewnia to ustawa. Boli mnie jak zresztą wszystkich i Ciebie na pewno również, że trwonione są pieniądze na samej górze, w budżetówce lokalnej i nie tylko na jakieś dziwne agencje, miejsca pracy tworzone dla swoich, oraz dziwne inwestycje itp... ale najlepiej gdybyśmy zaczęli ciut inaczej postrzegać siebie i nasze poniekąd pieniądze..

 

Z całym szacunkiem jak można tu mówić o moralności ?

 

Polska dziwny kraj gdzie ludzi umieją wszytko wytłumaczyć, w zależności od potrzeby chwili.

 

Sorry ale muszę to skomentować choć może posypią się minusy ale takie podejście mnie razi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To paranoja, że rząd ustawowo zapewnia pomoc a potem obcina budżet dla PFRON-u.

Zgadzam się, że Polska to dziwny kraj podobnie jak zachowanie komisji odmawiające dofinansowania zakupu niezbędnego samochodu i pozwalające na sprzedaż serwera tuż po otrzymaniu jego dofinansowania i przeznaczenie środków ze sprzedaży na zakup auta.

Wcale nie twierdzę, że można wszystko aby otrzymać dofinansowanie.

Mam dojeżdzać do mniejszej ilości klientów busami i postawić swoją stronkę (wizytówkę) z małym ruchem na dedyku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To paranoja, że rząd ustawowo zapewnia pomoc a potem obcina budżet dla PFRON-u.

Zgadzam się, że Polska to dziwny kraj podobnie jak zachowanie komisji odmawiające dofinansowania zakupu niezbędnego samochodu i pozwalające na sprzedaż serwera tuż po otrzymaniu jego dofinansowania i przeznaczenie środków ze sprzedaży na zakup auta.

Wcale nie twierdzę, że można wszystko aby otrzymać dofinansowanie.

Mam dojeżdzać do mniejszej ilości klientów busami i postawić swoją stronkę (wizytówkę) z małym ruchem na dedyku?

 

Możemy podyskutować na temat dofinansowań ale to nie ten temat, poza tym auto na pewno nie jest niezbędne do wykonywania tego rodzaju działalności i nie służy głównie do tych celów...

 

\Poza tym nie napisałeś czego dotyczy działalność, jaki cel dedyka, ile przewidywanych wejść, jak analiza wykorzystania i utrzymania oraz dochodu z działania serwera... To ważne a nikt nie wie co i do czego więc za mało informatyzacji..

 

Bo jak się domyślam ma być to tylko dedyk dla sztuki...?

Edytowano przez StOnA (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze, że nie wiesz co to za działalność, a twierdzisz, że na pewno auto nie jest niezbędne do jej prowadzenia.

Nie będę się kłócił ani niczego udowadniał.

Pisałem wcześniej, że samochód jest niezbędny w szybkim dotarciu do klienta. Jego używanie bezpośrednio wpływać będzie na przychody.

Domyślam się, że komisja nie zgadza się na zakup samochodów, aby nie było podejrzeń, że będą wykorzystywane głównie do celów prywatnych.

Faktycznie wychodzi na to, że jestem nieuczciwy bo pewnie jakby trzeba było jechać na większe zakupy to planowałem także go użyć a nie jechać autobusem.

Chce zmarnotrawić środki sprzedając serwer i kupując samochód, który planowałem wykorzystywać także do celów prywatnych i przeze mnie nie ma środków na pomoc osobom niepełnosprawnym.

Jak już pisałem prosiłem Was o poradę jaki serwer kupić/wynająć, aby go najłatwiej sprzedać, ale nie chcecie pomagać osobom nieuczciwym czemu wcale się nie dziwię.

Dziękuję i pozdrawiam.

Edytowano przez Gressa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Chodziło mi bardziej o poradę jaką ofertę wybrać aby nie mieć potem problemów z dalszą odsprzedażą i możliwie mało stacic / wyjść trochę na plus.

Trudno mi ocenić popyt na tym rynku i określić co ma największą "płynność".

 

Na takiej operacji możesz tylko stracić - nigdy nie zarobisz. Za 3-4k pln możesz już kupić całkiem niezłą maszynę (np. za 3,5k brutto wczoraj wypatrzyłem x3850 - 4 x quad coreE7330 2,4Ghz, czyli maszyna z 16-toma rdzeniami @ 2,4Ghz, 8GB ram i dwa małe sasy 73GB) - mały potwór :-) Jeszcze nie napisałeś za jaki czas będziesz mógł to sprzedać - jak za rok to licz że dostaniesz maksymalnie połowę tego.

 

Ja np. w 2008 kupiłem kilka maszyn IBM x3650 po 25k pln sztuka, obecnie w takiej konfiguracji możnaby je dostać za 5-6k pln. Technologia idzie ostro do przodu, a ceny mocno spadają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×