Skocz do zawartości
T

Alternatywa Dla Panelu Na Www

Polecane posty

Co byście powiedzieli na hosting, w którego skład (zamiast panelu na www) wchodziłby dostęp do shella i przyjazna, łatwa w obsłudze, polska aplikacja do obsługi konta z funkcjami typowego panelu (jednak bardziej rozbudowana)?

 

Wydaje się, że takie rozwiązanie ma mnóstwo zalet, na przykład:

- Bezpieczeństwo (dostęp przez ssh, brak haseł w cache przeglądarki i innych głupot)

- Szybkość (interfejsy www są z definicji znaaacznie wolniejsze)

- Możliwość łatwego zaimplementowania kolejnych funkcji (nawet bardzo skomplikowanych)

- Wygoda (użytkownik miałby np. do wyboru wszystkie popularne, uniksowe edytory tekstu, a nie nieszczęsną <textarea>)

 

Tylko czy przyzwyczajenie nie byłoby silniejsze? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

W polsce, kraju ktory pokochal cpanel moze to nie przejsc.

Wiele osob nie wie co to to putty badz konsola. Obsluga dla nich byla by trudnoscia nie mowie juz tu o pico czy vim. Maksymalna aplikacja ktora mogli by obsluzyc na ssh to"mc" (wiem to po koledze :)) ale ten program bedzie zablokowany raczej ...

 

Podsumowujac w polsce przyjely sie panele w ktorych sie klika i jest kolorowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz nastawiony na inteligentnych developerów, to jest to niezły pomysł. Problem tylko, że brak panelu mógłby początkowo odstraszać niektórych. Ja u siebie nie mam żadnego i bez problemu robię wszystko przez szela. Myślę, że wielu by na to poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z Cpanelem i tym podobnymi "choinkami" raczej nie wygrasz,

ale taki pomysł ma szansę przyciagnąc rzeszę zwolenników tak samo jak

konta shell które oferujesz. Dodatkowo, Ci co bardziej ortodoksyjni shellowcy

przeniosą zapewne swoje konta www od innych ISP do Ciebie,

bo dajesz im panel w ich ukochanym środowisku.

Ja bym się na taką klientelę nastawiał.

Swoją drogą, to bardzo jestem ciekaw jak to rozwiązałeś i jak to będzie

wyglądało, dlatego założę sobie kiedyś u Ciebie konto testowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

dobre ale tylko dla profesjonalistow. do tego zawsze nowe, aktualne php, pdo, dodatki, szmery, bajery. zgadzam sie z shive.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre ale dla ludzi zaawansowanych a tacy maja wlasne zabawki , dzieci co pytaja sie czy do folderu www ma wgrac strone www na pewno tego nie kupią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ideowo fajne, ale mysle, ze niestety takie cos nie przejdzie, nad czym sam ubolewam...

Wiekszosc ludzi musi klikac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu miałem konto bez żadnego panelu, bez statystyk nawet bez ssh. O wszystko musiałem zawracać głowę administratorowi. W związku z tym zawsze najnowsze oprogramowanie, serwer stabilny i szybki. I wiecie co? Miałem tam konto przez 3 lata. Żaden inny usługodawca nie zatrzymał mnie na tak długi okres.

Jeżeli masz cierpliwość i wiesz że to będzie przynosiło zysk - warto zrealizować. Plusem jest to że klienci będą raczej zaawansowani więc i mniej problemów. Minus - klikalne panele zbyt rozleniwiły ludzi i oczekują wszystkiego w łatwej przystępnej formie. Ciężko znaleźć tych "zaawansowanych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W polsce, kraju ktory pokochal cpanel moze to nie przejsc.

Wiele osob nie wie co to to putty badz konsola. Obsluga dla nich byla by trudnoscia nie mowie juz tu o pico czy vim.

No to pozostaje mcedit. Z tym powinna sobie większość chyba poradzić.

 

Myślę nad pośrednim rozwiązaniem -- tzn. z poziomu www dostępny prosty panel informacyjny (informacje o zużyciu zasobów, zmiana hasła, żadnych bardziej zaawansowanych ustawień), a cała reszta z poziomu aplikacji dostępnego z poziomu shella. Przy czym byłaby to nasza, autorska aplikacja. Korzystanie z niej nie wymagałoby znajomości obsługi linuksa (chociaż oczywiście dostep do shella byłby pełny, więc Ci bardziej zaawansowani mogliby sobie klikać ręcznie).

Maksymalna aplikacja ktora mogli by obsluzyc na ssh to"mc" (wiem to po koledze :)) ale ten program bedzie zablokowany raczej ...

Zablokowany? Nie, dlaczego? To mógłby być jeden z atutów -- mnóstwo osób używa Windows/Total Commandera który działa bardzo podobnie, a z poziomu www nie da się zrobić tak funkcjonalnego i szybkiego programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Hmmm, pomysl bardzo ciekawy ale zastanawiam sie czy uda sie na to znalezc klientow. Wiekszosc tworcow stron www z shella nie korzysta do tworzenia stron, wiec tak naprawde pozostaja dokladnie Ci klienci, ktorzy obecie kupuja shelle (czy to irc, czy programowanie itp.).

 

Przyznaje, ze ja chetnie bym takie konto kupil ale nie chcialbym rezygnowac z normalnego panelu przez www.

 

Rowniez ciekawa alternatywa moglaby byc aplikacja desktopowa. Tutaj jesli udaloby sie stworzyc ladny i funkcjonalny interfejs to mozna super przywiazac klientow.

 

Oczywiscie nastrecza to wiele problemow (zeby nie bylo za latwo :) na przyklad kwestie bezpieczenstwa czy glupie blokowanie portow w sieciach. Taka aplikacja musialaby korzystac z ogolno dostepnych portow, pewnie port 80 (port na ktorym ogladamy strony www) zeby miec 100% pewnosci.

 

Napisac to w javie i juz mozemy uzywac na wielu platformach. Oczywiscie caly czas uwazam, ze nie mozna zrezygnowac z panelu przez www, chocby prostego.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze ograniczony dostep do shella oraz plikow konfiguracyjnych jako dodatek (moze nawet dodatkowo platny - jakies tam grosze) jako opcja to dobry pomysl, przemawia za tym:

- czesc osob latwiej sobie radzi przy konfiguracji z poziomu recznych zmian w plikach (ja osobiscie nie jestem wytrwnym znawca roznych paneli i jak musze gdzies cos skonfigurowac to mnie zazwyczaj biala goraczka bierze, zastanawiajac sie co programista panelu mial na mysli nazywajac jakas opcje tak a nie inaczej, a z racji tego ze nie za czesto cos robie na panelach to czuje sie jak dziecko we mgle i nie potrzebnie obciazam google glupimi zapytaniami o banalne sprawy, ktore bez pomocy myszki, tylko konsoli mozna zalatwic w doslownie pare sekund) - a wiec dostep to tylko dodatkowy plus dla czesci klientow

- nikt nie kaze oczywiscie nikomu budowac serwisow przy pomocy vim-a, ale czesto gesto potrzeba potrzeba robic duzo malych zmian/poprawek w kodzie itp. - ftp pod tym wzgledem jest upierdliwy

- najpopularniejsze systemy operacyjne na serwerach to linux/*bsd a oprogramowanie uslugowe (httpd,ftp,mta) tez nalezy to waskiej grupy - nie liczac jakis zupelnie autorskich rozwiazan i ewentualnych zmian wprowadzonych przez szalonych develeperow w dystrybucjach (bo ich rozwiazanie musi sie roznic od innych i dlatego pliki konfiguracyjne wrzuca nie standardowo, tylko tam, gdzie ich nikt nie bedzie szukal, zeby uzytkownik szybko zrozumial ze ta dystrybucja nie jest jak inne tylko wyjatkowa :) ) - a wiec kazdy ogarniajacy temat bez problemu sobie poradzi i rozwiaze sam problemy, ktore panele bez wzgledu na swoje mozliwosci moga ograniczac funkcjonalosc - czyli dla czesci uzytkownikow przy wyborze uslugodawcy nie bedzie juz waznym kryterium rodzaj panela bo i tak sobie poradza

 

oczywiscie taka oferta raczej nie przysporzy firmie przyrostu ilosci klientow o 100% bo wiekszosc osob bedzie sie kierowala innymi kryteriami niz dostep via shh do powloki i plikow, ktore dla nich sa nie potrzebne bo i tak nie wiedzieli by co z tym zrobic - ale jakis tam procent bylby happy i policzyl by sobie te mozliwosc za duzy plus - nie mnie oceniac czy firmom sie to bedzie kalkulowalo, czy moze mniej skomplikowane i przez to tansze beda dotychasowe rozwiazania jak panel/ftp

 

ja osobiscie zwrocil bym uwage na taka oferte i policzyl to na duzy plus

 

ps oczywiscie wazne jest tez co ten dostep by w praktyce oznaczal, bo jesli tylko wykonanie ls,vim,logout to za duzej rewolucji by nie bylo, ale dobre i to na poczatek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak utrzymuję, że taka oferta (oczywiście skonstruowana rozsądnie) byłaby szansą na zbudowanie solidnej grupy zaawansowanych i zadowolonych userów. Z takimi i praca jest przyjemniejsza i budują markę.

 

Jestem przekonany, że sporo chętnych by się znalazło, pozostaje tylko kwestia odpowiedniego marketingu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×