Skocz do zawartości
dr.

[VPS] A może nie? A jak tak to jaki?

Polecane posty

Witam, na wstępie opiszę moją aktualną sytuację.

 

Mam wykupiony hosting www w firmie ProSerwer.pl - pakiet PRO. Na hostingu znajduje się male forum oparte o phpBB 3, oraz aplikacja webowa wspomagająca administrowaniem serwera gry. To wszystko wymaga 2 baz danych na 5 jakie mogę mieć, dodatkowo serwer gry kozysta z jeszcze jednej (trzeciej) bazy danych przeznaczonej tylko dla niego.

 

Pakiet ten przy tych zasosowaniach wystarcza mi w zupełnośći, lecz zaczynam myślec o przyszłości i tutaj zaczynają się schody ponieważ potrzebowałbym jeszcze 3 wolnych baz danych (czyli jednej mi braknie przy aktualnym pakiecie) i obsługi cron'a (jest on dostępny tylko za dodakową opłatą) dla dodatkowej aplikacji internetowej oraz 2 witryn na których nie przewiduję dużego ruchu. Obie witryny działały by na CMS'ie Joomla i były by to tylko strony z informacjami o 2 firmach i o usługach jakie oferują.

Dodatkowo chciałbym też rozwinąć troszkę forum o dodatkowe możliowści i zrobić z nego taki mały portal i tutaj potrzebny byłby mi cron ;)

 

I teraz mam dwa wyjścia upgrade aktualnego hostingu do pakietu MORE (10 baz danych wystrarczy na pewno), jego miesięczny koszt to 15 zł / mc+ wykupienie cron'a za kolejne 19 zł /aktywacja. Wybierając tą ścierzkę mam bardzo ograniczoną funkcje cron cytuję:

Cron Godzina - Ten dodatek pozwala automatycznie wywoływać wybrany przez Ciebie skrypt (napisany w php) na Twojej stronie co godzinę.

i nadal mam hosting który nie ukrywajmy nie jest zabujczy pod kątem wydajności i nadaje się dla małych witryn ;)

 

Drugą opcją jest wykupienie serwera VPS, z aktualnych ofert zainteresowały mnie dwie opcjie firmy ViPower.pl - VPS 1 za 20 zł / mc lub SSD VPS 1 za 29 zł / mc.

 

A teraz moje pytania:

Jaka jest wasza opinia na temat tej firmy?

Co możecie jeszcze polecić w tej cenie?

Czy zostać przy ProSerwerach tylko zwiększyć pakiet?

Jeśli VPS z ViPower to który? Osobiście chyba jestesm za SSD, na dzień dzisiejszy to mój faworyt jeśli chodzi o to gdzie ulokuję serwisy w niedalekiej przyszłości ;)

 

Jeśli chodzi o wybór to nie ma spinki mam spokojnie dobry miesiąc czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Vipower ludzie są zadowoleni, poczytaj opinie na forum. Z drugiej jednak strony, jak u Ciebie z administracją. VPS'a trzeba sobie skonfigurować, w przypadku braku umiejętności poniesiesz dodatkowe koszta za ustawienie maszyny pod Twoje wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemu chcesz przejść na VPS?

Tym bardziej że to root, czy dostajesz gołego linuxa i wszystko musisz sobie zrobić sam.

 

Poleciłbym ci raczej zmiane firmy hostingowej i poczytanie opinii i ofert na stronach firm udzielających się tutaj - standardem jest teraz brak limitu baz danych, czy cron co minutę - tym bardziej ze forum jest małe, więc nie ma sensu wydawać na zaś pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym się skusił na http://gbzl.pl/ 5gb/24msc = 12zł brutto (osobiście mam tam serwer www ) jest to nowy hosting ale z doświadczeniem ponieważ właścicielem jest firma http://www.integradesign.org/id/ a jak wiadomo oni mają jeszcze kilka innych hostingów które istnieją kilka lat, więc masz pewność ze ten hosting nie upadnie z dnia na dzień.

 

Również mogę ci polecić progreso.pl , biznes-host.pl i mzone-net.eu .

Edytowano przez xSIX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@xSIX - całkiem ciekawa oferta w tym GBZL, dzięki na pewno rozwarzę.

 

@Up - wiem że vps to czysty linuks i trzeba wszystkie pakiety instlowac samemu ale nie będzie z tym problemu. Po za tym jeśli zdecyduję się na VPS na pewno za nim wykupie serwer powstanie cała jego bliźniacza konfiguracja u mnie w sieci lokalnej na drugim komputerze (który nie raz robił już jako serwer testowy do wszystkiego) tak abym mógł wszystkie pakiety skonfigurować i nie tracić czasu po zakupie VPS'a na konfigurację Apache czy PHP tylko miał juz pliki konfiguracyjne w miare przygotowane.

No i Linuksa też się nie boję.

 

A czemu chcesz przejść na VPS?

A dlaczego nie mieć większych możliwości i uniezależnić się (w większym stopniu niż to ma miejsce ale nie całkowicie) od nażuconych konfiguracji przez firmy hostingowe. Pozatym może gdyby to był VPS pobawiłbym się w serwer głosowy i chętnie sprawdził jak działał by serwer HLDS na takim VPS tak for fun! No i co najważniejsze trzeba się rozwijać i uczyć a nie stać w miejscu ;) taki VPS to dla mnie jednak jakieś wyzwanie nowe i daje możliwość nauczenia się czegoś więcej.

 

Czekam na propozycje i opinie w mojej sprawie no i dzięki za odpowiedź chłopaki z góry ;).

Edytowano przez dr. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym się skusił na http://gbzl.pl/ 5gb/24msc = 12zł brutto

 

Może i cena fajna ale jak dla mnie są dyskwalifikujące:

Usługodawca nie wykonuje żadnych kopii bezpieczeństwa danych Usługobiorcy.

Usługodawca ogranicza przepustowość każdego połączenia do prędkości 4 Mbps.

Usługodawca ogranicza czas wykonywania skryptu PHP do 10 s i wprowadza limit pamięci 96 MB.

Usługodawca ogranicza ilość wysłanych dziennie wiadomość e-mail do 200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Up masz racje przez to GBLZ odbada, wcześniej nie miałem czesu się zagłebiać w szczegóły ich oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czujesz się na siłach i znasz linuxa to najlepiej brać VPS i konfigurować go pod swoje potrzeby niż martwić się o hosting shared gdzie masz jakieś limity w pakiecie tak jak to napisał @regdos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

Uciekaj jak najszybciej od proserwer.pl To jest typowy hosting dla gimbusiarni grających w CS-a itp. Jest pełno lepszych i tańszych firm na tym forum. Na pewno wybierzesz coś ciekawego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uciekaj jak najszybciej od proserwer.pl To jest typowy hosting dla gimbusiarni grających w CS-a itp. Jest pełno lepszych i tańszych firm na tym forum. Na pewno wybierzesz coś ciekawego :)

Wiesz, ludzie wybierają proserwer z tego względu że jest najpopularniejszy ze wszystkich firm z ofertą SMSową oraz są godni zaufania - zawyżona cena to raczej koszt ufności wobec nich. :D

 

Jeśli nadal rozmyślasz nad kupnem współdzielonego hostingu, możesz zajrzeć do nas i obejrzeć PAKIET MEDIUM za niecałe 10 złotych miesięcznie. Parametry są duże, baz masz odpowiednio dużo, Crona też, więc... Zawsze możesz najpierw skorzystać z darmowej oferty a potem ulepszyć pakiet. Uruchomiliśmy nową politykę hostingową, o czym możesz przeczytać np. na naszym forum lub na Facebooku. :)

 

Pzdr,

Artur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ProSerwery wybrałem bo mieli możliwość płacenie sms'em i posiadam właśnie serwer cs'a i dlatego zdecydowałęm się na ten hosting bo nie miałem żadnych wymagań co do niego tylko to aby mieć z zewnątrz (z innego serwera) dostęp do bazy danych MySQL, to było jedyne kryterium podczas wyboru no i możliwość płacenia sms ;)

 

@finlandia dokłądnie z tego powodu wybrałem ten hosting bo potrzebowałem go do zastosowań jak to ująłeś gimbusowych xD

 

Myślę że zdecyduję się na VPS w ViPower tylko pytanie którego brać na dyskach SSD czy SAS? Wydaję mi się że oferta na dyskach SSD jest lepsza bo ma za 9 zł więcej 2 razy szybszy zegar procesora o 200GB więcej transferu miesięcznego i 5GB więcej powierzchni dyskowej.

Chociaż z drugiej strony może lepiej brać VPS 1 zamiast SSD VPS 1 bo ma lepsze możliwości upgradu pakietów. Tak jak teraz patrze na VPS 2 i SSD VPS 1 to lepszy jest VPS 2 bo i tak ma RAID 10 więc nie powinno być problemu z szybkością odczytu i zapisu danych tym bardziej że nie będę przechowywał plików większych niż 5mb i to tylko bardzo sporadycznie. Sam nie wiem podpowiedzcie z której oferty lepiej skorzystać? Na dyskach SAS czy SSD? Kryterium to cena do możliwości.

 

PS. Orientuje się ktoś czy ViPower wystawia faktury vat bo jak tak może udało by mi się to wrzucić w koszty firmowe ;)

Edytowano przez dr. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą - Mintshost.pl

Dla mniejszego forum nie ma sensu kierować się ofertą VPS,

chyba że zna się podstawy LINUXa by odpowiednio to skonfigurować.

 

Odnośnie limitów używania łącza to brak, limit maili 1000 dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zdecyduję się na VPS w ViPower tylko pytanie którego brać na dyskach SSD czy SAS? Wydaję mi się że oferta na dyskach SSD jest lepsza bo ma za 9 zł więcej 2 razy szybszy zegar procesora o 200GB więcej transferu miesięcznego i 5GB więcej powierzchni dyskowej.

Chociaż z drugiej strony może lepiej brać VPS 1 zamiast SSD VPS 1 bo ma lepsze możliwości upgradu pakietów. Tak jak teraz patrze na VPS 2 i SSD VPS 1 to lepszy jest VPS 2 bo i tak ma RAID 10 więc nie powinno być problemu z szybkością odczytu i zapisu danych tym bardziej że nie będę przechowywał plików większych niż 5mb i to tylko bardzo sporadycznie. Sam nie wiem podpowiedzcie z której oferty lepiej skorzystać? Na dyskach SAS czy SSD? Kryterium to cena do możliwości.

 

PS. Orientuje się ktoś czy ViPower wystawia faktury vat bo jak tak może udało by mi się to wrzucić w koszty firmowe ;)

 

Z regulaminu ViPower.pl - Hosting, VPS

 

§III. Rozpoczęcie świadczenia usług.

...

f) Z chwilą zaksięgowania wpłaty przez Operatora za świadczone przez niego Usługi Operator jest zobowiązany do wystawienia faktury VAT w ciągu 2 dni drogą elektroniczną (na życzenie klienta droga pocztową).

...

 

Odnośnie SSD vs SAS, dla tych kilku stron nie wiem czy aż SSD Ci potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mikorol - z linuksem nie będzie problemów.

 

@kovalsky - chodzilo mi bardziej która oferta jest bardziej kozystna jeśli chodzi o wydajność względem ceny, i mniejsza tutaj o dyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×