Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
regdos

phpBB3 konfiguracja

Polecane posty

Forum phpBB3 ma ustawione, że nowo zarejestrowani użytkownicy muszą być aktywowani przez administratora.

 

Po zarejestrowaniu użytkownika wszyscy administratorzy dostają maile z informacją, że ktoś nowy się zarejestrował i trzeba go zatwierdzić.

 

Czy da się (a jak TAK to jak to zrobić) żeby wyłączyć jednemu z administratorów powiadomienia na maila o użytkowniku do akceptacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plik jest w trochę innym miejscu bo w includes/ucp/ucp_register.php i zapytanie trochę inaczej wygląda ale to nie problem bo zmodyfikowałem sobie to odpowiednio i wydaje się działać.

 

Edit:

Dostałem info od drugiego administratora, że dostaje maile więc wszystko działa.

 

Rozwiązanie ma minus, że trzeba o tym pamiętać po aktualizacji forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez modyfikowanym plikom nadac odpowiedni chmod aby podczas aktualizacji sie nie nadpisaly - a nastepnie przegladamy ktore pliki sie nie wyslaly i szukamy przyczyny :)

 

Ale fakt, to droga jednak na okolo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

regdos - nie do końca trzeba o tym pamiętać, podczas aktualizacji phpBB3 ma możliwość łączenia zmian w konfliktowych blokach. Wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję na liście zmian podczas aktualizacji ;)

Edytowano przez Tajgeer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to przy pierwszej aktualizacji.

Pierwszy raz mam do czynienia phpbb od strony zarządzania i użytkowania i nawet dość szybko udało mi się popsuć style szablonu poprzez nadpisanie ich w bazie z zawartości plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wyjdzie nowa wersja korzystaj z Auto Updater'a i tam modyfikowane pliki nie ulegają nadpisaniu tylko są modyfikowane przez skrypt tak aby nie utracić zmian, ale też wzbogacone o nowe funkcje. Dopiero kiedy występuje konflikt i skrypt nie jest w stanie połączyć tych zmian to zostaje ci albo ręczne zmodyfikowanie odpowiednio kodu albo porzucenie moda, którego nie jest kompatybilny już z najnowszą wersją.

Dodam, że niedawno wyszła wersja 3.0.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×