Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
fajny_nick

Serwer dedykowany - zawieszenia

Polecane posty

Witam,

 

mam serwer dedykowany na którym trzymam kilka serwerów gier. Nie jest to żadna firma, serwer nie jest przeciążony w żaden sposób i mam z nim pewien problem. Jak go zrestartuje to nie jest to tak uciążliwe, jednak po pewnym czasie bardzo zauważalne są zawieszenia serwerów, tak na 2-3 sekundy i w miarę upływu czasu od restartu coraz częściej.

 

Nie jest to raczej wina serwerów gier bo wszystkie przycinają się w tym samym momencie, więc strzelam że to jakiś problem z maszyną. Nie mam za bardzo pomysłu z czym może to być problem więc zwracam się tutaj o pomoc.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Warto napisać wszystko.

 

Specyfikację, zajęte zasoby jakieś io

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Które pliki pokazać?

 

 

Procesor: Intel® Core i7-2600K CPU @ 3.40GHz

RAM: 16 GB DDR3

 

W jaki sposób wrzucić zajętość zasobów? Robiłem dzisiaj restart przy aktualizacji pakietów więc uptime nie jest zbyt duży.

Edytowano przez fajny_nick (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Podczas zwiech zmierz iowait

 

Fajnie jak byś zainstalował sobie jakieś wykresy np. munin (poradnik na howtoforge.com jest fajny) i podczas pracy serwera zobaczysz co jest nie halo.

 

No chyba że to nie kwestia sprzętowa.

 

Spróbuj może zwiększyć priorytet serwerom

 

 

P.S. Mocno zapluginowane te serwery gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciężko będzie mi trafić bo już tyle nie gram, żeby złapać kiedy akurat ta zwiecha będzie i sprawdzić iowait, bo ona trwa te 2-3 sekundy.

 

Wrzucę dzisiaj tego munina, zobaczę może coś uda mi się na nim złapać.

 

Co do pluginów to właśnie nie, jestem fanem minimalizmu i staram się za dużo niepotrzebnego syfu nie wrzucać na serwery. Parę miesięcy temu te same serwery były na słabszej maszynie, wykupiłem tą dane zostały skopiowane ale część serwerów postawiłem od nowa bez zbędnego syfu. Problem zaczął się właśnie na tej nowej maszynie, może coś z systemem jest nie tak? Może porty są jakieś otwarte i ktoś mi zapycha system?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Dzisiaj miałem parę przycinek znowu rano między 9-10 wygłądało to tak, że przez jakieś 5 minut serwer przycinał się na 4-5 sekund. Munina mam od wczoraj i nic na nim nie widzę nad zwyczajnego, ale może się nie znam za bardzo. Mogę wrzucić jakieś wykresy jeśli coś pomogą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli coś poważnego to by wywaliło coś ;)

 

Trudno ci tak teraz powiedzieć, ale popatrz jakie pluginy masz wrzucone i poczytaj opinie o nich, może któryś z nich coś psuje i ewentualnie zaktualizuj jeżeli to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe, żeby to był jakiś z pluginów serwera, bo wtedy by stawał tylko ten serwer a nie wszystkie w tym samym momencie. Wydaje mi się, że to może być powodowane jakimś agresywnym skanowaniem portów albo czymś takim bo nic innego mi już do głowy nie przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złapałem moment kiedy następują te przycinki i zalogowałem się przez ssh, żeby posprawdzać pewne rzeczy i mam kolejny objaw. W trakcje gdy zacinało serwery to również zawieszała mi się konsola nawet jak cokolwiek w niej wpisywałem po chwili zawieszenia konsoli wyrzucało mi połączenie z ssh, a serwery się odwieszały.

 

Co może być nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe, żeby to był jakiś z pluginów serwera, bo wtedy by stawał tylko ten serwer a nie wszystkie w tym samym momencie.

 

Jak najbardziej możliwe, coś i generuje duże IO wait czyli dostęp do dysku się zapycha i wtedy na serwerze staje wszystko, nawet konsola przez SSH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się zastanawiać czy to nie bardziej problem sieciowy, ze sterownikami lub kartą, wyciągnąłem to z logów:

Aug 29 21:26:43 host555 kernel: [42212.937296] NETDEV WATCHDOG: eth0: transmit timed out
Aug 29 21:26:43 host555 kernel: [42212.970271] r8169: eth0: link up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się zastanawiać czy to nie bardziej problem sieciowy, ze sterownikami lub kartą, wyciągnąłem to z logów:

Aug 29 21:26:43 host555 kernel: [42212.937296] NETDEV WATCHDOG: eth0: transmit timed out
Aug 29 21:26:43 host555 kernel: [42212.970271] r8169: eth0: link up

 

 

spróbuj do parametrów ładowania dla kernela

 

pcie_aspm=off

 

po restarcie problem powinien zniknąć

 

https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=617936

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×