Skocz do zawartości
Dexieco

Netia & TP - Totalny badziew

Polecane posty

Ten smieszny miernik wskazał mi możliwości łącza w biurze na 4mbit down, konsultant jakieś dwa lata temu namówił na 6mbit a łącze realnie wyciągało od 1mbit do 2mbit, a teraz na tej samej nitce mam tpnet i na umowie jest 6mbit a wyciągam około 12mbit. Te wszystkie mierniki netii sretii to można sobie o kant dupy rozbić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam niedawno miałem awarię w sobotę wieczorem a w niedzielę przed południem technika pod drzwiami.

Zapytaj się kiedyś przy okazji Sprintu, czy kto was tam obsługuje w regionie, na jakiej zasadzie obsługują awarie TP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj się kiedyś przy okazji Sprintu, czy kto was tam obsługuje w regionie, na jakiej zasadzie obsługują awarie TP.

W pomarańczy teraz technicy na reakcję mają max 24h jak nie naprawią tego w tym czacie przysługuje ci reklamacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o sytuacje od strony technika, a nie to co mówi Ci oryndż ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam to szczęście, że techników mam pod nosem, dwie ulice ode mnie stoi spory maszt obsługiwany przez tych samych ludzi, więc ekipa zawsze jest na miejscu. Teraz za cholerę nie przypomnę sobie kto tutaj u nas biega ale chyba nie Sprint. I nigdy nie czekałem dłużej niż te 24 godziny na usunięcie awarii, bez względu na to, czy był to uszkodzony kabel na posesji lub poza nią czy jakaś zawiśnięta dostępówka w DSLAMie (raz zdarzyło się takie jajo jak po kilkumiesięcznej przerwie wróciłem do Neostrady). "Techniczni" jak zawsze są swoje chłopy, szybko i sprawnie się uwijają i naprawdę wiedzą co robią. To nie są bezmyślne orangutany z "błękitnej linii" (teraz to chyba trzeba nazywać "pomarańczową linią") działające wedle ustalonego 5-punktowego skryptu. Poza tym zauważyłem, że VDSL jest priorytetowo traktowany, chyba zależy im na tym, żeby szybko i bez wpadek złapać klientów na tę usługę, zanim zaczną ją świadczyć konkurenci.

 

Miłosz: a co konkretnie masz na myśli z tą "zasadą obsługi awarii TP"? To, że dla nich awarie "końcowego klienta" Pomarańczy są priorytetowe nad awariami linii, na których usługi świadczy np. Netia? To chyba akurat jest normalne i oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest przegięcię.. mam internet i technik mi powiedział że max 2 mb mogę mieć, a miałem stabilne 6 gdzie ludze dalej ode mnie ciagną 20 mb/s . Będzie dym, stwierdzili że jakieś urządzenia co najmuje netia miały awarie na moim porcie . Narazie dobre i tyle. Jednak technicy spox, mam do nich nr widać że spoko chłopaki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze ty ze skierek hmm mam tam znajomą no i w sumie masz racje tam da się nie tylko 2mb ona ma coś więcej muszę jej dopytać ale coś właśnie w granicach 6mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Ja chciałem zrobić internet w Polsce w Orange. Poszedłem z ojcem do salonu i mówimy internet w tej miescowości. Młody typek (chyba na wakacje tylko pracuje...) powiedział że najpierw musimy umowę podpisać na internet a potem nam powiedzą czy w ogóle u nas będzie internet działał... No ludzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chwal dnia przed zachodem słońca

 

Znów padł internet, a razem z nim pojawiła się buczącą anomalia w słuchawce..

Coś czuję, że na dniach podepnę lokalnego ISP .

 

@Rafox

To jak coś daj znać na piwko skoczymy jak bedziesz w tych stronach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

@Rafox

To jak coś daj znać na piwko skoczymy jak bedziesz w tych stronach ;)

A no czasem jestem częściej niż mi się wydaje <kobiece potrzeby> :lol:

Na pewno się odezwę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem zrobić internet w Polsce w Orange. Poszedłem z ojcem do salonu i mówimy internet w tej miescowości. Młody typek (chyba na wakacje tylko pracuje...) powiedział że najpierw musimy umowę podpisać na internet a potem nam powiedzą czy w ogóle u nas będzie internet działał... No ludzie!

Nigdy, powtarzam, NIGDY nie choć do żadnych salonów. 801-505-505 lub http://sklep.orange.pl . A najlepiej to zadzwonić do nich i poprosić o kontakt z ich strony, po co masz Ty płacić za połączenie z 801 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Dzięki Łukasz ;p. Ale zrozumiałem że to nie dla mnie ;D. Nie chcą normalnie zarobić... to nie! Na szczęście moja gmina oferuja darmowy internet radiowy. Więc nie narzekam i kasa zaoszczędzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, przyjechali panowie z WPRT(?), dostałem w użyczeniu na 7 dni. Livebox-a. Problem był z synchronizacją routera z linią. Bo nie obsługiwał 12 Mb/s . Tak więc teraz wybór routera czeka przedemną z ADSL2+ i obsługa do 20 Mb/s.

Edytowano przez Dexieco (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, przyjechali panowie z WPRT(?), dostałem w użyczeniu na 7 dni. Livebox-a. Problem był z synchronizacją routera z linią. Bo nie obsługiwał 12 Mb/s . Tak więc teraz wybór routera czeka przedemną z ADSL2+ i obsługa do 20 Mb/s.

jak z tepenetu teraźniejszego pomarańczy to śmigać ci będzie .

Jakiego tego Liveboxa dostałeś ? 1.0, 1.1 czy 2.0 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to sa 3 wersje liveboxów?

ja mam tego pierwszego tyle że już bez bluetootha. Moim zdaniem dobra stabilna maszynka. Nie wiem czemu ludzie na to narzekają. od niedawna chodzi to u mnie praktycznie jako modem (podłączony jest do niego telefon, tv i WRT54g który służy do dzielenia sieci.

Działa stabilnie, ogarnia10mb. wg panelu ma 9 dni uptime (chyba nie jest źle na domowe warunki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to sa 3 wersje liveboxów?

 

A no są 1.0 to ten najstarszy z zielonymi lampkami do niego dawali adapter wi fi

1.1 ma czerwone lampki (najbardziej Awaryjny) no i 2.0 ten najnowszy co teraz dają do fun packów.

Ja miałem właśnie tego pierwszego z adapterem i zielonymi lampkami służył mi od kiedy wyszły do tej pory przy kupnie fan packa dali mi ten 2.0 najnowszy bo staruch nie chciał się skomunikować z dekoderem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.1 nigdy nie widziałem:)

ogólnie to w tp polecam przerzucenie numeru telefonu na vo-ip - nie płaci się za telefon tylko za linię, a do tego chyba darmowe rozmowy w tp są czy coś takiego. Nie pamiętam dokładnie. Wiem tyle że teraz zamiast 6mb mam 10mb a płacę 20zł mniej:) A z telefonu u nas i tak się korzysta odświętnie więc zysk duży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.1 nigdy nie widziałem:)

ogólnie to w tp polecam przerzucenie numeru telefonu na vo-ip - nie płaci się za telefon tylko za linię, a do tego chyba darmowe rozmowy w tp są czy coś takiego. Nie pamiętam dokładnie. Wiem tyle że teraz zamiast 6mb mam 10mb a płacę 20zł mniej:) A z telefonu u nas i tak się korzysta odświętnie więc zysk duży :)

Dokładnie tak jest jak piszesz ja to mam to rozmowy na domowe są unlimited neo 6mb i tv i to za 109zł miech z watem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja mam 6Mbps i przez pół roku płacę 2-3zł a drugie pół roku 55zł (chyba)

 

edit: + telefon i navi za 1zł :D

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 6Mbps i przez pół roku płacę 2-3zł a drugie pół roku 55zł (chyba)

 

edit: + telefon i navi za 1zł :D

O promocji z navi nie widziałem u nich jeszcze;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? jestem również w Netii i czasami sam nie wiem za co płacę i mam szczerze dość tego; bo jak przyjdzie wam rachunek na 150 zl za to że kilka razy zadzwoniłeś to wam się odechce jego płacenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jestem posiadaczem Livebox'a 2.0 i muszę przyznać, że to chińskie badziewie... Od kiedy przeszedłem na 6Mbps co 2-3 dni lampka z @ świeci się na pomarańczowa co według Pani z Orange oznacza uszkodzenie routera. Od początku maja do teraz livebox był wymieniany 15 razy... Już Pan z punktu sprzedaży mówi mi na dzień dobry "Znowu się widzimy"... Oczywiście przyszykowany z "nowym" routerem. Niestety ostatnim razem zapomniałem dać rozdzielacza, który został w gniazdku i dawaj przez miasto w godzinach szczytu :/ po głupią część... Niestety też poziom obsługi zmalał i ciągle chcą mi wepchać coś co nie ma prawa działać. Jednym słowem przejęcie TP przez Orange było strzałem w kolano, przynajmniej według mnie. Mam do was prośbę, możecie mi powiedzieć jaki router z wi-fi nadaje się do kupienia tak do 300 zł. Bo nie ścierpię znowu wypełniać papierów do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem Livebox'a 2.0 i muszę przyznać, że to chińskie badziewie... Od kiedy przeszedłem na 6Mbps co 2-3 dni lampka z @ świeci się na pomarańczowa co według Pani z Orange oznacza uszkodzenie routera. Od początku maja do teraz livebox był wymieniany 15 razy... Już Pan z punktu sprzedaży mówi mi na dzień dobry "Znowu się widzimy"... Oczywiście przyszykowany z "nowym" routerem. Niestety ostatnim razem zapomniałem dać rozdzielacza, który został w gniazdku i dawaj przez miasto w godzinach szczytu :/ po głupią część... Niestety też poziom obsługi zmalał i ciągle chcą mi wepchać coś co nie ma prawa działać. Jednym słowem przejęcie TP przez Orange było strzałem w kolano, przynajmniej według mnie. Mam do was prośbę, możecie mi powiedzieć jaki router z wi-fi nadaje się do kupienia tak do 300 zł. Bo nie ścierpię znowu wypełniać papierów do wymiany.

Zmień salon co ci routery wydają bo dają ci badziewie ja mam od 2 miechów podłączonego i działa jak trzeba bez jakichkolwiek problemów . Jak już dostaniesz nowy to pod ip 192.168.1.1 od razu zaktualizuj mu softa wtedy ma lepsze kopyto . Skoro stale tak rutery ci się walą to myślę że to nie jest ich przyczyna tylko musi być czegoś innego . Mnie ta zmiana tpnetu na orange ani ziębi ani parzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jestem posiadaczem Livebox'a 2.0 i muszę przyznać, że to chińskie badziewie... Od kiedy przeszedłem na 6Mbps co 2-3 dni lampka z @ świeci się na pomarańczowa co według Pani z Orange oznacza uszkodzenie routera. Od początku maja do teraz livebox był wymieniany 15 razy... Już Pan z punktu sprzedaży mówi mi na dzień dobry "Znowu się widzimy"... Oczywiście przyszykowany z "nowym" routerem. Niestety ostatnim razem zapomniałem dać rozdzielacza, który został w gniazdku i dawaj przez miasto w godzinach szczytu :/ po głupią część... Niestety też poziom obsługi zmalał i ciągle chcą mi wepchać coś co nie ma prawa działać. Jednym słowem przejęcie TP przez Orange było strzałem w kolano, przynajmniej według mnie. Mam do was prośbę, możecie mi powiedzieć jaki router z wi-fi nadaje się do kupienia tak do 300 zł. Bo nie ścierpię znowu wypełniać papierów do wymiany.

 

LiveBoxy od zawsze były dnem i Orange nie ma tutaj nic do rzeczy ;)

 

Trzeba było od razu zmienić router a 6Mbps uciągnie ci praktycznie każdy router za +/- 100zł

 

Ja ze 3-4 lata temu kupiłem Edimaxa z wykręcaną anteną i chodzi cały czas 24/7 i nic się nie dzieje z nim.

 

Możesz jeszcze kupić ewentualnie TPLinka - ceny 50-100zł

 

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Liveboxy nie są chińską tandetą, tylko francuską. Jakby były chińskie, to by działały.

2. Miałem podobny problem z pierwszą wersją LB 3 lata temu, po przejściu z 2 na 6 Mbps nie potrafił w ogóle złapać synchronizacji, z tym, że ja nie brałem kolejnego dzieła francuskiej myśli technicznej, wolałem dać 2 stówki za normalny sprzęt (Linsys WAG200G, który nadal służy, tyle, że od niedawna już nie jako modem, a wyłącznie jako AP i nie zawiódł mnie ani razu).

3. Orange nie przejął TP, to była po prostu zmiana nazwy i logo, właściciel jest ten sam od wielu lat (France Telecom), pracownicy są ci sami, obsługa jest ta sama (w większości nawet nie przez pracowników TP, tylko przez firmy działające na zasadzie franchisingu).

4. Ruter, który spisuje się wyśmienicie w ADSL to na przykład TP-Link TD-W8960N. Cena ok. 2 stówek (w Komputroniku 199 zł), dobry zasięg WiFi, bardzo stabilna praca. Albo nieco tańszy model TD-W8961ND (cena w Komputroniku 159 zł), też spisuje się nie najgorzej, choć wg mnie zasięg WiFi jest nieco słabszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×