Skocz do zawartości
Dexieco

Netia & TP - Totalny badziew

Polecane posty

Witajcie, od 2 lat jestem klientem netii, żadnej poważniejszej awarii aż do 08-08-2012. Przedłużyłem umowę na internet z opcją (do 10 Mb/s) i klapa. Internet nie działa, netia ma wszystko w dupie, a TP jak się czegoś dotknie to spierdzieli wszystko. Mianowicie, Netia na swoich infoliniach twierdzi ze jest wszystko ok i to wina Smerfów z TP, A TP odwrotnie.. Wczoraj coś pomieszali działał internet przez godzinę, potem znów padło i teraz nie działa ani telefon ani internet <sciana> Dodam, że obie usułgi są przypisane do firmy, Czy coś mogę jeszcze zrobić poza Wydzwanianiem na infolinię netii i złożeniem pisemnej reklamacji.

Do centrali osiedlowej mam z 500 m, może poprostu się przejść i narobić dymu im tam ;) ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, od 2 lat jestem klientem netii, żadnej poważniejszej awarii aż do 08-08-2012. Przedłużyłem umowę na internet z opcją (do 10 Mb/s) i klapa. Internet nie działa, netia ma wszystko w dupie, a TP jak się czegoś dotknie to spierdzieli wszystko. Mianowicie, Netia na swoich infoliniach twierdzi ze jest wszystko ok i to wina Smerfów z TP, A TP odwrotnie.. Wczoraj coś pomieszali działał internet przez godzinę, potem znów padło i teraz nie działa ani telefon ani internet <sciana> Dodam, że obie usułgi są przypisane do firmy, Czy coś mogę jeszcze zrobić poza Wydzwanianiem na infolinię netii i złożeniem pisemnej reklamacji.

Do centrali osiedlowej mam z 500 m, może poprostu się przejść i narobić dymu im tam ;) ..

 

To ten internet masz od Netii czy od TP ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

e nie jest tak źle mam tpneta dokładnie tego nowego z orange funpacka z neo 6mb i za cenę 109zł mam wszystko telefon z nie limitowanymi rozmowami na domowe internet i tv . Jakościowo co do internetu jest super .

A no jedynie to te liveboxy 2.0 trzeba co jakieś 4-5 dni restartować bo miesza im się i upload nie działa

Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie to jest urok Netii. Winni są wszyscy, tylko nie oni.

No a ponad 40-dniowe opóźnienie w instalacji usługi nie uprawnia do autorozwiązania umowy, bo przecież usługa działa, ale ma faktycznie awarię ;)

 

Czy coś mogę jeszcze zrobić poza Wydzwanianiem na infolinię netii i złożeniem pisemnej reklamacji.

Możesz np. napisać do UKE. Ale w odpowiedzi dostaniesz informację, że wysłali straszak do Netii, Netia odpowie im żeś awanturnik, w umowie nie ma nic o SLA no i co najwyżej %abo ci odpiszą od faktury i spadaj na drzewo ;)

 

Do centrali osiedlowej mam z 500 m

W centralach osiedlowych nie ma żadnej ekipy. A usuwaniem awarii zajmuje się firma zewnętrzna.

 

 

Najlepiej by ci było wziąć FR od TP. Z tym, że to chyba jedno zero musiał byś dopisać i przemnożyć po tym *2.

Ale fakt faktem Polpak 2Mbit to stabilna usługa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Net od netii po linii TP, w budynku zawsze ktoś siedzi bo widać citroena z obsługi tech TP. Chyba trzeba będzie się przesiąść na lokalnego ISP.

Modulację nie wiem jaką ustawić mam włączoną Tryb Lini - AutoMode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Net od netii po linii TP

BSA czy LLU?

 

Cóż. Robienie rabanu w budynku TP to ci raczej nie pomoże. Powiedzą ci - jest Pan klientem TP? Nie? To idź się Pan do swojej Netii wydzieraj i nie zawracaj głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BSA czy LLU?

 

Cóż. Robienie rabanu w budynku TP to ci raczej nie pomoże. Powiedzą ci - jest Pan klientem TP? Nie? To idź się Pan do swojej Netii wydzieraj i nie zawracaj głowy.

 

Na umowie jest zaznaczone BSA. Teoretycznie ale wszystkie usterki netii usuwają panowie z TP/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie netia to banda złodzieji. Naciągają ludzi na umowy (i sporo daje się złapać) - dodatkowo oferują sprzęt za 1 zł a po przyjeździe kuriera w pudełku tylko kopia umowy :)..

 

Najbardziej śmieszą mnie ludzie którzy mówią "przejde z TP do netii to będe miał lepsze łącze 20-stke". Ręce opadają...

Postawcie się na miejscu TP - jesteście właścicielem kabli - dajecie netii za sporą opłatą z nich korzystać to dacie im większą przepustowość niż sami możecie zapewnić? Wątpie - jeszcze nakłada się pewne ograniczenia by byle netia nie wypchnęła "monopolisty" z rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Do mnie jak dzwonią i wciskają neta 20Mbps to się pytam czy mi pod furtkę światłowód pociągną ;) Bo na razie mam miedziaki na słupach...

 

Zapada zwykle niezręczna cisza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Techniki nie przekroczysz. Nie ma bata, że na pięciokilometrowym odcinku kabla budowanego w latach 80. uda ci się więcej jak ~1Mbit osiągnąć. A wg Netii to i do 20 Mbitów tam będzie ;) gdzie TP odsyła już w tej lokalizacji z automatu BMT dla nowych klientów.

 

dajecie netii za sporą opłatą z nich korzystać to dacie im większą przepustowość niż sami możecie zapewnić?

Pytanie, czy mówimy o dzierżawie kabli w ostatniej mili (LLU), czy też dostępie do infrastruktury (BSA).

W tym pierwszym przypadku, to udostępnia się drut i TP wisi, co tam netia na nim puści i jakie obiecanki cacanki klientowi udostępni ;). W przypadku BSA... to właściwie też im wisi. Po prostu jak dostaną zlecenie na 20Mbit to synchro portu ustawią na jakiś CBR albo i nawet VBR. A to, że to się nie chce synchronizować, to problem Netii (która takiego dziwoląga zleciła) nie TP. Ale niestety Netia odwraca kota ogonem i mówi, że to wina TP, a nie tego, że technicznie tych obiecanek cacanek nie da się zrealizować :P

No i powstaje takie błędne koło.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy się naciął na to ... Dzwonila do niego bardzo miła Pani z netii i po sprawdzeniu łącza oznajmiła że 12mbps pojdzie bez problemu (miał 6 mbps - tp). Oczywiście zgodzil się na zmianę...

 

Net wydala mu maxxxxx 3mbps :) A w umowie jest podane iż "netia da NAJWYŻSZĄ prędkość jaką łącze zdoła obsłużyć" i dupa zbita :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja podpisałem umowę w czerwcu na netia max 20 Mbps wyciągam ok 17 , i miało być 3 miesiące za 1 zł i jest ale nie powiedzieli iż za uruchomienie usługi ( włączenie lini ) dostałem 305 zł do zapłaty ;) w umowie też tego nie ma , poleciała reklamacja zobaczymy co będzie.

Edytowano przez sshd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje mi nic innego jak dodać "a nie mówiłem?".

Ilu jeszcze klientów musi Netia zrobić w balona, żeby ktoś się za tę bandę naciągaczy zabrał? Tepsę gnębiono przez lata, jaka to była zła niedobra firma. Może i była, ale o swoich klientów dbała i dba nadal, sam niedawno miałem awarię w sobotę wieczorem a w niedzielę przed południem technika pod drzwiami. Swojej nowej flagowej usługi "Neostrada Fiber" (czyli po naszemu VDSLa) nie podepną, jak okaże się, że linia nie wyrobi min. 50% maksimum zapisanego w umowie - każda linia jest sprawdzana u klienta przed podpisaniem umowy. Przykładowe: linia telefoniczna, 40/4 Mbps, nielimitowane połączenia na stacjonarne w PL i solidna obsługa techniczna z czasem reakcji maks. 24h 7 dni w tygodniu (wniosek wyciągnięty nie tylko z informacji na infolinii, ale z autopsji) za 120 zika miesięcznie to chyba nie jest aż tak dużo? Netia wcale nie jest aż tak wiele tańsza, żeby warto było się z dziadami użerać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

opowiem ci pewną historię (a nawet dwie?)

 

Mam w domu internet z TP. Po kilkunastu (może przesadziłem... ale z 10 lat spokojnie mam internet w tp) latach bezawaryjnej pracy (neo 10mb ale wtedy było 6mb) pewnego dnia nagle coś "odbiło" i skoczyło w górę tłumienie, synchro spadlo do 4mb, prędkość była max ze 3mb - zadzwoniłem. Dowiedziałem się że wszystko się mieści w granicach umowy, mogą wysłać technika ale nie gwarantują poprawy. Następnego dnia rano był technik (choć prosiłem żeby był po południu), podobno coś tam pogrzebał na słupie, cośtam jeszcze i działa jak nowe do tej pory.

druga historyjka:

Mój kolega wziął internet w netii w promocji "4mb w cenie 512kb", po pewnym czasie synchronizacja spadła do 512kb - po prostu z dnia na dzień tak skoczyło tłumienie że nic więcej nie mogło być. Kłucił się z nimi przez 2 lata... po których zauważyli że nie ma mozliwości technicznych i z internetu 512kb/s down 512kb/s upload zrobiło się 512kb/s down, 128kb/s upload. - powalczył jeszcze kilka miesięcy - nic z tego nie było. Na szczęście jakiś znajomy znał technika TP pracującego w okolicy i pomógł mu przenieść się do tp, zmienić centralę i teraz cieszy się magicznym 6mb.

historyjka 3:

Mój brat prowadzi sklep samochodowy (również sprzedaż na allegro) i serwis. Oczywiście internet jest mu bardzo potrzebny. U nas w okolicy oprócz TP i netii nie ma nic. Niestety od tp nie dostał możliwości technicznych żeby mieć internet, a od netii i owszem. 6mb/s chodziło przez pierwsze... 4 miesiące bdb... jednak później internet zaczął regularnie nie działać. Często np. wyłączał się o 14 i nie było do 20. Zdarzało się tak że dzwoniło się do netii, po 10 minutach internet działał i po kilku ładnych godzinach znów koniec.

po 2 miesiacach walk przyjechał technik i powiedział że nie ma możliwości technicznych i będzie 2mb, od tygodnia nie przerywa, zobaczymy co będzie dalej.

 

jaki morał?

WSZYSTKO TYLKO NIE NETIA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dodam jeszcze sposób jak szybko spławić oferentów od netii - wystarczy powiedziec że interesuje Nas umowa tylko na 12 miesięcy - a takowej oni nie oferują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Netia ma dane dotyczące możliwości przyłączy od TP.

Problem tylko taki, że lubią je trochę podkoloryzować klientowi, a potem wychodzą z tego kwiatki.

W moim przypadku mówiono mi o 19 Mbitach, gdzie skantarek mówił wyraźnie, że więcej jak 13 się nie da...

A modem synchronizuje mi się na okolicach 11...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te "programy" to tak naprawdę pobożne życzenia, szczególnie chyba w przypadku Netii, o czym świadczą choćby wcześniejsze posty. Do tego jak Netia proponuje usługę na kablach TP/Orange, to najlepszym rozwiązaniem jest ich olać i zamówić usługę bezpośrednio w Orange. Przynajmniej nie będzie spychologii, która jest ulubionym sportem Netii. W ich oczach TP/Orange nie odpowiada chyba tylko za gradobicie, trzęsienie ziemi i koklusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parametry masz w porządku, ja mam słabsze i na VDSL łapię spokojnie synchro 32-34 Mbps. Może gdzieś w twojej okolicy pociągnęli nowy kawałek kabla, albo ktoś po prostu poprawił jakąś pierdołę. U mnie było synchro ledwie przekraczające 20 mega, wystarczyło zarobić lepiej jedną złączkę i poszło ponad 30. ADSL jest nieco mniej wrażliwy, ale też wystarczy jakaś bzdura, żeby zmienić całkowicie parametry linii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parametry masz w porządku, ja mam słabsze i na VDSL łapię spokojnie synchro 32-34 Mbps. Może gdzieś w twojej okolicy pociągnęli nowy kawałek kabla, albo ktoś po prostu poprawił jakąś pierdołę. U mnie było synchro ledwie przekraczające 20 mega, wystarczyło zarobić lepiej jedną złączkę i poszło ponad 30. ADSL jest nieco mniej wrażliwy, ale też wystarczy jakaś bzdura, żeby zmienić całkowicie parametry linii.

stale mi kable poprawiali bo a to traktorem przerwał a to kombajnem koleś z tp znajomy w sumie dostał z***y i zrobił porządnie a na centrali 200m ode mnie stale siedzą i coś grzebią więc może i naprawili fest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy mi się zdaje czy mi tpnet linie poprawił nie dawno 4mb założyć nie dało rady a tu nagle 15 mb ?

A wcześniej jaką miałeś modulację? ADSL2+ czy G.DMT?

Bo może po prostu kartę na 2+ wymienili i osiągi się polepszyły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej jaką miałeś modulację? ADSL2+ czy G.DMT?

Bo może po prostu kartę na 2+ wymienili i osiągi się polepszyły?

Oj żebym jeszcze ja się znał wcześniej siedziałem na neo 2mb na starym liveboxie tym z 1 wersji nieudanej potem dali mi jakiegoś sagema .Przy wymianie routera bo mi się spalił zaproponowali mi fan packa tv tel i internet i dali neo 6mb nowego liveboxa no i dekoder od tv i teraz mam prędkość rzeczywistą około 7 mb i gra świetnie .

A wcześniej jak chciałem od nich 4mb to powiedzieli że moja linia tyle nie obsługuje bo jestem za daleko od centrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×