Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Taq

Kimsufi 2G z gentoo czy z DA

Polecane posty

Witam,

zastanawiam się nad wyborem pomiędzy DA czy gentoo. Pracowałem trochę już z DA, ale zauważyłem, że są różne panele gdyż w jednym jest blokada hot linków, a gdzie indziej niema. Z gentoo jestem prawie zielony trochę pracowałem na linuksach, a chciałbym to zmienić. Więc gentoo czy DA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz wiedzę by administrować bez panelu(np. posiadasz tylko kilka domen) to nie ma sensu instalowania paneli, skoro będziesz sam w stanie wszystko zrobić.

 

PS. Gentoo to dystrybucja linuksa, nie panel (nie jestem przekonany, czy o tym wiesz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem, że to dystrybucja linuksa, tylko jak napisałem jestem z niego słaby, tyle co o ile miałem w szkole, a resztę muszę się sam nauczyć, mam na razie 2 domeny do administracji maksymalnie będzie ich 5 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blokada hot linków to 2-3 linijki w htaccess. Po co Ci do tego panel ;)..

 

Czyste Gentoo dla początkującego to też taki sobie pomysł, a to coś co OVH oferuje jako release 2 (bazujące na dystrybucji sprzed 6 lat i podobnie aktualnych wersjach sql/php itd) to już w ogóle jest lekki dramat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to kupie z DA , a możecie mi jeszcze powiedzieć czym różni się :

 

 

Z: Licencja DirectAdmin - 1 m + 39.99PLN / m-c Wybierz

Bez: Licencja DirectAdmin - 1 m

 

z licencją a bez ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czym różnią się komputery, gdzie na jednym jest napisane z licencją Microsoft Windows a na drugim bez licencji Microsoft Windows ?

 

Po prostu za przyjemność posiadania licencji DirectAdmin musisz ~40zł miesięcznie dopłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak myślałem :D to ja takiego czegoś nie potrzebuje tej przyjemności ;p dziękuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego miałby nie działać ? bo teraz to wgl nie rozumiem ..

obrazek z zamawiania kimsufi mogę wybrać z czy bez

88120502445869384477.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że ta licencja to tak dla picu? ;-).

 

Opcja bez licencji = serwerowi z systemem i niedziałającym DA (do momentu kupna licencji). Panel nawet nie wystartuje.

 

Jeśli nie kupisz licencji w OVH to musisz to zrobić gdzie indziej (np. na directadmin.com za 30 dolców na miesiąc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś ty się z tym gentoo uparł? Jak jesteś początkujący to usiądź na Debiana / Ubuntu 12.04 LTS server ( wcześniejszych wersji nie polecam ). Gentoo jest dużo bardziej skomplikowane od tych wymienionych wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może VPS ci wystarczy zamiast od razu kimsufi?

 

Tak to z licką wyjdzie ci może 600-700zł / rocznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten serwer kupowany jest pod hosting filmów, wiec musi być dobry teraz tylko pozostaje dobrze wybrać żeby potem nie było problemów. tak wiem, że gentoo to bardzo trudny dla początkujących ale nie ma ofert w kimsufi ubuntu 12.04 lts serwer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Trochę nie rozumiem Twojej wypowiedzi.

 

W kimsufi masz zarówno ubuntu jak i debiana, więc dwa najprostsze systemy na serwer.

 

Jak chcesz dobry serwer to bierz ovh (raid 1), bo jak ci dysk padnie to będziesz ugotowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może i narobię sobie pracy, ale się czegoś pożytecznego nauczę ..., wiem, że nie będzie łatwo bo mogę wydać 1500 zł mam panel DA i wsio. Tylko czegoś nie rozumiem gdzie ja tutaj mam ubuntu 10.04 lts serwer, jest tylko w zdalnym pulpicie

 

07259450036110515599.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Weź zainstaluj sobie czysty system a później doinstaluj wszystko wg. poradników w necie.

 

Z gotowych albo bierzesz to co jest (system + DA / ewentualnie inny panel) lub szukasz administratora, który ci zrobi wszystko :)

 

Edit: Jak przejedziesz na dół to masz inne - czyste systemy :)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może i narobię sobie pracy, ale się czegoś pożytecznego nauczę ..., wiem, że nie będzie łatwo bo mogę wydać 1500 zł mam panel DA i wsio. Tylko czegoś nie rozumiem gdzie ja tutaj mam ubuntu 10.04 lts serwer, jest tylko w zdalnym pulpicie

 

 

No i ?

zainstaluj cokolwiek obojętnie jakiego ubuntu lub debiana

plus poradnik

https://www.google.pl/search?q=instalacja+zdalnego+pulpitu+debian&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&channel=fflb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubuntu serwer 12.04 LTS 64bit to wezmę a resztę będę działa według poradników w necie, powinienem dać radę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×