Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dexieco

Wifi przestało działać..

Polecane posty

Mam problem z laptopem marki HP a dokładniej NC 6230 . Mianowicie przedwczoraj nie chciał wyszukać AP. Myślałem że to wina coś z systemem. System postawiony od nowa, wszystkie sterowniki oraz HP Wifi Asystent . Laptop nie wyszukuje punktów dostępowych, antenki w porządku, Przekładam kartę do drugiego laptopa i działa normalnie. Czy ktoś miał podobny problem z innym laptopem? Dodam że laptop na włożenie innej karty wifi reaguje Un-supported device ... Obecna karta to Intel PRO 2200 BG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wpadłeś na pomysł pacnięcia wireless buttona tak, aby led w nim obecny na niebiesko zaczął świecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wpadłeś na pomysł pacnięcia wireless buttona tak, aby led w nim obecny na niebiesko zaczął świecić?

Wireless button nie odpowiada, tzn. wywala okienko HP Asystenta Wireless ale nic nie można modyfikować ani nic. Obawiam się że poszedł któryś mostek na płycie gł . .

 

//edit

Dodam, że odznaczenia opcji Uzy systemu windows to konfigurowania połączenia czy coś w ten deseń nie pomaga.

 

Nie mogę nigdzie znaleźć rozpiski dedykowanych kart WIFI dla tego modelu, aby nie wywalało błedu. Un-supported device, System Halted.

 

@Kamikadze

W Menadżerze urządzeń wykrywa jest włączona, w zakładce zaawansowane(karty wifi) zaznaczone włączone.

Edytowano przez Dexieco (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Sprawdź w ustawieniach czy wifi jest uruchomione, karta sieciowa itp.

 

Kolega miał to samo w HP, tyle że wina była systemu (u niego się świeciło, ale nie znajdowało nic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta będzie widoczna jako włączona, nawet jeśli switch na obudowie jest off.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może masz karte wyłączoną w systemie skrórtem klawiszowym typu FN + 1 zależy od rodzaju karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zobacz w BIOS czy karta nie jest wyłączona. Ewentualnie go zrestartuj do ustawień fabrycznych.

 

@N0Name - te hp'ki (sam mam podobnego) mają wireless button jako przycisk, a nie kombinację Fn ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@N0Name - te hp'ki (sam mam podobnego) mają wireless button jako przycisk, a nie kombinację Fn wink.png

Być może tak wink.png Nie wiem ja HP nie mam ;d Można spróbować na dwa sposoby, to nie boli. Najczęsciej na klawiszach są jakieś obrazki typu antenka, siec itp ..

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak do ściany normalnie. Nadal nie jesteś w stanie pojąć, że w tym modelu owej "anteny" jak to nazwałeś NIE MA na klawiaturze tylko jest jako osobny przycisk i jakiekolwiek próbowanie walenia ślepo w klawisze funkcyjne nie ma najmniejszego sensu?

 

A do autora - ten przycisk musi trybić na niebiesko. Inaczej nie ma bata, działać nie będzie.

Jeśli reset biosu nie pomoże to spróbuj odinstalować connection managera, wyłączyć kartę sieciową w "Połączeniach sieciowych", wcisnąć wireless button i po tym włączyć połączenie sieciowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować odpalić jakiegoś linuxa z livecd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak do ściany normalnie. Nadal nie jesteś w stanie pojąć, że w tym modelu owej "anteny" jak to nazwałeś NIE MA na klawiaturze tylko jest jako osobny przycisk i jakiekolwiek próbowanie walenia ślepo w klawisze funkcyjne nie ma najmniejszego sensu?

 

A do autora - ten przycisk musi trybić na niebiesko. Inaczej nie ma bata, działać nie będzie.

Jeśli reset biosu nie pomoże to spróbuj odinstalować connection managera, wyłączyć kartę sieciową w "Połączeniach sieciowych", wcisnąć wireless button i po tym włączyć połączenie sieciowe.

Przeciez napisalem że HP nie mam to z kad mam wiedzieć chce pomóc wiec nie unoś sie tak, w wiekszosci laptopów są to komibnacje klawiszowe.. Wyluzuj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale @kafi raz już napisał, że nie ma tego w kombinacji FN a Ty swoje, że na klawiszach są obrazki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

z kad

"skąd" jak już :)

 

 

LiveCD może być dobrym rozwiązaniem jak wyżej napisali.

 

Sprawdź wszystko najlepiej po kolei jak ci radzili!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, sprawa rozwiązana problem leżał w biosie, nigdy nie uzywałem wireless buttona to teraz nagle muszę używac. W BIOS ustawione bylo Radio Devices - Disable . Acz kolwiek nie grzebałem w BIOS przed tą sytuacją.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×