Skocz do zawartości
xSIX

List piorytetowy

Polecane posty

Witam panowie, a wiec zamówiłem sobie na allegro tydzien temu w pon jedna rzecz od pewnej firmy jak i wysłałem pieniążki które doszły tego samego dnia i przedstawiciel tej firmy napisał mi że we wtorek wyśle paczuszkę no dobrze ,ale sek w tym że już równo mina tydzień a jej jeszcze nie ma (miał być polecony ,ale niestety zwykły wysłali bo psiałem do nich z zapytaniem...) możliwe to jest że firma nie wysłała tego samego dnia co na psiała? czy może to poczta tak się rusza? (odleglość 500km) nie wiem jak to jest ze zwykłym piorytetem bo nigdy takiej przesyłki nie wybierałem ,wiec pytam się was. Zawsze jak zamawiałem to miałem paczkę za 2 dni no ale to był polecony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moze sie zgubila paczka? wink.png

 

A tego to ja nie wiem smile.png Niby pisał mi ten przedstawiciel ze idzie od 5-7 dni ,ale nie wiem jak to jest.

// ogólnie jak czytam komentarze na allegro tej firmy to śmieszna ona jest zamiast kurierem to wysyła niektórym poczta... albo przedmioty niezgodne z opisem/foto porażka... ta firma to adipol ostrzegam was przed nią ; ) ( o mam jakis link z innego forum z opinnia o niej

 http://papierosyforum.pl/viewtopic.php?f=180&t=25411

i zalecam przed każdym zamówieniem gdzie kolwiek czytać komentarze bo one wszystko rozjaśniają... ja niestety tego nie zrobiłem...

Edytowano przez xSIX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tego to ja nie wiem smile.png Niby pisał mi ten przedstawiciel ze idzie od 5-7 dni ,ale nie wiem jak to jest.

// ogólnie jak czytam komentarze na allegro tej firmy to śmieszna ona jest zamiast kurierem to wysyła niektórym poczta... albo przedmioty niezgodne z opisem/foto porażka... ta firma to adipol ostrzegam was przed nią ; ) ( o mam jakis link z innego forum z opinnia o niej

 http://papierosyforum.pl/viewtopic.php?f=180&t=25411

i zalecam przed każdym zamówieniem gdzie kolwiek czytać komentarze bo one wszystko rozjaśniają... ja niestety tego nie zrobiłem...

 

komentarze są do tego, żeby je przeczytać PRZED dokonaniem zakupu, a nie po.

Na prawdę, gratuluję pomysłowości. Najpierw kupię, a jak paczka nie przyjdzie to idę poczytać komentarze.

 

Cieszy mię ten rym: Polak mądry po szkodzie.

Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,

Nową przypowieść Polak sobie kupi

Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak wiem mój błąd , no ale nie musisz mi tu jechać jakimiś mądrościami... i pytanie było odnoście listu priorytetowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja jeszcze dodam od siebie, że warto zaopatrzyć się w słownik interpunkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że numeru listu nie posiadasz?

Jak pisze o numer listu to oni mi cały czas to samo wysyłają


Towar nadany 3.07 poczta polska,.
Towar idzie od 7- 14 dni roboczych.

Zmieniają tylko ilość dni roboczych... wcześniej mi na pisali od 3-7 a teraz 7-14.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

List idzie do 14 dni roboczych, po tym czasie mozesz iść zgłosic reklamacje, która ci tak naprawdę nic nie da.

 

Poza tym jak wysłali zwykłym listem to jak dojdzie spójrz sobie na pieczątke - bo być może wysłali kilka dni później niż mówili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzenie nadania niech Ci zeskanują.

Pisałem do nich kilka razy o nr nadania to mi wysyłają cały czas to samo co na pisałem powyżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zadzwonić do nich i opieprzyć... najlepsza metoda, bo u mnie zawsze jak piszę email to odpisują po kilku dniach, a jak już odpiszą co jest dużym wyczynem to wysyłają mało istotne informacje z których i tak nic nie wiem. Więc dzwonie do nich i opieprzam ich i zazwyczaj coś działa odrazu bądź w przypadku wysyłek wysyłają kolejnego dnia. Jeżeli zakupywałeś to przez Allegro to napisz do Allegro opisz sprawę + załóż spór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do nich kilka razy o nr nadania to mi wysyłają cały czas to samo co na pisałem powyżej...

 

Poproś o skan. Dowód wysyłki towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale niech najlepiej zadzwoni do nich i poprosi o to, bo wiemy przecież ze będą go spławiać .. jak chłopak już pisał do nich tyle emaili i ciągle wysyłaj, że za od x do x dni paczka idzie to czego ma się spodziewać jak wyslę kolejnego E-maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zadzwonić do nich i opieprzyć... najlepsza metoda, bo u mnie zawsze jak piszę email to odpisują po kilku dniach, a jak już odpiszą co jest dużym wyczynem to wysyłają mało istotne informacje z których i tak nic nie wiem. Więc dzwonie do nich i opieprzam ich i zazwyczaj coś działa odrazu bądź w przypadku wysyłek wysyłają kolejnego dnia. Jeżeli zakupywałeś to przez Allegro to napisz do Allegro opisz sprawę + załóż spór.

 

hmm nie wiem czy ten spór coś da i czy jest sens (30zł paczka) , jak czytałem komentarze to dużo ludzi pisało że dzwoniło do nich i nikt nie odbiera też próbowałem i to samo jak i też pisali ,że pisali do supportu allegro ale jak widać ono sobie nic z tego nie robi bo zarabia na ich aukcjach... mają 120 tys komentarzy i w tym 3tys negatywów jak i kilka tys neutralnych tej firmy już dawno nie powinno być...

 

Szkoda czasu na pisanie o nich może dojdzie paczka może nie 30 zł to nie jest MEGA dużo. Dzięki za odp i proszę o zamknięcie tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poproś o skan. Dowód wysyłki towaru.

Czytaj proszę ze zrozumieniem co autor napisał, przecież w pierwszym poście jak byk stoi, że poszło listem zwykłym a list zwykły to przesyłka nierejestrowana więc i dowodu nadania nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

List priorytetowy powinien przyjść na drugi dzień, w długości przekazu niczym nie różni się od priorytetowego poleconego (tego tylko trzeba podpisać - potwierdzenie odbioru). Priorytetowy polecony zawsze przychodził mi na drugi dzień od nadania (jeżeli tylko firma porządna i wysyła codziennie towar). Wygląda mi na to, że robią nie tylko Ciebie ale wszystkich kupujących w bambuko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo paczki giną gdzieś pomiędzy. Jaki rodzaj wysyłki był zawarty w aukcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytaj proszę ze zrozumieniem co autor napisał, przecież w pierwszym poście jak byk stoi, że poszło listem zwykłym a list zwykły to przesyłka nierejestrowana więc i dowodu nadania nie ma.

 

Spójrz w takim razie na nazwę tematu... Myślałem że list z rangą priorytet posiada jakiś dowód nadania...

Edytowano przez razor (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, przesyłka może być rejestrowana(inaczej polecona) lub nierejestrowana oraz ekonomiczna lub priorytetowa.

Tylko przy rejestrowanej masz dowód nadania, zwykły list to tak samo jakbyś wyrzucił za okno, może dojdzie, może nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Dziś dostałem dwie przesyłki priorytetowe nadane odpowiednio 26 i 27 czerwca. Poczta Polska chyba ostatnio, albo śpi, albo jakiś tajny strajk miała. W sumie to cieszę się, że w ogóle doszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, do mnie list wysłany z usa w październiku na święta w grudniu, doszedł w maju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy dołożyć 10 zł i mieć kuriera smile.png

W moim przypadku myślałem ,że to będzie piorytet polecony ponieważ bo było napisane przesyłka POLECONA ekonomiczna "darmowa" z dopłatą 2zł można wybrać piorytet i tak zrobiłem a kto myślał że im chodzi o zwykły a nie polecony ehh, jak proponują poleconą ekonomiczną...

Edytowano przez xSIX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To samemu możesz mieć pretensje do siebie, oni wywiązali się z umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To samemu możesz mieć pretensje do siebie, oni wywiązali się z umowy.

No może tez , a pomyślał byś na początku że chodzi o zwykły piorytet? jak za darmowo wysyłają POLECONYM ekonomicznym? i dodam ze pisałem w 1 emeilu że chcę poleconym piorytetowym (z dopłatą 2zł) to mi mogła szanowna firma odp ze to jest zwykły... tak bym wziął kuriera

Edytowano przez xSIX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×