Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

Nowość na WHT - pole tematów

Polecane posty

Witam,

 

Zgodnie z Waszymi sugestiami, powstała modyfikacja forum, która zarządza wymaganymi polami przy dodawaniu tematu.

 

Możliwości:

- Pole tekstowe

- Pole typu radio

- Pole typu checkbox

- Lista rozwijana

- Lista wielokrotnego wyboru.

 

Chcemy teraz z Wami przedyskutować, jak mamy to wdrożyć.

 

Pole można przyporządkować do danego działu.

 

Czyli np. mamy dział Host Is Down i tam dodamy pole tekstowe z opisem "podaj wynik traceroute" i teraz czy tak byście to widzieli i jak proponujecie uporządkować pozostałe kategorie forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

host is down: pole tekstowe dla ping i traceroute

Oferta pracy/zlecenia: budżet

Giełda: cena za sprzedawaną rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Host is down - informacja, CO też nie działa (serwer z kontami www shared, vps, serwer dedykowany) i ewentualnie adres IP, aby można było to zweryfikować.

 

Serwery DNS - to, co jest w regulaminie tego działu.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym linkiem do portfolio to bym nie przesadzał, co z tymi, którzy oferują np. usługi administracyjne? Może być takie pole, o ile nie będzie WYMAGANE.

Ze swojej strony sugeruję zrobić jakieś pola w dziale prośby z minimalnymi wymaganiami, np. ilość miejsca / transferu i do tego jakaś lista rozwijalna albo checkboxy z zaznaczeniem czy chodzi o shared / vps / dedyk / chmurę i wtedy można będzie pozbyć się tych dopisków w [ ]. Dodatkowo oczywiście pole na budżet (z zaznaczeniem czy miesięczny czy kwartalny / półroczny / roczny), bo to chyba największa bolączka tego działu.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy rejestracji konta , może weryfikacja konta firmowego ? Coraz więcej widzę userów , bez podanych żadnych szczegółów firmy w której "pracują" , zero kontaktu (nip , regon).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budżet powinien być obowiązkowy w przypadku zleceń i wymuszać podanie liczb, aby możliwe było założenie tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te pola widoczne są przy dodawaniu nowego tematu. A w niektórych działach to i odpowiedzi wypadało by nimi oflagować.

PS: Po co w dziale Host-is-down wymagane jest podanie DNS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Warto umieścić jeszcze opisy i podpowiedzi... Zaraz się zaczną posty typu "nie rozumiem" :)

 

Z prawej jak by dodać 2-3 zdania na temat danego pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te pola widoczne są przy dodawaniu nowego tematu. A w niektórych działach to i odpowiedzi wypadało by nimi oflagować.

PS: Po co w dziale Host-is-down wymagane jest podanie DNS?

 

Nie da się w tej wersji, ale pomyślimy.

 

Warto umieścić jeszcze opisy i podpowiedzi... Zaraz się zaczną posty typu "nie rozumiem" :)

 

Hmm no w regulaminie działu tak jest i było w propozycjach.

 

Z prawej jak by dodać 2-3 zdania na temat danego pola.

No to czekam na sugestie :D Pole podpowiedzi są pod każdym polem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet po wybraniu którejś z opcji wyświetla się błąd. :C

 

"Nie wybrałeś żadnej opcji regulaminu. Wróć i popraw formularz."

 

Dział "Prośby".

Edytowano przez Macsch (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi też nie działa

 

Nie wybrałeś żadnej opcji regulaminu. Wróć i popraw formularz.

 

ale co poprawiać jak jest poprawnie zaznaczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To samo mam co kolega UP nie da się stworzyć nowego tematu - kij wie gdzie ten regulamin (szukałem CTRL+F kilka fraz i dVpa)...

 

Wyrażam zgodę na oferty firm...

Edytowano przez TeamPlay.com.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

Teraz powinno działać. Tomek nie usunął starego dodatku, który był wcześniej i on tutaj mieszał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla nowych tematów jest to fajne. Ale problemu śmiecenia w niektórych działach (właściwie to jednym dziale) nie rozwiązuje...

Ot słynny traceroute w Host-Is-Down. Przecież większość śmieciowych postów, które tam się pojawiały, to ODPOWIEDZI a nie nowe tematy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm to co, zamknac tematy?

To jest też dobra myśl. Jedna awaria=jeden temat. Napisany wg jakiegoś ściśle określonego schematu (zawarcie, z jakiej usługi klient korzysta i do wglądu dla moderatorów adres IP/nazwa hosta/nazwa strony), do tego tona komentarzy że miteż, a na koniec informacja, że już działa i zamknięcie tematu.

 

A w opiniach / rankingu czy jak to się tam nazywa wylistowanie wszystkich pasujących do danej firmy tematów. Oj rozmarzyłem się chyba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up, nie wiem czy 1 awaria = 1 temat to dobre rozwiązanie - tak samo jak w opiniach czytasz wszystkie strony i oceniasz według całokształtu, tak i tutaj ta zasada jest dobra.

 

Nie wiem czy komuś będzie się chciało przewertować 10 stron w poszukiwaniu tematów, poza tym bałagan sie wtedy zrobi.

 

Prawda jest taka że prawie idealny byłby powrót monitoringu firm hostingowych poprzez badanie dostępności - wystarczy dodatkowe pole w top 100 z wynikiem uptime, albo tak jak było przez reorganizacją - czyli podstrona z monitoringiem firm i na górze top 10, a pod tym lista afirm gdzie po kliknięciu widać dostępnośc w danym miesiącu.

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Mi się wydaje że to była ironia, czy nie? Może źle wyczułem? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×