Skocz do zawartości
R@fi

Błąd SOA

Polecane posty

Witam,

mam problem z przekierowaniem domeny na nasze serwery DNS ,Domena zaparkowana jest w OVH

błąd jaki pojawia sie podczas wpisywania nsów :

 

Strefa SOA dla domeny hostingplików.pl (xn--hostingplikw-bib.pl) nie jest dostępna na serwerze dns: ns1.freecast.pl

 

proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście w DirectAdmin wpisz domenę jako: xn--hostingplikw-bib.pl, a nie hostingplików.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Widać coś musiałeś popsuć :) Też tak miałem i nie widzaiełem co jest grane, dopiero potem po dodaniu domeny w DA, DNS zmieniły się bez problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może poprostu domena się jeszce nie rozpropagowała na twoich DNS-ach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrestartuj named i sprawdź , powinno ruszyć, już miałem takie przypadki iż trzeba ręcznie usługę przewalić

Edytowano przez sshd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, troche zadziwia mnie ten temat. Mianowicie to, że pisze go osoba świadcząca usługi hostingu(jeśli się pomyliłem to wybaczcie, ale chyba ten nick nie jest przypadkiem).

 

Wiem, że to nie na temat, ale czy takie tematy świadczą dobrze o firmie którą ten user reprezentuje?

 

Po osobistych doświadczeniach nie zmienię zdania o waszym małym profesjonalizmie w tej branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arku , Freecast ma problem i nie boi się spytać na forum, uważam iż od tego jest to forum, poza opiniami na temat firm ma służyć edukacyjnie. Zakładam iż już ten problem mu tyle czasu zajął, iż woli to co zrobił skonsultować z innymi. Kto pyta nie błądzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Hmmm, troche zadziwia mnie ten temat. Mianowicie to, że pisze go osoba świadcząca usługi hostingu(jeśli się pomyliłem to wybaczcie, ale chyba ten nick nie jest przypadkiem).

 

Wiem, że to nie na temat, ale czy takie tematy świadczą dobrze o firmie którą ten user reprezentuje?

 

Po osobistych doświadczeniach nie zmienię zdania o waszym małym profesjonalizmie w tej branży.

 

Są też osoby które mogą opłacać administratora aby zajmował się serwerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj post Marka (#3) i porównaj to co on tam napisał ze screenem, który zapodałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem w named była wpisana domena bez polskich znaków hostingplik?w.pl po zmianie na polskie znaki delegacja nsów odbyła się prawidłowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że działa?

whois mówi co innego:

whois hostingplików.pl

 

DOMAIN NAME: xn--hostingplikw-bib.pl

registrant type: individual

nameservers: dns102.ovh.net.

ns102.ovh.net.

 

 

I zrób to co poradził Ci Marek w #3.

Domenę IDN do DA dodaje się przetłumaczoną na ASCII (http://www.dns.pl/cg...dntranslator.pl) a nie z polskimi ogonkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×