Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mikorol

Uwaga, złodziej na forum

Polecane posty

Multi dodatkowo. Nie wiem jak przydziela adresy multimedia. Ale lokalizacje ma zawsze wpisaną.

 

BTW. Policja ostatnio łapie takich ludzi próbujących ukraść kasę. U mnie była akacja, że dostawali ludzie (w tym i ja) sms o treści: Mamo kup mi doładowanie 50 zł. Prześlij na ten numer, bo pisze od kolegi. Jakiś tam procent dał się oszukać. Ostatnio była u mnie policja właśnie w tej sprawie, bo mój numer też widniał jako poszkodowany.

 

A czyli widzisz jako moderator że to nie jest proxy tylko multimedia? Trochę to ułatwia sprawę i pozostaje mieć nadzieję że naciągacz był za głupi na wifi/hotspot.

 

hdmagc, ale to jest karta z bre banku. o taka jak tutaj

http://allegro.pl/karta-visa-prepaid-bre-bank-wazna-az-3-lata-i2439212341.html

 

Dużo zależy teraz od tego na ile naciągacz się zabezpieczył. Czy tylko kartą przedpłaconą czy też w inny sposób. Loteria.

No ale daj znać, co na to policja.

Edytowano przez Causen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

$ Causen - wiesz jak jest, złodzieje na 150 zł to raczej amatorzy...

Jedni zakładają firmy, niektórzy krzaki... a ta osoba X kradnie...

 

$ Causen v2 - być może to konto prepaid, ale jak juvenito pisał IP jest realne.

Jak gość nie ogarnia to pakuje się w lekkie bagno.

 

$ juvenito - dzięki przyjacielu za zdradzenie dostawcy internetu.

Jak korzysta z sieci własnej, to totalny idiota...

Może kafejka ? ale wątpie...

Co do akcji "Doładuj mi Mamo!" to bardzo pomysłowa.

Pewnie twoje marzenie, byś był mamą się spełniło ^^

Sprawca z tego powodu konsekwencje jakieś miał ?

Orientujesz się coś na ten temat?

 

$ hdmagc - pewnie, dzięki za cenne informacje. Prawdopodobnie pokaże ten temat na Policji.

W końcu jest tu dużo dobrych wiadomości. Wiadomo na bank nie ma co liczyć bez służb.

Gość z którym rozmawiałem dzisiaj w lokalnej policji całkiem spoko - obeznany się wydawał.

 

 

Wsród dzieci jest przekonanie, mam zmienne IP to możesz mnie w tyłek pocałować :)

Czas to po prostu zmienić, nie zależy mi na pieniądzach tylko o nagrodzie dla gościa.

Może jakaś ankieta, ile taki może mieć lat? Ze swojej strony max 17.

 

My tu z planem biznesowym, a taki dupek wszystko psuje buuu :)

 

 

P.S: Z wizyty w poniedziałek lub wtorek będą raporty - zależy jak czasem będę stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wsród dzieci jest przekonanie, mam zmienne IP to możesz mnie w tyłek pocałować smile.png

Czas to po prostu zmienić, nie zależy mi na pieniądzach tylko o nagrodzie dla gościa.

Może jakaś ankieta, ile taki może mieć lat? Ze swojej strony max 17.

 

 

Co za różnica ile ma lat. Zaraz dostanę kolejne ostrzeżenie a co za tym idzie bana, ale aż ciśnie mi się na usta.

 

Wsród dzieci panuje przekonanie że każdy w internecie jest uczciwy i przelewanie pieniędzy obcej osobie to gwarantowany sposób na bezproblemową transakcje.

Wystarczyło wrzucić numer gg i numer "konta" w google a wiedziałbyś że już były powiązane z zarówno z jednym jak i drugim podobne sytuacje.

 

Swoją droga, zrób to teraz, zbierz wszystkie informacje które masz i dostarcz na policję. Szukając numeru konta znajdziesz posta na jakimś forum z prośbą o "datki bo kredyt". Szukając numer gg znajdziesz posty z róznego okresu czasu na rożnych forach, gdzie naciągacz kręcił wały na 12 zł za pomocą paypal - i tam na pewno nie używał proxy, zresztą na gg raczej też nie używa.

Edytowano przez Causen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radzę zapoznać sie z ustawą o ochronie danych osobowych, a jeżeli złodziej podszywał się pod kogoś? To właśnie pomówiłeś niewinną osobę. - takie słowa ktoś kiedyś napisał na forumprawnym, z resztą całkiem nie głupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

$ Causen podeślesz jakieś tematy na PM ? Nie wiele udało mi się znaleźć.

 

http://gtaonline.home.pl/szukam-tworcow-interiorow-in-game-vt70104.htm?view=previous

 

trafiłeś w dobry link. Co prawda śmieciowe forum, ale ip z niego może okazać się przydatne, bo teraz np mógł użyć proxy.

Dodatkowo masz to

 

http://gtao.pl/sprzedam-troche-gotowki-na-n4g-vt70088.htm?view=next

(na forum od 7dni) - kolejne ip.

 

http://ops.pl/forum.php?cmd=show&id=206300155&category=32&pg=0#206304753

 

jeszcze jedno ip.

 

A dodatkowo po wyszukaniu numeru "konta", widać że prowadził sprzedaż na allegro.(przypuszczam że tez naciąganą bo wszystkie transakcje nawet takie za 20 zł realizowane "przedpłatą na paypal" lub na ten sam numer konta, ale jeżeli podane przy koncie allegro dane były prawdziwe to będzie dla policji chyba najprostszy sposób ustalenia danych osobowych, bo allegro musi im takie dane udostępnić. Jak nie szkoda Ci 12 zł to możesz sam sobie wykupić dostęp do danych o nim z archiwum allegro, ale jedyne co uzyskasz to i tak nazwa konta. W sumie to już coś.

 

Masz google bo nie chce mi się kopiować wszystkich wyników.

https://www.google.pl/search?q=38+1140+2004+0000+3202+5353+0130&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&channel=rcs

 

A na następny raz, pomyśl dwa razy zanim przelejesz komuś kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bo ja o tym pisałem już - te wszystkie zasilanie skarbonek, "kupię xxxzł gdzieśtam na skarbonce" itd. to powinno być zabronione na tym forum. To są wewnętrzne systemy jakieś premiowe firm, a nie e-waluta. I potem się robią z tego jaja.

 

A tak poza tym, to nawet konto prepaid, ale jakoś te pieniądze trzeba podjąć, nie? Albo przelewem albo iść do banku, albo coś, więc to nie jest chyba aż tak, że nie idzie takiej osoby złapać. Come on... XXI wiek mamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RaFoX, ktoś po prostu sobie zdaje sprawę, że nie jest anonimowy :)

Sponsi też mam jednak taki wniosek, chcesz to sprzedawaj na allegro...

Tutaj widać spore ryzyko, jak się trafia na seryjnego złodzieja hah :)

 

Obstawiam, że tak nie da pieniędzy...choć kto wie ;)

Równo o 24.00 będzie post informacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RaFoX, ktoś po prostu sobie zdaje sprawę, że nie jest anonimowy smile.png

Sponsi też mam jednak taki wniosek, chcesz to sprzedawaj na allegro...

Tutaj widać spore ryzyko, jak się trafia na seryjnego złodzieja hah smile.png

 

Obstawiam, że tak nie da pieniędzy...choć kto wie wink.png

Równo o 24.00 będzie post informacyjny.

Anonimowość w necie już dawno się skończyła

zresztą nie tylko w necie ..

teraz mają sposoby informacje itp

@Sensi a no właśnie nie masz kasy nie kupuj jak już ktoś napisał tutaj serwery teraz nie są takie drogie żeby łaszczyć się o parę groszy

Fakt taniej kupić można raz się uda a raz trafi ci się taki i same kłopoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dodatkowe informacje.

 

Uwaga, Uwaga Panowie i Panie

 

http://imageshack.us...wiarawcuda.jpg/ - Otwierasz na własne ryzyko, wiara w cuda istnieje ?

 

 

Nie wiem jak to wygląda w biznes hoście, ale czy przelanie takich pieniędzy to jakiś kłopot, że miał czas napisać do Ciebie wiadomość a nie mógł przelać pieniędzy?

 

Może się wystraszył tego wszystkiego co o nim znalazłem i informacji od juvenito o zapisanym IPku :D

 

Swoją drogą, dziwi mnie że biznes host pozwala na takie praktyki. To nie pierwszy temat na forum o przekrętach związanych z wymianą pieniędzy.

 

Hej biznes-host.pl

Po co nie zrobicie systemu wymiany wirtualnych pieniędzy? Coś na zasadzie puli? Dwie osoby się dogadują, jedna wpłaca środki do takiej puli, druga wpłaca "wirtualne pieniądze", i wtedy każda ze stron może zaakceptować transakcje. Jeżeli sprzedający ją zaakceptuje, to pieniądze płyną na jego konto bankowe a wirtualne na konto osoby kupującej, i na odwrót, jeżeli kupujący ją zaakceptuje to przelewa środki wirtualne na swoje konto, a kasa płynie na konto osoby sprzedającej. Bez możliwości wycofania środków jeżeli zostaną pobrane przez druga osobę.

 

Problem rozwiązany. Chociaż pewnie nie jest to problem na tym ważny żeby pokryć koszty wdrożenia takiego systemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem jak to wygląda w biznes hoście, ale czy przelanie takich pieniędzy to jakiś kłopot, że miał czas napisać do Ciebie wiadomość a nie mógł przelać pieniędzy?

 

Może się wystraszył tego wszystkiego co o nim znalazłem i informacji od juvenito o zapisanym IPku biggrin.png

 

Swoją drogą, dziwi mnie że biznes host pozwala na takie praktyki. To nie pierwszy temat na forum o przekrętach związanych z wymianą pieniędzy.

 

 

 

Problem rozwiązany. Chociaż pewnie nie jest to problem na tym ważny żeby pokryć koszty wdrożenia takiego systemu...

bo to pewnie jakaś gimbuza i zobaczył że to nie są przelewki

a no koszty i to pewnie nie małe i wątpię żeby coś takiego zrobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ja o tym pisałem już - te wszystkie zasilanie skarbonek, "kupię xxxzł gdzieśtam na skarbonce" itd. to powinno być zabronione na tym forum. To są wewnętrzne systemy jakieś premiowe firm, a nie e-waluta. I potem się robią z tego jaja.

 

A tak poza tym, to nawet konto prepaid, ale jakoś te pieniądze trzeba podjąć, nie? Albo przelewem albo iść do banku, albo coś, więc to nie jest chyba aż tak, że nie idzie takiej osoby złapać. Come on... XXI wiek mamy...

Karty prepaid już nie muszą być imienne, masz do nich numer rachunku do zasileń, dodatkowo można wypłacać z każdego bankomatu. W tym wariancie jedynie zdjęcie z bankomatu może coś dać, a to nie problem zakryć twarz i pójść po wypłatę o 3 w nocy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karty prepaid już nie muszą być imienne, masz do nich numer rachunku do zasileń, dodatkowo można wypłacać z każdego bankomatu. W tym wariancie jedynie zdjęcie z bankomatu może coś dać, a to nie problem zakryć twarz i pójść po wypłatę o 3 w nocy :/

 

 

 

Jeśli to duże miasto, to są systemy monitoringu i można prześledzić, gdzie koleś zaczynał swoją trasę etc.

 

Karty prepaid można kupić w każdym banku BZWBK, PEKAO S.A. i chyba w placówkach mBanku. Tam też jest monitoring i wątpię w to, żeby sprzedali taką kartę kolesiowi w kominiarce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karty Prepaid są rozdawana na prawo i lewo, nawet do gazet czasem dorzucają.

 

Wow, Administrator z Koszalina to na piwo zapraszam :)

 

Z kartami widzę lipa, ale jak ktoś wyżej napisał że wypłacać musi...

Dodatkowo to zwykły złodziej a nie seryjny morderca - mam taka nadzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StableHost.pl

To jest powód dla którego, nie warto ufać bodajże 10-postowcom...

Od razu kusić się na Allegro, albo na inny rodzaj kupna, np. spotkanie się w realu w określonym miejscu.

Ale ogólnie współczuję Tobie, że taki dzieciak, który bodajże ma 15-16 lat ( nie pamiętam ile ), oszukał Cię, starszego i miłego...

Z rozmowy wynikało, że byłeś bardzo miły i ufny wobec niego, a on Cię bezczelnie, bezduszny oszukał. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest powód dla którego, nie warto ufać bodajże 10-postowcom...

Od razu kusić się na Allegro, albo na inny rodzaj kupna, np. spotkanie się w realu w określonym miejscu.

Ale ogólnie współczuję Tobie, że taki dzieciak, który bodajże ma 15-16 lat ( nie pamiętam ile ), oszukał Cię, starszego i miłego...

Z rozmowy wynikało, że byłeś bardzo miły i ufny wobec niego, a on Cię bezczelnie, bezduszny oszukał. ;/

ze spotkniem trochę przesadziłeś bo nikt nie będzie jezdził po 100 km np żeby sięodgadać w sprawie hostingu ale fakt takie akcje to się robi na allegro lub inaczej jakoś załatwia a nie oferta z gg

w sumie to też by nie było nic złego bo sam ostatnio sprzedawałem forum chłopaszkowi za ponad 1500 zł i też dogadywaliśmy się tylko na gg no ale i ja i on nie mieliśmy po 15 lat i poważnie do tego podeszliśmy ...

transakcja załatwiona w 4 godziny z przenosinami forum i wszyscy happy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StableHost.pl

ze spotkniem trochę przesadziłeś bo nikt nie będzie jezdził po 100 km np żeby sięodgadać w sprawie hostingu ale fakt takie akcje to się robi na allegro lub inaczej jakoś załatwia a nie oferta z gg

w sumie to też by nie było nic złego bo sam ostatnio sprzedawałem forum chłopaszkowi za ponad 1500 zł i też dogadywaliśmy się tylko na gg no ale i ja i on nie mieliśmy po 15 lat i poważnie do tego podeszliśmy ...

transakcja załatwiona w 4 godziny z przenosinami forum i wszyscy happy

Zapomniałem zaznaczyć również, że co do spotkania w realu, w celu realizacji transkacji.

To powiem, że to się liczy tylko, gdy dwie osoby mieszkają w tym samym mieście, lub transakcja jest warta ponad 10 tyś zł ( ponieważ nie ma ubezpieczenia na Allegro dla transakcji powyżej 10 tyś ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem zaznaczyć również, że co do spotkania w realu, w celu realizacji transkacji.

To powiem, że to się liczy tylko, gdy dwie osoby mieszkają w tym samym mieście, lub transakcja jest warta ponad 10 tyś zł ( ponieważ nie ma ubezpieczenia na Allegro dla transakcji powyżej 10 tyś ).

ba no na takie sumy to ja już bym i te 300 km bym w stanie był pojechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StableHost.pl

Ja bym zaufał użytkownikowi, który ma przynajmniej dobrą reputację i z 100-200 postów. Ale i tak warto mimo to zabezpieczyć się rozwiązaniem Allegro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×