Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mikorol

Uwaga, złodziej na forum

Polecane posty

Ja bym zaufał użytkownikowi, który ma przynajmniej dobrą reputację i z 100-200 postów. Ale i tak warto mimo to zabezpieczyć się rozwiązaniem Allegro smile.png

 

Wiesz stary sporo razy kupowałem od osób tutaj pieniądze, przez myśl mi nie przeszło że złodzieje nawet na takie niskie kwoty będą... : ( ehhh te dzieciaczki.

 

P.S: Na maila Ci odpisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Wiesz stary sporo razy kupowałem od osób tutaj pieniądze, przez myśl mi nie przeszło że złodzieje nawet na takie niskie kwoty będą... : ( ehhh te dzieciaczki.

 

P.S: Na maila Ci odpisałem.

 

Dla Ciebie może i małe kwoty. Dla nich to jak dla Ciebie wypłata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StableHost.pl

Ahh, wakacje się zaczynają i ich mamy przestały dawać im kasę do szkoły i teraz potrzebują kaski ukraść przez neta.

Kiedyś to było tak, że dzieci kombinowały poza netem jakoś skombinować kasę.

Edytowano przez StableHost.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) No pewnie tak, masakra.... Może zrobimy temat gdzie będziemy rozdawać pieniądze by nie kradli ... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StableHost.pl

Ojj, na pewno nie... Widziałem gdzieś fajny slogan na tym forum pewnego użytkownika tego forum, brzmiało jakoś tak:

 

"Nie kupuj niczego u pośredników, nie daj się ukraść złodziejom."

 

Niezbyt tego pamiętam, ale to było bardzo mądre i też dało mi coś do zrozumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kochani i na allegro oszukują wink.png - sam zostałem wyrolowany przez allegro(na 2 sposoby).

Co prawda allegro "chroni" kupujących - ale ten system słabo działa (sugeruję przeczytać dodatkowe procedury).

 

Zdarzają się też przypadki, gdzie oszukują samych sprzedających, nie mówię tu o wysyłce do tajwanu czy innych państw - bo to już standard allegro.

Chodzi o to, że podstawiają 'zainteresowaną' osobę jakimś sprzętem/usługą, oszust (nasz kupiec) przesyła link do osoby - płatnika, która płaci za usługę i czeka na nią od "oszusta". Oszust dostaje od nas coś, a prawdziwy kupujący jest oszukany, nie ma i gotówki i "czegoś".

(trochę pogmatwany opis). Po tygodniu wszystko się wyjaśnia - jak dostajemy negatywa smile.png.

Allegro żąda od nas zwrotu gotówki (także tracimy na tym podwójnie).

 

b7e459c40b.png

taki prosty schemacik.

 

 

No i co ważne - NIGDY NIE PRZYJMOWAĆ PŁATNOŚCI PAYPALEM!!!!!! Paypal nie weryfikuje kart, a dużo polaczków niestety płaci nimi za usługi/towar(chodzi tu mi o KRADZIONE karty).

 

Oczywiście oszustwo na prepaida - to też standardzik. Praktycznie teraz każdy oszust działa na prepaidach :-). Wydawcy prepaidów to bre, bzwbk, pekoao S.A i jeszcze jakaś "instytucja".

Edytowano przez Hamurabii (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StableHost.pl

Kochani i na allegro oszukują wink.png - sam zostałem wyrolowany przez allegro(na 2 sposoby).

Co prawda allegro "chroni" kupujących - ale ten system słabo działa (sugeruję przeczytać dodatkowe procedury).

 

Zdarzają się też przypadki, gdzie oszukują samych sprzedających, nie mówię tu o wysyłce do tajwanu czy innych państw - bo to już standard allegro.

Chodzi o to, że podstawiają 'zainteresowaną' osobę jakimś sprzętem/usługą, oszust (nasz kupiec) przesyła link do osoby - płatnika, która płaci za usługę i czeka na nią od "oszusta". Oszust dostaje od nas coś, a prawdziwy kupujący jest oszukany, nie ma i gotówki i "czegoś".

(trochę pogmatwany opis). Po tygodniu wszystko się wyjaśnia - jak dostajemy negatywa smile.png.

Allegro żąda od nas zwrotu gotówki (także tracimy na tym podwójnie).

 

b7e459c40b.png

taki prosty schemacik.

 

 

No i co ważne - NIGDY NIE PRZYJMOWAĆ PŁATNOŚCI PAYPALEM!!!!!! Paypal nie weryfikuje kart, a dużo polaczków niestety płaci nimi za usługi/towar(chodzi tu mi o KRADZIONE karty).

 

Właśnie wspominałem o Twoim sloganie

 

"Kupuj bez pośredników! Nie napychaj kieszeni złodziejom."

 

O tym mówiłem wink.png

Edytowano przez StableHost.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, taka już jest nasza społeczność. Ogólnie na transakcjach internetowych straciłem 2200 złotych, dlatego teraz staram się być uważniejszy smile.png.

 

Na szczęście dużą część z wspomnianej kwoty odzyskałem, bo dotarłem do IP sprawców a dalej wystarczyło troszkę pogrzebać w internecie.

 

Z krótkich wniosków: sugeruję zawsze kontaktować się telefonicznie/emailowo z danymi kontaktowymi allegro, nie przyjmować płatności paypalem*, sprawdzać dane adresowe (nawet na mapce google) i weryfikować kod pocztowy.

Kilka kroków może zaoszczędzić niepotrzebnej bitwy o nasze pieniądze. (policja niechętnie podejmuje tematy oszustw do 250 zł).

 

a czemu warto omijać pośredników?

- Nie wiemy czy zostaniemy z ręką w nocniku, jak ci nie opłacą za nas serwera... Nagle serwer się wyłączy a praw do niego nie otrzymujemy...

 

* - paypal może zażądać zwrotu pieniędzy nawet do 6 miesięcy...

Edytowano przez Hamurabii (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

24:00 brak zwrotu pieniędzy na BH... to po cholerę obiecuje

 

Żeby to jakoś odwlec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Żeby to jakoś odwlec smile.png

 

Kamikadze - to mógł to w czwartek robić, teraz to jedynie załatwia sobie dodatkowe problemy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Kamikadze - to mógł to w czwartek robić, teraz to jedynie załatwia sobie dodatkowe problemy... wink.png

a no tu się zgodze teraz tylko sobie pogorszył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą, dziwi mnie że biznes host pozwala na takie praktyki. To nie pierwszy temat na forum o przekrętach związanych z wymianą pieniędzy.

 

Hej biznes-host.pl

Po co nie zrobicie systemu wymiany wirtualnych pieniędzy? Coś na zasadzie puli? Dwie osoby się dogadują, jedna wpłaca środki do takiej puli, druga wpłaca "wirtualne pieniądze", i wtedy każda ze stron może zaakceptować transakcje. Jeżeli sprzedający ją zaakceptuje, to pieniądze płyną na jego konto bankowe a wirtualne na konto osoby kupującej, i na odwrót, jeżeli kupujący ją zaakceptuje to przelewa środki wirtualne na swoje konto, a kasa płynie na konto osoby sprzedającej. Bez możliwości wycofania środków jeżeli zostaną pobrane przez druga osobę.

 

Wirtualna gotówka i cała skarbonka to system premiowania uzytkowników za wpłatę, polecenie innemu naszych usług oraz miejsce gzie mozna sobie zbierać pieniądze (zbiorka sms czy przelewy na opłaty).

Jest to fajna metoda do zbiórek na opłaty za serwer - mamy nawet API sms by sobie podpieli uzytkownicy pod własne cms-y czy dopisali moduły.

Są to pieniądze które można wykorzystać albo na zakup usług, albo przelać innemu użytkownikowi.

Nie jesteśmy instytucją weryfikującą co dany uzytkownik robi z tymi pieniędzmi - tak samo jak w banku zlecasz przelew na inne konto i przelew idzie.

 

Już gdzieś pisałem:jeżeli ktoś chce kupić pieniądze z BH niech pisze do mnie na maila nick uzytkownika i kwote jaką chce przekazać - sprawdze czy ma tyle.

 

Odnośnie samych przekrętów: są przy wymianie PP>bank, przy zakupach przez allegro itp.

Więc nie rozumiem zdziwienia - w koncu to nie nasze pieniądze i procz wypłaty na konto bankowe można je przeznaczyć na dowolny cel (czyli kupic cos u Nas lub komuś dać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@hdmagc, ale powiedz mi jakim prawem mogę zablokować komuś pieniądze, które należą do niego?

 

Pieniądze można przekazać innemu uzytkownikowi i taki jest tego zamiar.

 

Oczywiście możemy sie odciąć od sprzedaży, dla mnie to jeszcze lepiej bo mniej pracy, ale też jestem człowiekiem i podchodze po ludzku, bo taki temat jak ten zawsze jest źle widziany dla firmy, a i nam i innym to niepotrzebne.

 

Reasumując : najpewniejsza metoda to doładowanie skarbonki - za regularne doładowanie możecie otrzymać nawet 35 % gratis, więc nie wiem czy warto za te 15 % robić transakcje z nieznanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×