Skocz do zawartości
conradock

Kupię Serwer Dedykowany z dobrym łaczem

Polecane posty

Witam, potrzebuje serwera dedykowanego o parametrach zbliżonych do tych jak poniżej:

Procesor: Intel Xeon i7 W3520

4x2(HT)x2.66+ GHz

8 MB L2 - QPI 4.8 GT/sec

Ram: 24-32GB

Dysk 2x 2TB - SATA2

łącze minimum 1GBps a najlepiej 10GBps.

Najbardziej zależy mi na prędkości łącza inne parametry mogą być gorsze.

Potrzebuje też mieć możliwość dokupywania adresów ip w dość przystępnej cenie i jednorazowo.

chciałbym mieć też mieć transfer miesięczny około 20TB, a dokupienie dodatkowego by było w miarę tanie

Serwer będzie służył mi do streamingu audio, typu shoutcast, autopiloty.

 

Poniżej prosiłbym o poważne oferty z ceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pisał Irek , podaj cenę ( budżet ), lokalizacje serwera i co to dla ciebie oznacza dodatkowy transfer " w miarę tanio " ile ? Sprecyzuj zapytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten budżet jest moim zdaniem stanowczo za mały, pomnóż to kilka razy.

łącze minimum 1GBps a najlepiej 10GBps.

Wiesz ile takie łącze kosztuje? smile.png

Chyba że miało być Gbps, jednak i to jest za mało na Twój budżet.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

budżet około 600-700PLN miesięcznie, lokalizacja (Francja, Polska) dodatkowy transfer np 1TB 5pln

 

W Polsce z takim budżetem zapomnij o serwerze, raczej nikt nie wystawi maszyny z 1/10Gbps pod streming w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o ofertę każdy jest w stanie coś przygotować podesłać jakiś link , ale nie oczekuj iz ktoś będzie przygotowywał coś taniej niż ovh.

Ovh to rozwiązanie masowe. Jeżeli szukasz taniej niż ovh raczej nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze problem kosztów i nikt w Polsce właśnie ze względu na koszty łącza nie da ci serwera który spełni twoje oczekiwania. A na zachodzie nikt nie da ci serwera za tą cenę na którym zagwarantuje tą przepustowość.

 

Tak samo serwer z OVH wygląda fajnie ale jak się wczytasz to o ile do niektórych operatorów (X-y) można puścić 1 Gbit/s o tyle do sporej części masz tylko 100 Mbit/s a w godzinach szczytu i to jest bardzo ciężkie do utrzymania. Łącze któe działa po prostu kosztuje i jeżeli opierasz biznes na tym że serwer za 700 PLN może skutecznie wypychać 1 Gbit/s to szybko zobaczysz jakie są ograniczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo serwer z OVH wygląda fajnie ale jak się wczytasz to o ile do niektórych operatorów (X-y) można puścić 1 Gbit/s o tyle do sporej części masz tylko 100 Mbit/s a w godzinach szczytu i to jest bardzo ciężkie do utrzymania.

 

Skąd takie dane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/rozbudowane_projekty.xml?gm=pop

 

+ praktyka co znaczy "bez limitu" w odniesieniu do kontentu kierowanego do polski, widziałem już (i współpracowałem z) kilkanaście dużych projektów które po przygodzie z zagranicą szybko wróciły do polski ze względu na masowe skargi klientów w godzinach szczytu, mówię o projektach które faktycznie potrzebowały w pewnych momentach tego 1 Gbit/s, część userów nie miała problemów część miała i głośno o tym mówiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.ovh.pl/se...ekty.xml?gm=pop

 

+ praktyka co znaczy "bez limitu" w odniesieniu do kontentu kierowanego do polski, widziałem już (i współpracowałem z) kilkanaście dużych projektów które po przygodzie z zagranicą szybko wróciły do polski ze względu na masowe skargi klientów w godzinach szczytu, mówię o projektach które faktycznie potrzebowały w pewnych momentach tego 1 Gbit/s, część userów nie miała problemów część miała i głośno o tym mówiła

 

Może były źle zrealizowane? Łatwo zwalić na sieć, gdy problem leży gdzie indziej tak naprawdę. Jakoś strony, które traffic mają nie mały z Polski działają w OVH bez problemu np. kwejk, demotywatory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Może były źle zrealizowane? Łatwo zwalić na sieć, gdy problem leży gdzie indziej tak naprawdę. Jakoś strony, które traffic mają nie mały z Polski działają w OVH bez problemu np. kwejk, demotywatory...

 

Kwejk i demoty nie potrzebują tak dużego łącza wbrew pozorom... Bardziej wyżre ci łącze streaming video.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz w miarę tanich serwerów z ovh z łączem 1gbps to się do mnie na PW odezwij-warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Kwejk i demoty nie potrzebują tak dużego łącza wbrew pozorom... Bardziej wyżre ci łącze streaming video.

Do tego kwejk i demoty nie są miejscem w którym ktoś płaci za kontent więc nie ma wymagań, a do pojedynczego usera na raz tych danych nie leci aż tak dużo, widać jaki jest czas ładowania czasem tych stron i stawiam że głównym wąskim gardłem jest często pasmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×