Skocz do zawartości
Gość Pokuć

Boty + Allegro

Polecane posty

Gość Pokuć

Ostatnio wzięło mnie na kupowanie makulatury na Allegro, konkretnie stare sieciowe rozkłady jazdy pociagów z lat 90, takie tam hobby i oznaki zdziadzienia :) Dla przeciętnego zjadacza chleba rozkłady te są warte tyle co używany papier toaletowy, dla mnie są dość cenne i zarazem przydatne do pewnego projektu. Z pomocą Miłosza udało się wyhaczyć 3 egzemplarze z końca lat 90 i przełomu wieków. Nie mam konta na allegro stąd pomoc Miłosza któremu z tego miejsca dziękuję za cierpliwość i pomoc :)

 

Siedzę w temacie już nieco czasu i zauważyłem, że co podbijemy cenę to albo ktoś zaraz przebija albo sekundę przed końcem ktoś przebija. Wyżej wspomniane 3 egzemplarze udało się wylicytować z dużą ilością farta. Dwa dni temu znalazłem kolejne dwa roczniki których nie mam, były dość tanie (są przypadki gdzie za kawałek papieru ludzie dają po 700 PLN !!!), telefon do do ojca żeby mi ładnie przebił i zonk... co przelicytowaliśmy 50 groszy to zaraz było podbicie. Trwało to chwilę aż konkurent przelicytował sumę jaką byłem w stanie za to dać i nici z rozkładów.

 

Żeby dalej nie zanudzać... moje pytanie brzmi: czy znacie jakieś boty, systemy czy inne cuda dzięki którym będe mógł ustawić max cenę jaką jestem w stanie dać i żeby mi licytowało albo za każdym przebiciem albo chwilę przed zakończeniem czasu ? Nie zamierzam kupować wielu rzeczy na Allegro, korzystam raz na ruskie święto z czyimś pośrednictwem. Branża zdecydowanie niszowa więc nie będzie to upierdliwe dla szerszego grona użytkowników.

 

Jak na takie coś patrzy Allegro ? Regulamin regulaminem, ale doskonale wiemy że życie jest życiem i nie zawsze sztywno trzyma się postanowień regulaminu :) Jakie są szanse powodzenia takiej akcji, łatwo można oberwać za takie sztuczki ?

 

Wiem że pytam o rzeczy nie do końca legalne lub wręcz nielegalne ale tutaj występuje zdecydowanie niska szkodliwość społeczna czynu, taki wyjątek od przyjętych reguł (stosowanie się do zapisów regulaminu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to przy licytacji ustalasz maksymalna cene jaką jesteś w stanie dać za produkt i allegro samo podbija cene jak ktoś da wyższa kwotę.

 

Przykładowo:

cena startowa 0zł - licytacja

ty sobie wpisujesz 60zł - cena widoczna na aukcji 1 zł.

Ktoś licytuje i wpisuje 10zł - cena na aukcji 10,5 (ty wygrywasz)

dopiero jak ktos wpisze powyżej twojej ceny (tutaj 60) to on wygrywa, i wtedy ty musisz myśleć ile wpisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

a wiesz że o tym że jak delikatnie przebijesz aktualną ofertę to nie masz pewności czy Twoja oferta będzie najwyższa. Bo jeśli Twoja maksymalna jest niższa od maksymalnej zadeklarowanej przez poprzednią licytującą to on pozostanie na pierwszym miejscu na Ty na drugim miejscu licytacji. Można wtedy odnieść mylne wrażenie szybkiego przelicytowania.

 

Co do botów to jest tego pełno - przykład to snajper.net - w ograniczonym stopniu darmowy, także możesz wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A jak widzi Allegro korzystanie z tego typu "usług" ? Nie zbanują konta, nie dowalą kary, nie każą iść precz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak widzi Allegro korzystanie z tego typu "usług" ? Nie zbanują konta, nie dowalą kary, nie każą iść precz ?

 

 

To o czym mówisz, to po prostu ustalenie maksymalnej ceny, które jest podstawową funkcjonalnością allegro. Nie przeczytałeś postów przedmówców.

 

Odnośnie snajperów -ich używa się po to, żeby trudniej było określić ile osób licytuje, oraz kupić coś po niższej cenie (jeśli jedna z osób zauważy, że ktoś licytuje więcej, sama da maksimum tego, co może dać, jeśli nie, to będzie chciała kupić to jak najtaniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up: tym bardziej cenię narzędzie o nazwie "ignoruj sygnaturki" - daje to w efekcie mniej spamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam od 5 lat ze http://www.snajper.net

Wg. mnie bezpieczny, pomimo że przechowuje dane do logowania do Allegro ;) (licytuje 3sec przed końcem).

 

Tam ustawiasz max jaki możesz dać np. aktualnie max jaki ktoś dał to 50zł pomimo że w aukcji wyświetla się kwota 10zł- bo nikt nie przebił jego maksymalnej oferty. (zazwyczaj użytkownicy przebijają o kilka zł), ty dajesz max 100zł i licytuje Ci 3sekundy przed końcem aukcji na 52,50zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×