Skocz do zawartości
Gość

Konta dla użytkowników na VPS

Polecane posty

Gość

Witam

 

 

Posiadam serwer VPS Linux Ubuntu, a na min kilka serwerów gier. Chciałbym zarządzać nim tak, abym ja miał dostęp do wszystkiego(root) zaś sub-użytkownicy tylko do swojego folderu poprzez ftp oraz, aby mogli zatrzymywać/restartować aplikacje które są tylko w ich folderze domowym. Czy jest to wykonywalne?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panele do zarządzania są zbyt skomplikowane i sądzę, że byłoby więcej pracy niż to warte. Potrzebuję czegoś co będę mógł skonfigurować poprzez samą konsolę VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panele do zarządzania są zbyt skomplikowane i sądzę, że byłoby więcej pracy niż to warte. Potrzebuję czegoś co będę mógł skonfigurować poprzez samą konsolę VPS.

To zleć może komuś napisanie małego skryptu stop start restart który się łączy przez exec php ssh, na sieci widziałem właśnie taki prosty skrypcik napisany przez kogoś.

 

Albo sam napisz

 Przykład: w pliku php
exec("sh ./start.sh ");
a w pliku start.sh dodajesz:  

screen -dmS cs27016 ./hlds_run -game cstrike -ip TWOJE IP +port 27016 -pingboost 3 -sys_ticrate 1150 +maxplayers 11 +map de_dust2 +exec server.cfg

Tylko oczywiście musisz znać podstawy jakieś żeby to pokleić bo ja tu napisałem jakieś wyrwane kawałki.

Edytowano przez kammil1 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panele do zarządzania są zbyt skomplikowane i sądzę, że byłoby więcej pracy niż to warte. Potrzebuję czegoś co będę mógł skonfigurować poprzez samą konsolę VPS.

 

SwiftPanel jest bardzo prosty w obsłudze jak i samej instalacji. Od strony administratora dodajesz główny serwer (Box) potem tylko ustawiasz serwery gier (do kilku gier już jest tylko zmienisz ścieżki do plików serwerowych). A na samym końcu dodajesz użytkownika i instalujesz mu serwer i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pomoże ktoś ze stworzeniem tego skryptu do uruchamiania serwerów? Wczoraj googlując znalazłem coś na temat "php ssh" , ale szukając o tym konkretnych informacji za dużo się nie dowiedziałemsad.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że biblioteka PHP_SSH2 nie jest łatwa do zrozumienia, sczególnie wtedy, jak łączy się nią z jakimiś dziwnymi implementacjami SSH. Ale to nie usprawiedliwia lenistwa pt. "dajcie mi bo misieniechce".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Której części postu Kamila nie zrozumiałeś?

 

Niestety, próbowałem. Po prostu nie działa, podobno to wina użytkownika - w terminalu istnieje użytkownik root, w poprzez www - analogicznie www .

 

@kafi

 

Nie to. że mi nie nie chce, lecz jeśli szukam czegoś w googlach to znajduję pytanie oraz manuale po angielsku. Jeśli ta technika/protokół/czy coś takiego, jest tak banalna to czemu nie ma informacji na jej temat po polsku?

Edytowano przez patryk0493 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie to. że mi nie nie chce, lecz jeśli szukam czegoś w googlach to znajduję pytanie oraz manuale po angielsku. Jeśli ta technika/protokół/czy coś takiego, jest tak banalna to czemu nie ma informacji na jej temat po polsku?

Bo angielski jest językiem IT, nic nie poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie dlatego, że jest to banalne ;)

Jako, że pamiętam swoje z tym boje, to masz tu opis po polsku, co należy mniej więcej zrobić. Gotowca takiej kolejki zadań niestety, z przyczyn formalnych umieścić nie mogę. No więc tak:

 

Najpierw musisz nawiązać połączenie funkcją ssh2_connect.

Potem dokonać uwierzytelnienia się. Do wyboru jest albo metoda użytkownik/hasło (ssh2_auth_password), albo klucz prywatny.

 

Jeśli to ci się uda, to możesz albo wykonywać polecenia bezpośrednio przez ssh2_exec, albo też zmapować sobie połączenie do uchwytu STREAM, na którym można wykonywać operacje tak, jak na pliku tekstowym (ssh2_shell).

 

Jeśli zdecydujesz się na tą drugą metodę (a w przypadku niektórych implementacji SSH jest ona można by rzec niezbędna), to w wyniku działania dostaniesz wskaźnik (nazwijmy go $file), na którym normalnie wykonujesz operacje odczytu FREAD (co ci zdalny terminal zwrócił) i zapisu FWRITE ("pisanie" do wirtualnej konsoli).

 

Całość wypadało by albo zakończyć zdalnie (jakaś komenda exit;), albo też i po prostu "zamykając" plik przez fclose.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SwiftPanel jest stary troszkę, ogólnie mi działa ale niektóre serwery gier się nie aktualizują automatycznie. Nie jestem pewny czy to wina tylko panelu ale w configach mam dobrze ustawione i odpalam poprawnie. GameCP płatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×