Skocz do zawartości

ArabSmall

Użytkownicy
 • Zawartość

  167
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  6

ArabSmall wygrał w ostatnim dniu 5 Lipiec 2017

ArabSmall ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

127 Lider

3 obserwujących

O ArabSmall

 • Ranga
  Stały użytkownik

Metody kontaktu

 • Strona WWW
  http://lsan.pl/

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Linux (debian, centos), Unix (FreeBSD), poligrafia

Ostatnio na profilu byli

6023 wyświetleń profilu
 1. Podpiecie vps'a pod domene

  @nnexxe A domena.com Adres-IP A www.domena.com Adres-IP www.domena.com też kieruj na adres IP serwera, a nie na domena.com.
 2. Podpiecie vps'a pod domene

  Zamiast CNAME użyj rekordu A tak samo jak dla domena.com. Jeśli poprawnie przekierowałeś domenę na odpowiednie NS to tak wszystko jest ok.
 3. Podpiecie vps'a pod domene

  Załóż darmowe konto na https://www.cloudflare.com/ dodaj domenę i w panelu domeny przekieruj na odpowiednie NS (podczas dodawania domeny dostaniesz informację na jakie NS masz skierować swoją domenę), a gdy już domena zacznie działać (nawet doba mogą się odświeżać DNS) to w panelu cloudflare przekieruj domena.com www.domena.com za pomocą rekordu A na adres IP swojego serwera. Najprostsze rozwiązanie.
 4. directadmin problem z ssh2_exec

  A masz zainstalowane i włączone SSH2 dla PHP? Sprawdź phpinfo() czy SSH2 jest dostępne.
 5. VPS i wykonywanie skryptu co 5 sekund.

  Stwórz sobie prosty skrypt BASH skrypt.sh #!/bin/bash while true; do /usr/sbin/php5 /var/www/skrypt.php sleep 5s done Nadaj prawa do uruchomienia chmod +x skrypt.sh i odpal proces w tle ./skrypt.sh & Ścieżkę do php jak i skryptu podaj własne. 5s oznacza czas po jakim pętla znowu zostanie wykonana.
 6. [Sieve] Dovecot - Error undefined symbol

  Jest root@sakura:~# find / -name "lib90_sieve_plugin.so" /usr/local/ysd/services/dovecot/lib/dovecot/lib90_sieve_plugin.so /compile/mail/dovecot-2.2-pigeonhole-0.4.8/src/plugins/lda-sieve/.libs/lib90_sieve_plugin.so root@sakura:~# Udało mi się skonfigurować za pomocą LMTP (bez LDA) i ruszyło. Nie ma żadnego błędu, ale nie filtruje wiadomości. virtual_transport = dovecot a w pliku /var/log/mail.log Jun 5 21:09:09 sakura dovecot: lmtp(admin@lsan.pl): u28XEdXzcVWNpwAAWZHrQg: msgid=<DUB127-W8D4FBE0A84B04A93925DCB3B20@phx.gbl>: saved mail to INBOX bez żadnych błędów jak wyżej czy też innych. Ale nie filtruje wiadomości. Próbowałem z nazwą "Testowanie" jak i flagą SPAM (spamassassin oznaczył wiadomość jako SPAM), ale i tak zawsze wiadomości są kierowane do folderu INBOX.
 7. Mam problemy z Sieve. Mam zainstalowany serwer pocztowy (postfix+dovecot) i wszystko sobie ładnie działa. Chce dodać filtrowanie wiadomości przychodzących. Znalazłem dodatek Sieve dla Dovecot. Ściągnąłem ze strony http://pigeonhole.dovecot.org/download.html Wersja: v0.4.8 dla Dovecot 2.2 Wersja Dovecota: 2.2.16 No i teraz czas konfiguracji Dovecota dovecot.conf: https://dpaste.de/O9Vy Do postfixa dodałem main.cf: #virtual_transport = lmtp:unix:private/dovecot-lmtp virtual_transport = dovecot dovecot_destination_recipient_limit = 1 master.cf: dovecot unix - n n - - pipe flags=DRhu user=vmail:vmail argv=/usr/local/ysd/services/dovecot/libexec/dovecot/deliver -f ${sender} -d ${recipient} Restart dovecota + postfix w logach: Jun 5 18:43:38 sakura dovecot: master: Dovecot v2.2.16 starting up for imap, pop3, lmtp, sieve (core dumps disabled) Jun 5 18:43:43 sakura postfix/postfix-script[29611]: starting the Postfix mail system Jun 5 18:43:43 sakura postfix/master[29613]: daemon started -- version 3.0.1, configuration /etc/postfix żadnego błędu. Plik .dovecot.sieve require ["fileinto"]; # rule:[SPAM] if header :contains "X-Spam-Flag" "YES" { fileinto "Spam"; } # rule:[SPAM2] elsif header :matches "Subject" ["Testowanie"] { fileinto "Spam"; } A przy odbiorze wiadomości (wiadomość nie dochodzi) otrzymuje błąd: Jun 05 18:32:33 lda: Fatal: Internal error occurred. Refer to server log for more information. Jun 05 18:38:11 lda(admin@lsan.pl): Error: Couldn't load required plugin /usr/local/ysd/services/dovecot/lib/dovecot/lib90_sieve_plugin.so: dlopen() failed: /usr/local/ysd/services/dovecot/lib/dovecot/lib90_sieve_plugin.so: undefined symbol: mail_deliver_ctx_get_log_var_expand_table Szukałem w google, ale nie mogłem nic znaleźć. Dziękuje za wskazówkę
 8. Konfiguracja DNS na VPS

  Najłatwiej dla Ciebie jak przekierujesz sobie domenę na cloudflare.com, a tam w panelu zrób przekierowanie (rekord A) na IP serwera
 9. [dyskusje] ovh.pl

  Mam małe pytanie czy podczas przenoszenia do nich domeny powinienem zostać poinformowany na email? Kilku dni temu wykonałem transfer domeny .PL, ale nie otrzymałem żadnej wiadomości (z automatu), ani w panelu nic nie mam, że taka domena należy do mnie czy jakaś operacja została wykonana na niej (faktury). System OVH twierdzi, że nad domeną pracuje (nie mogę ponownie wykonać transferu na niej). Pisać na razie nie chce bo może tak to ma wyglądać dlatego i wystarczy poczekać.
 10. W logach mam: Mar 24 13:27:24 sakura kernel: Firewall: *UDP_IN Blocked* IN=lxc OUT=eth0 PHYSIN=vethL2NYO8 MAC=fe:08:55:76:d2:6c:00:16:3e:06:b7:f5:08:00 SRC=192.168.1.2 DST=8.8.8.8 LEN=67 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=63 ID=1051 DF PROTO=UDP SPT=57509 adres IP został dodany do csf.allow ale bez skutecznie. Dlaczego csf blokuje zaufany adres IP?
 11. Mam problem z CSF i siecią prywatną. A dokładnie mam postawiony kontener (LXC) i przypisane mu IP 192.168.1.2 i wszystko działa pięknie (ma wyjście na świat), ale jak zainstalowałem i skonfigurowałem CSF to już nie było tak pięknie. Ja mogę się połączyć z LXC (z zewnątrz jest on widziany przez świat), ale on już nie może się połączyć ze światem (CSF blokuje mu ruch wychodzący) i tutaj zaczynają się schody. Szukałem w google (dużo osób ma z tym problem, ale rozwiązań mało) i nie mogę nic znaleźć (działającego rozwiązania). Próbowałem z maskowaniem IP, ale gdy CSF pracuje to nic z tego. Tak wygląda lista z CSF: http://wklej.org/hash/ce8eb58533f/ Znalazłem 1 rozwiązanie (z którego nie korzystałem), które wykorzystuje pptpd, a znowu program nie ma zbyt dobrych opinii (ba nawet przestrzega się używania go bo jest bardzo "dziurawy"). Także z tej metody jeszcze nie korzystałem (no chyba, że nie będzie wyjścia to spróbuje, albo znaleźć odpowiednik pptpd i go skonfigurować pod CSF). Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc
 12. LXC - limitowanie zasobów?

  Z openVZ już się bawiłem, a LXC mnie zainteresował. Dzięki za pomoc
 13. LXC - limitowanie zasobów?

  Czyli tak jak pisałem (i otrzymałem wiadomość na IRC)? A jest to zrobione bo tak ma być czy zostanie to kiedyś poprawione tak, aby kontener widział tylko swoją pamięć RAM?
 14. Otóż wzięło mnie na "zrozumienie" LXC. Tak więc zainstalowałem potrzebne programy, skonfigurowałem sieć i uruchomiłem pierwszy kontener. I to byłoby na tyle. Szukałem w internecie limitowania LXC (pamięć/proces) i znalazłem. Dodałem wpis do pliku config (/var/lib/lxc/{name}/config) uruchomiłem kontener z parametrem debug (parametr z pamięcią został załadowany bez problemu), ale po wpisaniu komendy free -m nadal widzę dane z serwera matki. Czyli nie jego np. 1GB ram, a 16GB ram serwera matki (ram+swap). Szukałem w internecie, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na IRC otrzymałem wiadomość, że tak ma być. LXC wie, że dany kontener ma te swoje 1GB ramu i nie pozwoli przekroczyć, ale pokaże zawsze pamięć całego serwera. Dlaczego osobny kontener jest "połączony" z głównym serwerem, aż tak mocno? Czy po prostu ja źle limituje parametry kontenera? Ustawiam limit poprzez cgroup. Z góry dziękuje za jakąś pomoc.
 15. [Wymiana] PP na mbank (mała kwota)

  Nieaktualne. Użytkownik SanKen pomógł. Polecam użytkownika
×