Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mpm1122

[Pytanie] Co zmienić w moim komputerze?

Polecane posty

Gość mpm1122

Witam, niestety naszedł czasz, którym trzeba podrasować swojego kompa. Posiadam stary sprzęt z 2007 roku i BF3 chodzi mi na średnich jednak przy nagrywaniu szkoda mówić sad.png Pod spodem zamieszczam pełną specyfikację. Mój budżet to 1500-2000zł , co mogę za niego kupić. Proszę o sensowne odpowiedzi.

51100774.png

54950202.png

79939079.png

63120928.png

48397792.png

95031471.png

2012-06-14%2013.17.28.jpg

Przepraszam za jakoś tego zdjęcia ( było robione żelazkiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ejtam, spoko sprzęcior : ) w dodatku intel (mmm...).

 

Sprzedajesz stare graty? Sprzedaj, będziesz miał z +500 do budżetu tak mi się wydaje. Zasiłka może na styk starczyć, ale tez pewnie bezpieczniej wziąć coś 600W. A tak to pewnie i5, 8GB RAM, itd. A w ogóle do czego komp? Napisz co będziesz robił, takie 3-4 główne czynności i procentowo ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt nie jest jakoś przesadnie słaby. Jeżeli zależy Ci tylko na poprawie komfortu przy zgrywaniu gameplayów to może AverMedia Live Gamer HD + dyski spięte w RAID 0 rozwiąże problem?

 

W moim przypadku BF3 na wysokich detalach i przy rozdziałce 1920x1200 (wcześniej 1650x1050 i występowały podobne objawy) na sprzęcie i7-860, 4GB RAM, Radeon 5870 też delikatnie przycina - widać to mocniej po ostatnich aktualizacjach catalystów - więc jeżeli już gram to na średnich detalach. Wynika z tego, że musisz celować w wyższą konfigurację niż powyższa.

 

Być może warto rzucić okiem na jakiegoś starszego i7 (4 rdzenie, 8 wątków), 8GB RAM i grafikę z >1GB pamięci o jedną generację wyżej niż 58xx, lub zostawić procek, dodać ramu do 8GB i dorzucić GeForce GTX 670.

Edytowano przez Insider (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lub zostawić procek, dodać ramu do 8GB i dorzucić GeForce GTX 670.

Q6600 + GTX 670? Poważny jesteś?:D Max dla jego procesora po podkręceniu do ~3,2GHz to HD6850 lub GTX460..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja bym nie zmieniał, ten komp jest świetny (w sensie dobry sprzęt, nie, że potwór wydajności, ale spoko). Zmienić ewentualnie grafikę, dołożyć RAM i git.

Ja miałem Athlona II X3 @ Phenom II X4 chyba 2,9GHz i starego już Radeona 4850 i BF3 spoko biegał może nie w najwyższych, ale na średnich. Dla jednej giery zmieniać kompa dla kilku klatek? Te nowe gry specjalnie źle robią, żeby trzeba było bez sensu upgrade robić. Konsole zatrzymały pościg i taka jest prawda, a te nowe procesory, karty graficzne, jak widzę w CD Action te artykuły o Radkach i Geforcach za 2000zł to śmiać mi się chce. I to dla jednej gry? Nawet, jak jesteś mega fanem i grasz non stop... to tak ogólnie po prostu szkoda kasy, lepiej zainwestować w siebie. Komp masz niezły, za rok zmienisz. Na razie grafika jakiś Geforce 460 czy coś + dodatkowy RAM i chrzanić producentów źle zoptymalizowanych gier. BF3 na high detalach i tak się świeci jak psu jaja, że oczy bolą.

 

Te giery są tak zrobione, że praktycznie na każdym sprzęcie będzie przycinać jak dasz wszystko na totalnie highest czy tam ultra, bo są efekty, które zabijają karty i procki, chyba, że weźmiesz jakiś mocny i7 + grafikę za 1500zł... tylko czy to jest tego warte? Bullshit. Nie daj się tej manii.

 

Szkoda kasy.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Q6600 + GTX 670? Poważny jesteś?biggrin.png Max dla jego procesora po podkręceniu do ~3,2GHz to HD6850 lub GTX460..

 

Mobo pod LGA775 mają PCI Express 2.0 x16, więc raczej się nie pogryzą. Proponowane GTX460 jest identyczne wydajnościowo z jego obecną kartą (różnica jedynie w ilości pamięci), HD6850 ma odrobinę wyższą wydajność (HD5850 może osiągnąć ten poziom po OC). Więc jeżeli już wymieniać HD5850 to na HD6950 (odpowiednik HD5850 z następnej generacji - ahh te ATI i nie trzymanie się oznaczeń) lub HD6970, ale w obu przypadkach szukać wersji z 2GB pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie no 460 jest lepsze niż 5770, całkiem sporo, do tego kwestia 1GB na karcie i jest git.

Też nie ma sensu nie wiadomo jakiej rewelacji brać, bo jednak procek "aż tak" mocny nie jest.

2GB pamięci na grafice IMO też zbyteczne. Albo inaczej: jak już, to coś jeszcze lepszego. Tylko znowu - procek jest trochę za słaby na większe wypasy, a za rok to i tak to wszystko będzie złomem : /

Trzeba kupić optymalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no 460 jest lepsze niż 5770, całkiem sporo, do tego kwestia 1GB na karcie i jest git.

Też nie ma sensu nie wiadomo jakiej rewelacji brać, bo jednak procek "aż tak" mocny nie jest.

2GB pamięci na grafice IMO też zbyteczne. Albo inaczej: jak już, to coś jeszcze lepszego. Tylko znowu - procek jest trochę za słaby na większe wypasy, a za rok to i tak to wszystko będzie złomem : /

Trzeba kupić optymalnie.

 

Lekki facepalm z mojej strony, ubzdurałem sobie, że osoba zakładająca topic ma HD5850. Dobra, w takim razie nie gadam dalej głupot, idę dla odmiany zrobić coś pożytecznego. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Myślę nad kupnem Intela I5 , jakiejś Invidi wub.png oraz dokupienie Ram. Tylko nie wiem, czy zasilacz to wytrzyma oraz płyta. Może ktoś to jakoś sprawdzić ?? Byłbym wdzięczny.

Edytowano przez mpm1122 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no 460 jest lepsze niż 5770, całkiem sporo, do tego kwestia 1GB na karcie i jest git.

Też nie ma sensu nie wiadomo jakiej rewelacji brać, bo jednak procek "aż tak" mocny nie jest.

2GB pamięci na grafice IMO też zbyteczne. Albo inaczej: jak już, to coś jeszcze lepszego. Tylko znowu - procek jest trochę za słaby na większe wypasy, a za rok to i tak to wszystko będzie złomem : /

Trzeba kupić optymalnie.

 

Pomiędzy Q6600, a np. I7 różnica jest niebo, a ziemia. (Sam zmieniałem chyba rok temu). W każdym razie ja bym się Q6600 wraz z płytą i ramem pozbył i zakupił chodziaż I5 3450 (Ivy Bridge) (niecale 800), 16 GB ram (jakies 300), płyta główna (jakieś 300), za sprzedany sprzęt kup sobie dysk SSD i będziesz miał sprzęt na kolejne parę lat. Karte graficzną możesz zostawić, bo przy niej Q6600 i tak pewnie nie wyrabiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Co myślicie nad takim rozwiązaniem:

Gigabyte GA-P67A-D3-B3, 4x Kingston 4GB 1333MHz DDR3, Intel Core i5 2400 3,10 GHz Tylko jaką kartę oraz zasilacz zastosować ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie nad takim rozwiązaniem:

Gigabyte GA-P67A-D3-B3, 4x Kingston 4GB 1333MHz DDR3, Intel Core i5 2400 3,10 GHz Tylko jaką kartę oraz zasilacz zastosować ??

 

Nie jest to zły pomysł. Obecny 500W powinien wystarczyć bez problemu. Co do karty, ja bym nie zmieniał jeszcze... bo w tej półce za dużych różnic wydajności nie ma jeszcze.

Z resztą możesz kupić najpierw cpu+ram+płytę i zobaczyć sam, czy wydajność karty jest ok, czy lepiej zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Jednak osoba mówiła mi, że nie opłaca się brać 16 GB Ram ponieważ I5 ma zablokowany mnożnik blink.png

Po co 16GB RAM? Do i5 2400 bierze się coś na H61, bo i tak ma zablokowany mnożnik

I tu jest pytanie, czy to prawda ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak osoba mówiła mi, że nie opłaca się brać 16 GB Ram ponieważ I5 ma zablokowany mnożnik blink.png

 

I tu jest pytanie, czy to prawda ??

 

Co ma ram do mnożnika? Owszem ta I5 ma zablokowany mnożnik, więc za bardzo nie jest do podkręcania.

 

Jak patrzę na ceny to ten który podałem I5 3450 jest trochę tańszy od 2400, a do tego całkiem sporo szybszy. Może pomyśl nad właśnie I5 3450 i płyta z H61 powinna z nim działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

elcct pewnie, że jest różnica, tylko "dla BF3 i Blendera"..."by BF3 nie skakało w super detalach"... to taka trochę załamka powód dla wydania 2k na sprzęt, podczas, gdy ma się spoko kompa : /

 

IMO te 500W moooże i uciągnie i5, ale z jakąś sensowną, mocną grafiką do tego to te 500W może być chwilami słabo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elcct pewnie, że jest różnica, tylko "dla BF3 i Blendera"..."by BF3 nie skakało w super detalach"... to taka trochę załamka powód dla wydania 2k na sprzęt, podczas, gdy ma się spoko kompa : /

 

IMO te 500W moooże i uciągnie i5, ale z jakąś sensowną, mocną grafiką do tego to te 500W może być chwilami słabo...

 

Jak ktoś ma pieniądze to nie widzę powodu? Pozatym taka zmiana nie jest co miesiąc. Do Blendera akurat mocy nigdy za wiele, a parę sekund życia zawsze można oszczędzić (jak będziesz stary, to będziesz żałować tego czasu młodości spędzonego na gapienie się na pasek postępu przy renderingu :D ), z resztą życie jest tylko jedno, więc po co je spędzać do końca bez odrobiny "luksusu" ? :)

 

Co do 500W to ja akurat taki posiadam (tylko innej firmy) i napędza mi I7 2600K 32GB ramu, ATI 6850, dwa dyski twarde, kilka kart specjalistycznych na pci i pcie i trochę rzeczy na usb... Nie miałem nigdy ze stabilnością problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Powiedzmy, że przemawia przeze mnie taka obawa nad wyrost.

 

elcct no niby tak... w sumie, jak ktoś chce, to niech wydaje.

500W taki zestaw? Nieźle, ja bym się bał, heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może niech najpierw spróbuje podkręcić procesor. Ma do tego dobrą płytę i ram. Nie wiem jaką wydajność ma ta karta graficzna ale mój kolega na GTX560 i phenomie II x4 (około 3ghz) w max detalach i 1920x1080 grał w BeeFa 3:D

q6600 ma "zegar w zegar" troszkę większą wydajność od tych phenomów - a na tej płycie może nawet do 3.6 spróbować go pogonić. oczywiście na dobrym chłodzeniu.

i do tego jakaś dobra karta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

q6600 ma "zegar w zegar" troszkę większą wydajność od tych phenomów

q6600 jest zegar w zegar słabszy od phenomów - nieznacznie ale jednak

500W taki zestaw? Nieźle, ja bym się bał, heh.

Bałbyś się podłączyć zestaw który weźmie ledwo 300W podczas maksymalnego obciążenia z zasilacza który ma ponad 450W na głównej linii? To ile Ty byś tam chciał wpakować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ZooMpl serio tylko 300? A utrata, w sensie te standardy 80+ itd.?

No nie wiem, czyli co... to wszystko, żeby brać z zapasem, 80+ itd. to była propaganda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zotac GTX 560 1GB AMP! czyli fabrycznie podkręcona wersja razem z i7 920 podkręconym do 3.5ghz pobrał w stresie w teście na pclab pobrał z gniazdka 385w licząc sprawność 80% to jest 308W które poszło do kompa - zostaje prawie 200w.

 

Ja mam E6320 podkręconego do 2.8ghz i radeona HD4830 na Taganie 330w i chodzi dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZooMpl serio tylko 300? A utrata, w sensie te standardy 80+ itd.?

No nie wiem, czyli co... to wszystko, żeby brać z zapasem, 80+ itd. to była propaganda?

 

Pozatym jak kupi nowszy procesor (np. ten Ivy Bridge), płytę, to mu jeszcze to obciążenie spadnie, bo przez te parę lat w technologii się sporo zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×