Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cezary188

Zabawy z pewnym serwisem. Ciekawa sprawa.

Polecane posty

Naszła mnie myśl zabawy z serwisem chomikuj.pl żeby sobie wrzucic troche rzeczy i tak testuje od kilku dni różne serwery w poszukiwaniu najlepszych predkosci i doszedłem do dziwnych wniosków.Testowalem juz w niemczech(hetzner),we francji(ovh) i nie byłem do konca zadowolony z predkosci uploadu raz lecialo 30mb/s raz kapalo po 200kb/s wiec postanowilem szukac dalej.Najlepiej narazie szlo na ovh w miare stabilinie ale predkosci tez nie powalaja.

Otóz z tego co mi wiadomo chomikuj ma serwery w softlayer wiec sobie mysle wezme cos w US bedzie blizej, lepsze lacze wiec lepsze predkosci i teoretycznie mialem racje. Otoz z niemiec ping jest 109ms, z francji 89ms a z US 71ms czyli teoretycznie ameryki nie odkrylem, ale co ciekawe serwer w US mimo szybkich laczy do serwerowni i szybkiego serwera daje jeszcze slabiej od tego w niemczech. Pytanie jest gdzie jest pies pogrzebany. Czy to lacze transatlantyckie tak daje rade do ovh czy co? Teoretycznie jezeli to lacze trans to jeszcze szybciej niz w ovh powinno byc w londynie np 100TB.com. Powiedzcie co o tym wszystkim sądzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co z teoria lacza trans?

 

Poprawna teoria w Twoim przypadku powinna poszukać odpowiedzi dlaczego admin jednej serwerowni odkręca Ci większy kurek niż admin drugiej. Żadna z tych serwerowni nawet nie zauważyła Twojego ruchu generowanego do chomika, więc zaprzęganie do tego "łącza trans" to nawet nie z armatą do muchy :)

Edytowano przez www.biznes-host.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano zapewne stąd, iż administratorzy chomikuj to nie debile uczące się na poradnikach tylko istoty rozumne. Do tego stopnia rozumne, że dokładnie wiedzą, iż ruch z klas adresowych przypisanych do różnego rodzaju centrów danych to ruch typu "fraud" :P który spokojnie można ograniczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×