Skocz do zawartości
cezary188

Bardzo niska wydajnosc serwera. Hetzner.

Polecane posty

Cos mnie pokusiło i zakupiłem serwery hetznera cena była okazyjna itd:

Intel Core i7 975

3x HDD 1,5 TB SATA

6x RAM 2048 MB DDR3-1066

 

Postawiałem sobie na tym graficzna instalacje debiana 64-bit,NX oraz 2 programy do wysyłania i pobierania plików. Niby nic strasznego, ale...serwer masakrycznie zamula jak na takie parametry. Zastanawiałem sie nad dyskami ze moze dyski takie powolne sa bo innej przyczyny jakos nie moge wskazac. Co prawda dyski maja trochę badsectorow ale to na szybkosc ogolnie nie wplywa chyba za bardzo zwłaszcza ze dopiero zapełniłem polowe jednego z nich. Ogolnie predkosci sa bardzo slabe jak na lacze 100Mbit z hetznera. Dla porównania mam inny serwer w podobnej konfiguracji i tam wyciągam 2 razy wieksze predkosci. Co gorsza jak go zresetuje to pochodzi niby plynnie bez zamulania z 5 godzin pracy. Predkosci tez sa takie jak zwykle czyli slabe.

Co to może być? Czego to wina? Przyznam że byłem zadowolony na poczatku bo niby okazyjna cena nawet ale teraz poważnie zastanawiam się nad przesiatką na nowe EX4, ale tak zastanawiam się czy to aby napewno pomoże na tyle że bedzie osiagal przyzwoite predkosci jak i nie bedzie zamulal po kilku godzinach pracy. Co myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie predkosci sa bardzo slabe jak na lacze 100Mbit z hetznera. Dla porównania mam inny serwer w podobnej konfiguracji i tam wyciągam 2 razy wieksze predkosci.

To ile wyciągasz na innej maszynie z takim łączem? 200?

 

jaki system plików? Jaka konfiguracja dysków? Czy zamula jak te programy do ściągania chodzą? Ile tych danych ściągają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda dyski maja trochę badsectorow ale to na szybkosc ogolnie nie wplywa chyba za bardzo

 

jak są bad sektory to powinni wymienić dyski na nowe.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już mowie. Monitoringu niege wykonac bo ten szybszy serwer nie jest moj. Jestem tam tylko userem. Jedynym odniesieniem sa predkosci. Mam serwis ktory ogranicza upload do 1mb/s na plik. I na tym szybszym idze tak ok 700 kb/s a na tym wolniejszym co bym nie robił to zawsze ok 300k kb/s tak samo z downloadem na szybszym idzie tak nawet do 40 mb/s a na tym wolniejszym tylko ok 10mb/s źrodło również te same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz wszystkie usługi, sprawdź pobieranie wgetem z jakiegoś testfile. Np. http://noc.gts.pl/100mb.gts

 

Do tego zgłoś do Hetznera awarię dysków, niech Ci wymienią. Praca na walniętych dyskach to proszenie się o kłopoty.

 

A przy okazji - właśnie dlatego ogarnięty admin kosztuje - by klient uniknął takich kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dysków mi nie wymienia, mogę tylko poprosić o zmianę serwera na tym ogólnie polega ta giełda ze stare serwery sprzedają. Jeżeli chodzi o prędkości to jak mowie zrobiłem już porównanie i niby pobierają identycznie problem jest z tym do jakiego poziomu dochodzą tak jakby dyski byly zbyt wolne zeby przetworzyc wiecej danych, albo ewentulanie ram w co watpie, albo tną mi lacze w co tez watpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od mojej wypowiedzi napisałeś dwa posty, ale w żadnym nie ma odpowiedzi na pytania, które zadałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niska wydajność może być spowodowana różnymi czynnikami.

Np?

 

Mam trochę doświadczenia w tym temacie, ponieważ sam korzystałem z rozwiązań typu NX/VNC.

Czy Ty sam posiadasz dużą przepustowość łącza, czy nie jest spowodowane czasem twoim łaczem, że źle odbierasz pulpit zdallny, czy po prostu serwer się sam zawiesza itp?

A co ma jego łacze do ściągania plików na serwer? Hm?

 

Jeśli się zawiesza, zapytaj eksperta, czy dyski SSD (wielokrotnie szybsze dyski) pomogą zapewnić wydajność. Ja posiadałem kiedyś serwer dedykowany w OVH z RAM 16 GB, dysk 2 TB itp. i bezproblemowo chodził.

Kimsufi pewnie jeszcze...

 

A może powinieneś poprosić Hetzner o wymianę dysków twardych jak zaproponował kolega wyżej? Nie jestem zbyt zaznajomy w tym temacie, ale trochę coś na ten temat wiem, bo błędy w sektorach dysków twardych mogą spowodować zamieszanie.

Jakbyś czytał ze zrozumieniem, to wiedziałbyś, że nie wymienią mu dysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od mojej wypowiedzi napisałeś dwa posty, ale w żadnym nie ma odpowiedzi na pytania, które zadałem...

Alez odpowiedzialem podalem nawet konkretnie predkosci. Odpowiadam na reszte:-szybszy [w]- wolniejszy

s-ext4 w-xfs, s-raid1 w-raid0, nie sprawdzalem czy sam z siebie bo non stop sa programy uruchomione bo musza byc, co do ilosci danych to kilkaset GB dziennie

 

Dodam cos jeszcze co moze byc wskazówka. Miałem Vpsa na ktorym byl sobie debian 32bit i instalowalem tam srodkowisko graficzne i zabieralo to ok 5-6 minut natomiast na tym dedyku co opisuje przy systemie debian 6 64-bit srodkowisko graficzne instaluje sie okolo 30 minut.

Edytowano przez cezary188 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm wlasnie przed chwila przeprowadzilem prosty test z kopiowaniem plikow. Oto predkosci jakie osiagaja s-ok. 30mb/s w-ok 45mb/s Czyli jednak wychodzilo by ze to nie dyski. Dodam jeszcze ze s-jest w ovh a w- w hetzner. Czy to ma az taki wplyw ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kimsufi nie jest takie złe, ale generalnie oferta bezpośrednia OVH jest lepsza

A Kimsufi to jest jakiś cypryjski dealer francuskiego OVH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dysków mi nie wymienia, mogę tylko poprosić o zmianę serwera na tym ogólnie polega ta giełda ze stare serwery sprzedają.

 

A próbowałeś, czy tak Ci się wydaje? Bo jakoś nie widzę w ich promocyjnej ofercie informacji na temat tego, że support nie wymieni dysków. Co ciekawsze, babeczka z ich supportu twierdzi, że wszelkie usterki sprzętowe będą usuwane bez większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW to praca na dyskach z badsctorami to proszenie się o szybkie kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo się nie doszukałem istotnych odpowiedzi, to zwrócę się dość łopatologiczne.

Nie doczytałem się, abyś miał tam jakiś kontroler dyskowy.

Pokaż więc wyniki:

 

cat /proc/mdstat

smartctl -a /dev/sda

smartctl -a /dev/sdb

smartctl -a /dev/sdc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jaki wplyw ma to ze jeden serwer jest w ovh a drugi w hetznerze w ruchu z polska? Bo jezeli chodzi o predkosci to dla pojedynczego pliku mam na w-ok 300kb/s na s- ok 1mb/s i juz wszystko przejrzalem nawet na innym serwerze hetznera zrobilem testy i zawsze jest tak samo. Czy to moze wina lacz hetznera ze taki powolny transfer jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czego ty nie rozumiec ?:P Dla tych co nie czytali od poczatku moge dodac ze [w]- oznacz wolniejszy serwer z ktorym mam powiedzmy problemy a oznacza szybszy serwer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.

 

Hmm - mi wogole nie idzie :P

 

 

root@marek:~# wget .

--2012-06-11 17:27:59-- http://./

Resolving .... failed: No address associated with hostname.

wget: unable to resolve host address `.'

root@marek:~#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Objawami podchodzi mi pod walnięte kabelki sata albo coś z kontrolerami na MOBO. Miałem pare razy takie przypadki w innych serwerowniach.

 

Trzeba było się nie pchać w okazje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×