Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Kamikadze

Bramki GSM

Polecane posty

Gość Kamikadze

Mam pytanie odnosnie bramek GSM,

 

chciałbym około 10 kart sim ulokować w takim urządzeniu aby 10 osób w firmie mogło dzwonić (tylko połączenia wychodzące)

 

są takie urzadzenia na taką ilość kart? Czy są problemy z operatorami i czy w ogóle opłaca się inwestować w takie urządzonko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm wydaje mi się że za duże jak na twoje wymagania ale mniejszego nie znalazłem

http://allegro.pl/bramka-gsm-2n-ateus-stargate-30kanalow-call-center-i2378580776.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozwiązania pozwalające wpiąć to do centrali PABX, to są rozwiązania albo jednokartowe (podłączane jako linia analogowa), albo dwukartowe (jako BRA/2b+d), albo trzydziestokartowe (PRA/30b+d). Oczywiście oprócz samej bramki trzeba by mieć i w centrali kartę, która się z nią dogada.

 

Są też rozwiązania VoIPowe, tam zazwyczaj to 1, 4, 8 kanałów. Z tym, że w Polsce znacznie trudniejsze do dostania.

 

A jak operatorzy traktują... jak nie przeginasz, to olewają. Jak rozgrzewasz BTS do czerwoności, to dostaniesz blokadę... albo kontraktu (karty sim), albo imei bramki. Oczywiście zmiana go to technicznie nie jest problem, ale prawnie jest zabroniona :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Na razie szukam przykładów rozwiązania dla 10 osób dzwoniących :) Na razie śmigają z komórek, ale szukamy czegoś wygodniejszego przez PC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy parę central od Slicana i tam można dokupić taką kartę. Widziałem kartę rozszerzeń na 6 kart SIM, może i na 10 też są. Zawsze możesz włożyć 2x6. Da radę to zrobić to o czym mówisz, lecz nie podam Ci już oznaczeń i modeli bo nie pamiętam tego. Prawnie operatorzy nie zezwalają na takie praktyki, ale jak nie przedobrzysz to nie powinni się przyczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę przekazać temat działu zajmującemu się telekomunikacją. Oni przygotują ofertę na taką centralę wraz z kartami. Odezwij się na PW, zostaw nr telefonu w poniedziałek zadzwoni człowiek od nas lub zostaw mail to podeślę ofertę. Dlaczego w poniedziałek? Bo jutro akurat wszyscy wzięliśmy wolne (w pracy, ale nie przed komputerem ;( ). Nie pamiętam cen, ale to raczej nie było takie drogie. Centralę coś na poziomie CCT, do tego karty rozszerzeń GSM. To nie mój "teren", więc wolę to przekazać koledze z firmy, on by więcej mógł powiedzieć. Więc jak jesteś zainteresowany to się odezwij na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×