Skocz do zawartości
xhamerx

Ustawienie rekordu A dla subdomeny

Polecane posty

Witam mam pytanko, jesli temat w złym dziale proszę o przeniesienie tematu do innego działu forum. Jest to mój pierwszy post na tym forum.

 

A więc chciałbym utworzyć rekord A dla subdomeny aby przekierowywała na IP innego serwera.>

 

tera z pytanko jest takie, do tej pory miałem hosting i domene u jednego usługodawcy.

Teraz mam hosting u usługodawcy A a domene u usługodawcy B.

 

Jak zrobić aby utworzyć subdomenę dla domeny głównej a dla tej własnie utworzonej subdomeny rekord A z przekierowaniem na konkretny adres ip innego serwera.

 

Hosting mam u usługodawcy A

Domenę główna mam u usługodawcy B

 

Jak to wykonać. Prosze o pomoc i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Edytowano przez xhamerx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

Jak zrobić aby utworzyć subdomenę dla domeny głównej a dla tej własnie utworzonej subdomeny rekord A z przekierowaniem na konkretny adres ip innego serwera.

 

Subdomena domeny głównej to inaczej rekord A domeny. Po prostu dodaj rekord A dla swojej domeny z konkretnym adresem IP na który subdomena ma przekierować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Subdomena domeny głównej to inaczej rekord A domeny.

 

No nie bo jezeli ustawie rekord A dla domeny wtedy cała ta domena przekieruje na adres ip atak nie chcę.

Ja chce dodac subdomenę domeny głównej i tą subdomene przekierowac na zupełnie inny adres ip (na zupełnie inny serwer). Czyli domyslnie domena kieruje tam gdzie ma kierowac a subdomena kieruje na inny serwer. Teraz pytanie subdomene dodaję u usługodawcy u którego mam hosting czy u drugiego usługodawcy tam gdzie mam domenę do której chce dodać subdomenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W panelu zarządzania strefą dla Twojej domeny Tworzysz po prostu rekord IN A z IP dla subdomeny.

Jeżeli nie masz dostępu do takiego panelu piszesz do firmy, w której masz utrzymywane DNS-y żeby Co taki wpis dodali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie subdomene dodaję u usługodawcy u którego mam hosting czy u drugiego usługodawcy tam gdzie mam domenę do której chce dodać subdomenę?

 

Musisz wprowadzić konfigurację w DNS u usługodawcy u którego masz domenę główną (taką konfigurację wprowadza się w strefie DNS domeny głównej). Czyli w panelu pakietu hostingowego gdzie masz domenę główną powinieneś mieć możliwość zarządzania strefą DNS tej domeny (np. dodanie nowej subdomeny i kierowanie na IP/inny DNS).

 

Samo przekierowanie na IP nie wystarcza (co zrobiłeś powyżej). Więc musisz jeszcze dodatkowo dodać subdomenę do konfiguracji serwera tam gdzie będzie obsługiwana (tzw. utworzenie "vhosta" - czyli w panelu pakietu hostingowego dodanie domeny/subdomeny bez konfiguracji subdomeny w DNS).

 

Mam nadzieję, że pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×