Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
shikataganai

internet LTE, jaka firma (okres testowy) ,jaki router

Polecane posty

Teraz moda na internet LTE 150 MB i tak sobie zadaje pytanie .. poco komu taki internet jak transferu jest mało <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Huawei E398 z Plusa współpracuje świetnie z takim malutkim routerem TP-Link TL-MR3020.

 

Z tymi wszystkimi mobilnymi ofertami jest tak, że każdą trzeba wpierw sprawdzić w miejscu gdzie się planuje jej używać.

 

U mojej siostry LTE śmiga jak burza. U mnie w domu - kaplica.

U mojej siostry Orange ledwo 2-3 Mbps osiąga. U mnie w domu HSPA+ DualCarrier zasuwa jak szalone - do 20 Mbps nawet.

Totalne lotto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz moda na internet LTE 150 MB i tak sobie zadaje pytanie .. poco komu taki internet jak transferu jest mało

 

Po pierwsze te 150mb/s to taki troszkę marketing. Bo przecież to się dzieli na wszystkich użytkowników.

Po drugie zdaje mi się że to jest fajne dla ludzi którzy mało korzystają z internetu. Wolałbym mieć 100mb/s, ba 50mb/s z limitem 10gb jakbym mało korzystał z internetu niż 1mb bez limitu. Dlaczego? przykładowo przysłał mi ktoś zdjęcia z wakacji na e-mail - mimo że nie korzystam często z neta, akurat teraz ściągnę sobie te zdjęcia w minute na takim LTE a nie w pół godziny na jakimś 1mb/s. I tak samo z wysyłaniem maili - wolałbym wysłać komuś zdjęcia, czy jakiś filmik w minutę dwie niż - skrajny przypadek - godzinę na uploadzie 256kb/s jaki jest w większości dsl'i do 2mb i dużej części radiówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze te 150mb/s to taki troszkę marketing. Bo przecież to się dzieli na wszystkich użytkowników.
Chyba trochę popłynąłeś w myślach za daleko i głupota wyszła :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

150mb/s dzieli się na wszystkich użytkowników na każdym BTS. O to ci chodzi?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wg Ciebie jak ja mam z anteną szybkość 60Mb/s, to ilu akurat z BTS-a korzysta użytkowników? A jak zdejmę antenę i mam szybkość 20Mb/s to co, 3x więcej userow sie dopcha?

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
150mb/s dzieli się na wszystkich użytkowników na każdym BTS. O to ci chodzi? :)

 

 

Takie głupoty gdzieś wyczytałeś czy wymyśliłeś? :) Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wg Ciebie jak ja mam z anteną szybkość 60Mb/s, to ilu akurat z BTS-a korzysta użytkowników?

Przecież to się nie dzieli na "sztywno" że 150mb/s się dzieli na pół bo jest dwóch userów bo tyle jest podłączone - działa tu pewnie jakiś zaawansowany qos. Do tego pewnie nie zawsze te 150mb/s jest doprowadzone do tego BTS'a.

A jak zdejmę antenę i mam szybkość 20Mb/s to co, 3x więcej userow sie dopcha?

Pewnie nie bo większe zakłócenia spowodują, że będziesz potrzebował "więcej częstotliwości" żeby przesłać cokolwiek (do tego korekcja błędów itp) co spowoduje pewnie obniżenie wydajności całej sieci.

Takie głupoty gdzieś wyczytałeś czy wymyśliłeś?

A mógłbyś bardziej rozwinąć tą wypowiedź o co ci konkretnie chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to z wyboru własnego czy innego po prostu nie masz :) ?

 

Aktualnie nie mam, ale początkiem kwietnia będę miał światełko w domu ;)

 

 

@UP boże nie pisz takich herezji :(

 

Noodeb i BTSy są połączone z radiolinia, albo światłem (w dużych miastach) i po prostu na na stacje leci ile fabryka daje

Edytowano przez cabana (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam sie nad zakupem internetu z oferty CP tylko ja znajduję się w zasięgu HSPA i niewiem czy opłaca mi się zmiana dostawcy.

Obecnie mam internet radiowy z firmy BITNET http://www.ozarow.net/ pakiet STARTER . Do sieci w domu podłaczone są 3 komputery .

Jaka jest maxymalna prędkość HSPA ? - co byście mi doradzili ?

Edytowano przez R@fi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam sie nad zakupem internetu z oferty CP tylko ja znajduję się w zasięgu HSPA i niewiem czy opłaca mi się zmiana dostawcy.

Obecnie mam internet radiowy z firmy BITNET http://www.ozarow.net/ pakiet STARTER . Do sieci w domu podłaczone są 3 komputery .

Jaka jest maxymalna prędkość HSPA ? - co byście mi doradzili ?

 

 

hej , jeśli nie masz z tym dostawcą problemów technicznych to na Twoim miejscu kupiłbym u niego po prostu najwyższy pakiet tej radiówki

 

dla mnie ta technologia sprawdziła się najlepiej/ była najmniej podatna na warunki atmosferyczne , po ustawieniu anteny/sygnału przy instalacji potem już się nie dotykałem do tego przez dwa lata i sygnał w zasadzie nigdy nie słabł ...natiomiast z HSDPA CP i LTE PLUSA z tym sygnałem bywa różnie zależnie od pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W BITNET przeraża mnie ponowna opłata aktywacyjna i wymiana urządzeń :( ostatnio skasowali mnie 30 zł za poprawienie satelitki na mieszkaniu to raz.

2 Kiedyś tam spóźniłem sie z zaplatą za abonament i naliczyli opłate aktywacyjną - troche przesadzają moim zdaniem i dlatego myśle nad zmianą dostawcy.

3. Ceny za pakiety są wygórowane :(

4. Nie wiem czy taki pakiet 15 GB starczył by mi na 3 PC z tym, ze rodzice często na skype rozmawiają ja raczej nie ściągam plików z sieci.

Co byscie proponowali w tej sytuacji? - inni operatorzy odpadają ponieważ ja mieszkam na wsi i nie mamy tu kabli tepsy :(

Edytowano przez R@fi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×