Skocz do zawartości
cezary188

[instrukcje] Windows i Linux jako remote desktop.

Polecane posty

Witam potrzebuje na serwerze zdalnym uruchomić konkretnie którąs z popularnych przeglądarek na linuxa chrome czy firefoxa żeby ze zdalnego serwera przeglądać siec posługując sie przeglądarka.

I teraz mam możliwość na zdalnym instalacji np. Ubuntu LTS 10.04( w tej chwili na serwerze jest Debian 6 ) ktore z tego co wiem sluza dobrze jako remote desktop.

Nie mam jako tako mozliwosci instalacji u siebie linuxa na ta chwile, rozwaliłoby mi to cała konfiguracje jaką mam (komputery Mac).

Więc pytanie brzmi jak po instalacji systemu linux na serwerze pobrac i skonfigurować pewnie jakies środowiskowo graficzne z którym mógłbym sie połączyć z Windowsa żebym mógł zainstalować przeglądarke na serwerze i sie nią pobawić. Czy jest to wogóle możliwe. Jak ewentualnie inaczej można by to szybko i prosto zrobić. Poradźcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na debianie uruchom sobie tasksel i wybierz środowisko graficzne.

 

I teraz mam możliwość na zdalnym instalacji np. Ubuntu LTS 10.04

Obecne wydanie to 12.04 LTS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem co poleciłeś na debianie doszło do 100% i sie wylaczylo okienko czyli teoretycznie ok, ale jak wpisze jeszcze raz to na lisice Interfejs graficzny nadal jest jako niezainstalowany.

 

Zrobiłem co poleciłeś na debianie doszło do 100% i sie wylaczylo okienko czyli teoretycznie ok, ale jak wpisze jeszcze raz to na lisice Interfejs graficzny nadal jest jako niezainstalowany.

Update: Udało mi sie zdobyc PC i uruchomic debiana 6 z live cd. Wszedlem do konsoli i ogolnie jak mnie wywala to pokazuje 358 of 377 packages installed i jak mnie wywali pokazuje takie bledy:

perl: warning: Falling back to the standard locale ("C").
locale: Cannot set LC_CTYPE to default locale: No such file or directory
locale: Cannot set LC_MESSAGES to default locale: No such file or directory
locale: Cannot set LC_ALL to default locale: No such file or directory
perl: warning: Setting locale failed.
perl: warning: Please check that your locale settings:
	LANGUAGE = (unset),
	LC_ALL = (unset),
	LANG = "en_US.UTF-8"
are supported and installed on your system.
perl: warning: Falling back to the standard locale ("C").
/usr/bin/locale: Cannot set LC_CTYPE to default locale: No such file or directory
/usr/bin/locale: Cannot set LC_MESSAGES to default locale: No such file or directory
/usr/bin/locale: Cannot set LC_ALL to default locale: No such file or directory-

 

Dobra chwilowo poradzilem sobie zrobielm apt-get update a potem dla potomnych jakby co :

<p>To solve this, I just had to install language pack:apt-get language-pack-en-baseIf this does not solve the problem, you may as well trydpkg-reconfigure locales

 

Teraz jak szybko i sprawnie polaczyc sie moim linuxem/windowsem zeby miec remote dosktop ?

Edytowano przez cezary188 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem co poleciłeś na debianie doszło do 100% i sie wylaczylo okienko czyli teoretycznie ok, ale jak wpisze jeszcze raz to na lisice Interfejs graficzny nadal jest jako niezainstalowany.

 

 

Update: Udało mi sie zdobyc PC i uruchomic debiana 6 z live cd. Wszedlem do konsoli i ogolnie jak mnie wywala to pokazuje 358 of 377 packages installed i jak mnie wywali pokazuje takie bledy:

perl: warning: Falling back to the standard locale ("C").
locale: Cannot set LC_CTYPE to default locale: No such file or directory
locale: Cannot set LC_MESSAGES to default locale: No such file or directory
locale: Cannot set LC_ALL to default locale: No such file or directory
perl: warning: Setting locale failed.
perl: warning: Please check that your locale settings:
	LANGUAGE = (unset),
	LC_ALL = (unset),
	LANG = "en_US.UTF-8"
are supported and installed on your system.
perl: warning: Falling back to the standard locale ("C").
/usr/bin/locale: Cannot set LC_CTYPE to default locale: No such file or directory
/usr/bin/locale: Cannot set LC_MESSAGES to default locale: No such file or directory
/usr/bin/locale: Cannot set LC_ALL to default locale: No such file or directory-

 

Dobra chwilowo poradzilem sobie zrobielm apt-get update a potem dla potomnych jakby co :

<p>To solve this, I just had to install language pack:apt-get language-pack-en-baseIf this does not solve the problem, you may as well trydpkg-reconfigure locales

 

Teraz jak szybko i sprawnie polaczyc sie moim linuxem/windowsem zeby miec remote dosktop ?

 

Nie chcę prawić herezji, ale wydaje mi się że musisz zainstalowac VNC alvo NX, zarówno u siebie jak i na serwerze.

 

http://jakilinux.org/linux/debian/freenx-zdalny-pulpit-w-linuksie/ masz linkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa zgadzam sie z toba juz nawet probuje to zrobic od jakis 15 minut ale albo cos przeoczylem albo cos sie powalio bo przy probie zainstalowania chociazby z instrukcji wyskakuje :

Couldn't find any package whose name or description matched "libstdc++2.10-glibc2.2"
Couldn't find any package whose name or description matched "libstdc++2.10-glibc2.2"
No packages will be installed, upgraded, or removed.
0 packages upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded.
Need to get 0 B of archives. After unpacking 0 B will be used.
perl: warning: Setting locale failed.    
perl: warning: Please check that your locale settings:
       LANGUAGE = (unset),
       LC_ALL = (unset),
       LANG = "en_US.UTF-8"
   are supported and installed on your system.
perl: warning: Falling back to the standard locale ("C").
locale: Cannot set LC_CTYPE to default locale: No such file or directory
locale: Cannot set LC_MESSAGES to default locale: No such file or directory
locale: Cannot set LC_ALL to default locale: No such file or directory

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/usr/bin/locale: Cannot set LC_CTYPE to default locale: No such file or directory
/usr/bin/locale: Cannot set LC_MESSAGES to default locale: No such file or directory
/usr/bin/locale: Cannot set LC_ALL to default locale: No such file or directory

 

dpkg-reconfigure locales

 

wybierz PL UTF8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah udało sie ! :P Dzieki wszystkim za pomoc. Pisze własnie ten post z serwera. Sie okazało że jest wbudowana całkiem sprawna przegladarka w gnome więc nie bede potrzebowal nic instalowac. Dla potomnych w tych instrukcjach sa zawarte stare wersje NX dlatego musialem na stronie producenta pobrac najnowsze. Dzieki za podpowiedzi macie po plusie czy jak to sie zwie tutaj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa mam NX na debianie i pytanie jest jak polaczyc sie rootem przez nx ? Oficjlana podpowiedz czyli zmiana EnableAdministratorLogin z 0 na 1 i reset serwera nie dziala nadal mam komunikat:

User ‘root’ cannot be used as an NX user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa mam NX na debianie i pytanie jest jak polaczyc sie rootem przez nx ? Oficjlana podpowiedz czyli zmiana EnableAdministratorLogin z 0 na 1 i reset serwera nie działa nadal mam komunikat:

User ‘root’ cannot be used as an NX user

 

Hmm nie znam się na linuksach i tym podobnych, ale z tego co tu piszesz wynika ze NX nie pozwala na logowanie się z konta roota.

 

Przez ssh utwórz nowego użytkownika z loginem i hasłem, na wszelki wypadek możesz mu nadać uprawnienia roota chociaż nie wiem czy będzie to potrzebne i zaloguj się jako ten użytkownik.

 

http://www.server-world.info/en/note?os=Ubuntu_10.04&p=initial_conf

Edytowano przez Causen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwala, wlasnie do tego ta funkcja jest. Pobralem sobie dokumentacje i juz wiem co bylo nie tak a linijka oprocz tego ze jest ustawiona na 0 jest jeszcze zakomentowana troche wyzej i dopiero teraz to zauwazylem po odkomentowaniu zalogowalem sie jako root. Tak dla potomnych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×