Skocz do zawartości
tczesio

Darmowe hostingi. Skąd się biorą i po co są?

Polecane posty

Kede, ale co twój powyższy post mówi o korzyściach/przyczynach prowadzenia darmowego hostingu (na darmowym resellerze)? Bo to, co jest twoim podstawowym źródłem dochodu to nie interesuje ani mnie, ani autora tematu, ani też z tym tematem się nie wiąże w jakikolwiek sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ciężko to wywnioskować? Przecież napisałem po co posiadam/prowadzę darmowy hosting i nie siedzi on na free koncie wiem że cieżko to zrozumieć.

Wiesz co to target? Przytoczę Ci regułkę z wikipedii żebyś to dobrze zrozumiał: "To grupa do której skierowany jest komunikat, reklama, produkt". Komunikat to dość szerokie pojęcie...

W tym celu prowadzę/posiadam x serwisów związanych z x branżami. Każdy serwis lub jego x podserwisów nawiązujące do samego serwisu głownego siedzą sobie grzecznie w top1-3 pod x frazami. Co dalej to jest już jest wyłącznie moja sprawa i mój "byznes plan" od razu mówie że nie chodzi tu o reklamę czy inne śmieci.

Pasuje Panu?

Właśnie hosting jest jedną z branży a wiadomo łatwiej i taniej jest założyć darmowy hosting niż firmę oferującą usługi hostingowe. Keed to mały kawałek w wielkiej układance.Ty nadal nie rozumiesz czy tylko udajesz?

 

Odniosę się jeszcze raz do wypowiedzi Miłosza

Skoro masz profity z innej branży to na przedłużanie VPSa z 30 zł znajdzie się trochę miejsca.

Jeżeli zaoferujesz mi VPS za 30zł ktory udźwignie obecne 750kont zarejestrowane (w ciągu ~1msc) i w przyszłości kilka tysięcy kont z parametrami jakie obecnie mogę zaoferować na keed to z chęcią skorzystam z twojej propozycji ;)

+ administracja i oczywiście naprawianie wszelkich problemów w ciągu ~1h. Bo to obecnie mam zapewnione za 60pln /msc.

Rozumiesz w czym tkwi różnica?

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego rozumiem tyle:

7: Wypozycjonuję sobie domenę pod frazą "hosting", "dobry hosting", "darmowy hosting" za pomocą witryny oferującej darmowy hosting, oraz zapleczu trzymanym na tym samym serwerze, a potem się zwinę, opylę domenę, albo każę ludziom płacić"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witryny oferującej darmowy hosting, oraz zapleczu trzymanym na tym samym serwerze

Po pierwsze zaplecza nigdy nie trzyma się na tym samym hostingu co serwis głowny.

 

No to kiepsko rozumujesz bo to nie ma związku ze znikaniem, "opylaniem" domeny oraz kazaniem ludziom płacić.

Darmowy hosting keed to tylko mały kawałek w sporej układance. Osoby które mają choć minimalną wiedzę na temat, seo, badań rynku, marketingu zrozumieją

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zaplecza nigdy nie trzyma się na tym samym hostingu co serwis głowny.

Fakt, to samo IP nie robi zbyt dobrze pozycjonowaniu. Miałem nadzieję, że mała złośliwość skłoni Cię do powiedzenia czegoś więcej :)

 

OK, cieszy mnie, że nie zamierzasz zniknąć, chociaż być może pomysł z pozycjonowaniem domeny może być moim zdaniem motorem napędowych dla niektórych serwisów tego typu...

Nie wiem czy tym kierowali się twórcy np. mhost, który był bezpłatnym hostingie, ale fakt faktem, że na http://mhost.pl/hosting znajduje się cennik usług...

Edytowano przez tczesio (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiesz w czym tkwi różnica?

Jakoś nie robi na mnie wrażenia ta liczba, którą podałeś.. Wg mnie i moich dzieci, to możesz tam na końcu jeszcze jedno 0 dorzucić. Zachowujesz się jakbyś był magnatem darmowych chostinków. A może już się sam na niego mianowałeś? Wszystko na to wskazuje. Uważaj żeby korona z głowy Ci nie spadła jak się będziesz schylał.

 

Niektórzy w swoje pasje inwestują ciężką kasę. I maja z tego satysfakcję, coś co zostaje na długo. Nie rozumiem ładowania kasy w prowadzenie darmowego czeogś, z czego nic w sumie nie mamy.

A Ty jeszcze jakieś fochy strzelasz, bo Kafi napisał Ci, że przy VPSie czegoś byś się nauczył. Do czego zaraz się doczepiłeś. Rzucasz liczbami ile to kont obsłużysz za 60 zł. Szpan przed kim? Przed Twoja konkurencją (czyli resztą darmowych chostinków)? Które z resztą teraz będą wyrastać jak grzyby po deszczu, a Ty w każdym temacie z informacją o darmowówkach bedziesz pisać, że upadnie za dwa tygodnie? A może mamy Ci zaklaskać, że tyle kont udało Ci sie uzbierać? Albo zrobić zrzutkę na nagrodę za utrzymywanie tego dłużej niż dwa tygdonie. Zastanawiam się skąd wziąłeś ten termin.

 

A co do VPS/Serwera, to mogę Ci takie rozwiązanie zaproponować. Oczywiście za odpowienią cenę. Ciekawe czy wtedy będzie CI się opłacać prowadzić najlepszy darmowy chostink na naszej planecie.

 

Kafi, chyba się dokładnie nie dowiesz tego co chcesz..

 

Także ten tego.. Elo Kede ziom, pozdro 600 dla ziomków ;)

 

zaznaczenie017.png

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest prosty: dokóki YH będzie utrzymywał kede na swoim serwerze to darmowy hosting bedzie istniał.

YH powie dowidzenia (przecież dedyka pod jedno konto nie dadzą :P) to skonczy się hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marek, przeca Kede Hostink będzie istniał do końca świata i o jeden dzień dłużej. Reszta pada w dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wypowiem, ale raczej do pierwszego postu, bo ta śmieszna dyskusja dąży do nikąd (?).

 

13.10.2011 narodził się pomysł o założeniu darmowego hostingu, więc tak się za to zebrałem. Pracowałem już w firmie hostingowej, ale współpraca skończyła się po roku, więc chciałem mieć coś swojego, bo podoba mi się taka praca smile.png Lubię odpowiadać na pytania, które wysyłają użytkownicy Ct8.pl, jednak jest ich niewiele. (może dlatego, że wszystko działa stabilnie biggrin.png ). Hosting już swoje przeżył, ale bez przesady, że codziennie mam ataki na serwer! Kede, gdzie ty się promujesz, że w ciągu tygodnia zdobyłeś 750 użyszkodników? U mnie aktualny stan działających kont www wynosi: 1089, ale ja na to pracowałem 7 miesięcy. Nie wiem, może moja oferta mało przekonuje ludzi, ale cóż smile.png Wracając natomiast do pytania autora. Hosting prowadzę dla własnej satysfakcji, nie pobieram za to opłat, lubię pogrzebać na serwerze, kiedy coś przydarzy się z "naturalnego" przez np. użytkowników. Jest to dobra praktyka smile.png Uważam, że taki projekt można nawet dopisać do CV - chciałbym pracować w branży hostingowej.

 

Cholernie przyjemne jest to, kiedy użytkownicy piszą pozytywne opinie o moim hostingu. Wtedy jakoś fajnie się czuję, że robię coś za darmo dla tych którzy nie mają pieniążków, bądź nie chcą kupować hostingu, bo tak się nauczyli (w to nie wnikam). Podoba mi się to, jak jestem rozpoznawany przez użytkowników innych for właśnie za to, że prowdzę ten hosting, bo nic innego, co prowadziłem do tej pory nie było tak "popularne". Żeby sprawa była jasna, mam serwer dedykowany Kimsufi za ~75zł miesięcznie, który pilnuję tylko ja. Nie mam nikogo do pomocy, ani nie chcę wink.png Jest to zawsze jakaś praktyka, czy wyzwanie, kiedy coś tam nie działa, a ja potem muszę dojść do źródła tego problemu tongue.png

 

Możecie pisać głupie komentarze na temat mojego postu, ale ja tak uważam smile.png 7 miesięcy na "rynku" to już troszkę czasu i proszę sobie wyobrazić, że na myśl mi jeszcze nie przyszło, aby sprzedać ten projekt. Dobrze wiecie, że ja przeważnie tak robiłem po miesiącu czy dwóch.

 

żeby było jasne, pieniążkami nie sram, z tego co zarobię, bądź cząstkę renty wkładam w proejkt. Nie stać mnie na pro-elo serwer miliono gigowego biggrin.png Skromnie też jest dobrze tongue.png

 

W razie kolejnych pytań, z przyjemnością wypowiem się ponownie w tym temacie smile.png

 

Pozwolę sobie przytoczyć pierwsze lepsze opinie, które uzyskałem wink.png

 

 

 

Szybko i stabilnie wszystko działa, nie ma problemów z instalacją skryptów TikiWiki wymaga wiele, a zainstalowało się bez najmniejszego problemu, poza nim instalowałem phpbb, smf, wordpress, joomla i też wszystko ok. Brak upierdliwych reklam. Transfer wystarczający i chyba największy jaki dostajemy za darmo, miejsca też nie jest mało, 1GB powinno wystarczyć na start bez problemu, przejrzysty panel admina, łatwo zarządza się stroną.

Parametry przebijają konkurencję, są naprawdę dobre jak na start i za darmo.

Minusów nie widzę, może domena ct8.pl, ale można podpiąć własną i nie ma problemu, reklama w stopce też szczególnie nie wadzi bo większość skryptów i tak ma swoje stopki icon_e_smile.gif

 

Co do tego hostingu to nie miałem i nie mam problemów ,, bynajmniej moje strony przechwytujące działają .

Transfer dobry ,na początek można przetestować strony , strony z flashem trochę wolniej działają .

 

Ogólnie pozytywnie, plusy:

wszystko działa stabilnie, 1 GB na dane powinno wystarczyć, 10 GB transferu, brak reklam - tylko mała informacja w stopce, że hosting zapewnia ct8.pl z odnośnikami do ich stron, nie rzuca się w oczy.

Jedyne, co może przeszkadzać to adres nazwa.ct8.pl, lecz na to można poradzić robiąc alias do strony.

 

Pamiętając iż jest to darmowy całkowicie hosting, wart polecenia.

 

Kacper... dziękuje za wiadomść oczywiście że wyrażę swoją opinię a badz pewny ze opinia bedzie jak najbardziej pozytywna gdyz pracowałem juz na wielu tego typu hostingach i niestety się za wiodłem albo szybko znikały ,a strony które się pielęgnowało i o nie dbało też za przeproszeniem szlag trafiał. Więc mam cichą nadzięję że jakiś dłuszy czas spędzimy trochę czasu smile.png. jeśli chodzi o serwer pozytywna jego strona to szybkość negatywna troszkę z ubożały i okrojony panel administracyjny jeśli chodzi o moje potrzeby brakuje troche jak dlamnie uploadu w ftp jest troche za niski z niektórych plików musze rezygnowac niektóre musze dzielić a to żmudne i pracochłonne no...ale coś kosztem drugiego sad.png no ale i tak jest super jestem zadowolony

 

Pozdrawiam,

Kacper

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz lepiej ode mnie bo ja jadę na VPS za 30zł, chociaż oferuję raczej zamknięty hosting, dla wybranych projektów, które nie mają zbyt dużych funduszy. W zasadzie teraz może otworzę trochę szerszą działalność sponsoringu stron, ale to zobaczę jak zrobię bloga do tego + forum. Co do tematu, ja sam kiedyś prowadziłem 0Host.pl - w zasadzie dla przyjemności. Po jakimś czasie przybyło sporo kont, YH wypowiedział mi usługę i trochę lipa, dobrze, że chociaż mogłem dać miesiąc wcześniej powiadomienie o zamknięciu hostingu. Teraz przeniosłem się na VPS'a i szczerze wszystko działa o wiele lepiej wink.png Co prawda panel doprowadza mnie do białej gorączki, tu raz coś się psuje, tu backup się nie wykonuje, ale w zasadzie ogarnąłem mniej więcej jak administrować takim serwerem(wcześniej stawianie LAMP).

 

I tak, zgadza się, że nie mam takiego zaplecza jak YH, ale jakoś serwer utrzymuje się z rok i większych problemów nie ma.

 

Robię w pełni dla przyjemności, jeżeli miałbym czerpać z tego zyski to tylko na utrzymanie lub upgrade serwera. W zasadzie mam taki plan, żeby utrzymywać wszystko z blogu + ew. dotacje użytkowników.

Edytowano przez bartez119 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawiła się chmara nowych bezpłatnych hostingów, chyba nawet więcej niż w zeszłym roku o tej samej porze.

Niestety większość z takich bezpłatnych usług działa na szkodę rynku hostingowego, oferując coraz to większe pakiety kosztem jakości. Potem młody człowiek korzystający z takiego darmowego hostingu ma wrażenie, że w płatnej usłudze będzie miał także taką niską jakość, więc po co ma przechodzić na płatne serwery.

 

Darmowe hostingi są jak najbardziej potrzebne, dają równowagę na rynku hostingowym i możliwość wyboru dowolnej usługi. Jednak Panowie (tu zwracam się do właścicieli bezpłatnych hostingów), nie traktujcie tego jako zajęcie czasu. Jak coś robić to robić porządnie. Wynajmijcie grafika i kodera, zróbcie porządną stronę, zakupcie serwer a nie korzystajcie z bezpłatnego resellera z USA i udajecie wielką firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna jest prosta: youhosting jest coraz bardziej popularne, oni zbijają kasę, ale w końcu skończą się te darmowe resselery i użytkownicy będą zmuszeni kupować ich pakiety, albo odejść.

 

Użytkownicy darmowego hostingu i tak nie potrzebują więcej niż 2GB miejsca, jak są wyjątki to można im spokojnie przydzielić dodatkowe miejsce, ja nigdy nie spotkałem się z sytuacją by jakakolwiek, zaznaczam sensowna strona potrzebowała 10GB na start i transfer bez limitu. Ale większość osób przyciągnie super oferta 10GB miejsca i 100GB transferu za free, bo po co kupować pakiety od firm hostingowych, które oferują przykładowo 3GB miejsca za 50 zł rocznie skoro tu mamy za free? I oczywiście taka osoba nie patrzy na limity, na jakość tylko ilość. Ale to już może taka tendencja Polaków. Sam się spotykałem z identycznymi przypadkami, gdzie gimnazjaliści oferują wypasione strony za 50zł, a gdy mówię klientowi, że zakodowanie prostego layoutu kosztuje 200zł to mówi do mnie, że nie skorzysta bo gdzie indziej jest to 3 razy tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do postów kede , czyżby już zwinął swój byznes ? Strona leży.

Wątpię :) Ciekawostką jest, że nawet gdy strona leży to Uptime wynosi 100% :P

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię smile.png Ciekawostką jest, że nawet gdy strona leży to Uptime wynosi 100% tongue.png

 

Spokojnie , zaraz YH wszystko naprawi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

@Irek, pojawiło się tych bezpłatnych cudaków więcej niż rok temu bo zaraz się euro zaczyna i dochodzi kilka dni wolnego :D Jak zagorzały fan to od 8 się już w szkole nie pojawi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kede, gdzie ty się promujesz, że w ciągu tygodnia zdobyłeś 750 użyszkodników?

No co Ty, nie w ciągu tygodnia a w ciągu miesiąca... Reklamy/bannery na kilku portalach, reszta z Google.

 

Wracając do postów kede , czyżby już zwinął swój byznes ? Strona leży.

Uptime dotyczy serwera a nie strony keed.pl Strona chwilowo wyłączona w celu wprowadzenia kilku zmian. Lecz strony użytkowników jak najbardziej działają i nie było przerwy w ich funkcjonowaniu. "byznes"? Raczej darmowy hosting nie ma z tym nic wspólnego.

Chodź wiem że wszyscy życzą mi żebym zniknął wink.png

 

Limit 20000 osób dziennie (Max Unique Visitors, widoczny na stronie YouHosting) to na prawde, bardzo mały limit. Tylko proszę, nie traktuj tego jak atak osobisty, bo ta wiadomość nie ma tego na celu ;-)

To limit 20 000uu na dzień dla każdej subdomeny.

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wyłączacie strone czy serwer bo IP w ogóle nie odpowiada:

 

home.pl/test

 

 

Analizuję drogę przejścia pakietów do keed.pl:
HOST: vmy1.home.net.pl		   

Loss%   Snt   Last   Avg  Best  Wrst StDev

 1.|-- gate1.home.net.pl		  0.0%	 5    0.7   0.5   0.4   0.7   0.1
 2.|-- dialup-212.162.18.57.fran  0.0%	 5    0.6   0.6   0.5   0.6   0.0
 3.|-- ae-9-9.ebr1.Frankfurt1.Le  0.0%	 5   22.6  22.6  22.5  22.6   0.0
 4.|-- ae-91-91.csw4.Frankfurt1.  0.0%	 5   22.9  23.5  22.6  26.9   1.9
 5.|-- ae-4-90.edge4.Frankfurt1.  0.0%	 5   21.3  21.3  21.2  21.3   0.0
 6.|-- telia-level3-10g.frankfur  0.0%	 5   19.2  19.2  19.2  19.3   0.0
 7.|-- ffm-bb2-link.telia.net	 0.0%	 5   19.2  23.0  19.2  31.6   5.6
 8.|-- ash-bb1-link.telia.net	 0.0%	 5  119.8 151.7 119.7 208.7  40.2
   |  `|-- 80.91.246.62
   |   |-- 80.91.246.64
 9.|-- cha-b1-link.telia.net	  0.0%	 5  127.6 128.8 127.6 133.7   2.7
10.|-- cco-ic-144815-cha-b1.c.te  0.0%	 5  134.1 133.1 131.6 134.1   1.0
   |  `|-- 213.248.93.210
   |   |-- 80.239.167.214
11.|-- ???					   100.0	 5    0.0   0.0   0.0   0.0   0.0
12.|-- crr02hckrnc-tge-0-1-0-0.h  0.0%	 5  131.1 131.2 131.1 131.3   0.1
13.|-- ???					   100.0	 5    0.0   0.0   0.0   0.0   0.0
14.|-- ???					   100.0	 5    0.0   0.0   0.0   0.0   0.0
15.|-- ???					   100.0	 5    0.0   0.0   0.0   0.0   0.0
16.|-- ???					   100.0	 5    0.0   0.0   0.0   0.0   0.0
17.|-- 68-115-192-218.static.spb  0.0%	 5  133.5 163.0 133.4 281.1  66.0
18.|-- 67.23.161.145			  0.0%	 5  133.7 133.6 133.6 133.7   0.1
19.|-- ashv1.main-hosting.com	 0.0%	 4  136.2 136.2 136.1 136.2   0.0
20.|-- ???					   100.0	 4    0.0   0.0   0.0   0.0   0.0

Edytowano przez sshd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sshd - od kiedy to odpowiadanie na ICMP albo tym bardziej dziwne żądania UDP jest obligatoryjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Kede, ale z postów tutaj jak czytam, ma więcej oleju w głowie niż nie jeden użytkownik na forum który rzucał mięchem o byle co - bo on ma biznes, płaci podatki, jest kimś - a co poniektóry pod dywan zakopie, że dolary na utrzymanie dostał od podatników w formie dotacji. Podziwiam kolego, że nie dałeś się sprowokować przy takim zupełnie niepotrzebnym linczu. Chłopak robi swoje, robi to zdecydowanie dla przyjemności, a Wy przywarliście z nim do ściany. Czemu jakoś z kontekstu nie wyłapałem by poczuł się jak magnat darmowych hostingów? Miłosz z całym szacunkiem dla Ciebie, jako do kogoś kto ładnie przędzie na polskim rynku dzięki ciężkiej pracy, ale ostatnio zauważyłem, że to Ty niestety robisz z siebie jakiegoś magnata. Wszystko wokół jest be i fu. Każdy z Was co do jednego, łazicie po tematach i plujecie "nic nie płacisz, nie wymagasz" albo "za jakość trzeba płacić", a tutaj pytacie o profity i co z tego ma bo nie rozumiecie, że może ma z tego całe nic, a satysfakcje prowadzenia czegoś dla kogoś. Czy zniknie? Czy jest jakość taka jak na płatnym hostingu? Czy zgarnia miliony w walizkach? Przecież nikt za to mu nie płaci. Zniknie? Niech znika, kto powiedział, że musi to trwać wiecznie? Nie ma takiego obowiązku. Ktoś kto chwyta się darmowego hostingu musi liczyć się z tym, że dostaje coś za darmo ale ponosi ryzyko braku stabilności i możliwość zniknięcia firmy. Trochę to na Waszą korzyść, bo gdyby coś darmo miało taką jakość jak Wasze płatne usługi to chyba nie byli byście w dobrych nastrojach. W ludziach z kolei też trzeba wyrobić świadomość, że w życiu wszystko ma swoją cenę, a przynajmniej większość rzeczy i żeby mieć stabilną usługę, trzeba zapłacić. W dodatku z tego co wyłapałem to Kede dokłada swój grosz do tego więc nie jest tak, że darmowy hosting na darmowym resellerze. Darmowa usługa ma swoich odbiorców, więc powstają kolejne projekty by je utrzymać. Czy większość z tego prowadzona jest przez szkraby dopiero odstawione od cyca, lub zachłyśniętych cwaniactwem sprzed komputerów wyrostków o piętnastu wiosnach na koncie... nic mnie to nie obchodzi, i nie mam zamiaru tego komentować bo sam osobiście za hosting płacę i jestem spokojny. Gdybym był użytkownikiem takiego hostingu to może bym coś tam od siebie dodał, a tak zupełnie mnie to nie obchodzi. I o ile drażnią mnie forumowe wpisy z serii "szukam dedyka za darmo" , po prostu wolę je przemilczeć niż naubliżać tępakowi, a nóż ktoś mu tego dedyka da. Pozwólcie każdemu działać po swojemu, a nie drwicie ze wszystkich spoza swojej "elity". Kogoś urządza darmowy hosting, niech sobie go robi, póki nie jest celebrytą robiącym z siebie cholera wie kogo, grając innym na nerwach i ma pełną świadomość swojego zajęcia. O tak, też jestem przeciwnikiem wyżej wymienionej grupy wakacyjnych krzaków. Czy musi kupować swoją maszynę i na nim trzymać hosting? A po co? Bo Ciebie by to kafi zadowoliło? Bo wtedy łatwiej by mu się noga powinęła? Bank żywności jedzenia nie kupuje tylko bierze za darmo od ludzi podczas zbiórek i pakuje w opakowania ze swoim logo. Idź i naubliżaj im, że nie stać ich na zakup żywności w hurtowni i w ogóle, po co to robią? Dzięki cześć.

Edytowano przez szuwarek-mini (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba czytałeś tylko ten temat, gdzie akurat Kede nie wypisywał durnot, które wszyscy zapamiętali i teraz zwyczajnie z niego drwią tongue.png Większość złośliwych komentarzy, to słowa właśnie użytkownika Kede, które kierował w stosunku do konkurencyjnych darmowych hostingów. Sprawa jednak wygląda inaczej w tym wątku. Wyraźnie został przedstawiony temat przez autora, kolega niestety sam nie potrafi wytłumaczyć, po co prowadzi hosting itd. Nadal nie doczytałem się jednoznacznej odpowiedzi. Sam jestem ciekaw, np. z jakiego powodu koledzy zdecydowali się na prowadzenie darmowego hostingu, lecz tylko ja wypowiedziałem się w tym temacie, a hostingów już jest blisko milion. I niestety także uważam, iż Kede próbuje być "magnatem" darmowych hostingów tongue.png Wystarczy poczytać inne posty.

 

 

Trochę nieładnie tak pisać o kimś, no cóż, sorry smile.png

 

 

 

Edycja: http://www.webhostingtalk.pl/topic/36897-oneatmpl-your-free-web-hosting/

 

Z resztą sam użytkownik wyjaśnił dlaczego prowadzi hosting :D "dla fejmu" :P

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, przepraszam, jeśli tylko dokopię się odpowiednich postów wystawię sobie odpowiednią opinię. Może zaczerpnąłem trochę obiektywizmu patrząc tylko na kilka postów z tego tematu, a może po prostu się wygłupiłem... nie spędzam aż tak dużo czasu tutaj na forum, a jak coś to przypieczętujcie mnie serią minusów - jakoś zniosę i wszyscy zadowoleni. Kolopik, sam prowadzisz darmowy hosting... potrzebujesz do tego braw i oklasków? Może lubi mieć kogoś pod sobą, ot taka potrzeba stworzenia jakiejś społeczności. Jedni potrzebują licencjonowanego IPB innym wystarczy darmowe phpbb by przemo, jedni ubiorą się w second hand inny tylko w nike... dlatego jedni poważnie podejdą do sprawy kupią hosting, inni muszą wyrwać go za darmo. A skoro na darmowe hostingi jest zapotrzebowanie, to powstają. Tak sądzę, nawet jeśli to wygląda schematycznie na zasadzie "gimnazjaliści gimnazjalistom". Nie ma sensu robić tutaj wojny.

Edytowano przez szuwarek-mini (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, przepraszam, jeśli tylko dokopię się odpowiednich postów wystawię sobie odpowiednią opinię. Może zaczerpnąłem trochę obiektywizmu patrząc tylko na kilka postów z tego tematu, a może po prostu się wygłupiłem... nie spędzam aż tak dużo czasu tutaj na forum, a jak coś to przypieczętujcie mnie serią minusów - jakoś zniosę i wszyscy zadowoleni. Kolopik, sam prowadzisz darmowy hosting... potrzebujesz do tego braw i oklasków? Może lubi mieć kogoś pod sobą, ot taka potrzeba stworzenia jakiejś społeczności. Jedni potrzebują licencjonowanego IPB innym wystarczy darmowe phpbb by przemo, jedni ubiorą się w second hand inny tylko w nike... dlatego jedni poważnie podejdą do sprawy kupią hosting, inni muszą wyrwać go za darmo. A skoro na darmowe hostingi jest zapotrzebowanie, to powstają. Tak sądzę, nawet jeśli to wygląda schematycznie na zasadzie "gimnazjaliści gimnazjalistom". Nie ma sensu robić tutaj wojny.

Broń boże! Ja już przeszedłem krytykę :) Wojny, pogróżki, czy nawet wyzwiska (było na forum, jak ktoś zakładał multikonta i pisał w moim temacie). Zawsze byłem za darmowymi hostingami. Mało razy op tym pisał na forum? Nawet udostępniłem za darmo swój skrypt darmowego hostingu żeby właśnie zachęcić ludzi do tworzenia hostingów ;) Nie próbuję "niszczyć" konkurencji, bo jak już wielokrotnie pisałem, w tej branży nie konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×