Skocz do zawartości
whitea

gdzie najtaniej zarejestrować prywatną domenę pl z ochroną danych?

Polecane posty

Na przykład w OVH domena pl kosztuje koło 50 zł ale ochrona prywatnych danych jest tylko dla domen globalnych więc odpada. Więc gdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Ja mam domenę w http://www.hekko.pl/ (ref) i nie pokazuje moich danych osobowych. Możesz sprawdzić np. moją domenę surfgroup.pl smile.png

Cena przedłużenia

54,12 zł brutto

 

 

@down: A no tak :P Zapomniałem że dla pl są automatycznie blokowane dane osób prywatnych.

Edytowano przez mSurf.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla domen .pl nie umieszcza się danych właściciela we whois, więc kupuj gdzie chcesz.

Czy na pewno? To po co na przykład na domeny.onet.pl przy rejestracji domeny na osobę prywatną jest dodatkowy kwadracik do zaznaczenia że chcę, aby dane osobowe podlegały ochronie i nie były wyświetlane we whois? Gdyby ta zasada obowiązywała automatycznie, to nie byłoby sensu dodatkowego potwierdzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla domen .pl nie umieszcza się danych właściciela we whois, więc kupuj gdzie chcesz.

Bzdury gadasz.

Dla firm jest w bazie whois są umieszczane dane abonenta, dla osób prywatnych można wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie MasterNet.pl. 14 z groszami za rejestrację i ~50 złotych za odnowienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widziałeś ile za przedłużenie w ut?

I odrazu widać, że firma na tym zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci Home.pl

99zł przedłużenie jednej domeny w home. Naprawde jest co polecać, gratuluje.

 

Ja jak zwykle polecam dropped

50zł za przedłużenie .pl + 10 PLN rocznie za ukrycie danych WHOIS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

99zł przedłużenie jednej domeny w home. Naprawde jest co polecać, gratuluje.

Powiedz.. co z tego?

Zazdrościsz im, że zarabiają na przedłużeniach domen? Bo zarobią 50 zł na domenie a nie złotówkę?

Naprawdę nie rozumiem wszego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Miłosz m.in to że:

Home

-ma 2x większe ceny od np dropped

-zwabia ludzi domenami za 1zł

-kod Authinfo wydają na podstawie pisemnego zamówienia + ksero dowodu tożsamości

 

Dropped

-ma niskie ceny przedłużeń

-wszystko jest jasno opisane, cennik domen w stopce nie trzeba go szukać jak na home

-kod auth info można wygenerować z panelu w 10 sekund

Do tego ma przyjazny panel do zarządzania domenami (wg mnie oczywiscie.

 

Po co sobie komplikować życie + płacić więcej?

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-zwabia ludzi domenami za 1zł

Bo mogą sobie na to pozwolić. Poza tym umiejętności czytania ze zrozumieniem (regulaminów) uczyli kiedyś w szkołach.

 

-kod Authinfo wydają na podstawie pisemnego zamówienia + ksero dowodu tożsamości

I co w tym dziwnego? Takie procedury. ISO nie mają od parady.

 

 

Szkoda, że jeszcze nigdzie nie dają domen za darmo razem z przedłużeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to w tym dziwnego że w dropped mam kod authinfo w 10 sekund. Bez wysyłania pisemnego zamówienia, ksero dowodu i czekania aż raczą mi go udostępnić. Po drugie można zmienić właściciela z automatu klik i już domena leży na innym koncie w dropped, bez papierów, cesji. Czasem warto sobie ułatwić życie...

 

 

Szkoda, że jeszcze nigdzie nie dają domen za darmo razem z przedłużeniem.

A zdziwiłbyś się. Na sponsoring-stron.pl kiedyś dostałem domenkę 5 lat temu i jest nadal przedłużana za darmo

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to w tym dziwnego że w dropped mam kod authinfo w 10 sekund. Bez wysyłania pisemnego zamówienia, ksero dowodu i czekania aż raczą mi go udostępnić. Po drugie można zmienić właściciela z automatu klik i już domena leży na innym koncie w dropped, bez papierów, cesji. Czasem warto sobie ułatwić życie...

Jakoś wolę mieć kontrolę nad tym co sprzedaje/oddaje/itp. W home.pl jest też cesja online.

 

No i przede wszystkim rodzimy kapitał.

 

Niech Ci tak ktoś zmieni właściciela ważnej domeny ;)

 

A zdziwiłbyś się. Na sponsoring-stron.pl dostałem domenkę 4-5 lat temu i jest nadal przedłużana za darmo wink.png

Sama się przedłuża.. permetum mobile normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama się przedłuża..

O, dosłownie bo ma założoną opcje

 

TMOT.

 

Wracając do tematu:

Powiedz.. co z tego?

Zazdrościsz im

To z tego że autor pytał o to gdzie najtaniej wyjdzie założenie domeny + ukrycie danych.

Co prawda tytuł sugeruje na samą rejestrację lecz wypowiedź autora odnosi się do ceny przedłużenia domeny.

Poza tym umiejętności czytania ze zrozumieniem (regulaminów) uczyli kiedyś w szkołach.

Łatwo wykalkulować że 99zł w home nie jest to najtaniej (porównywania liczb x > y też uczyli w szkole).

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że jeszcze nigdzie nie dają domen za darmo razem z przedłużeniem.

Za darmo to może byłaby przesada, ale dlaczego domeny globalne kosztują 10$, a polskie 30$ ? (mówię oczywiście o przedłużeniu).

 

Dzięki za wszystkie sugestie. Co do ochrony danych, to faktycznie, w domenach na onet.pl jest pole dla osób fizycznych, że "zgadzam się na publikację we WHOIS" a nie, że "proszę o niepublikowanie we WHOIS" - czyli domyślnie jest ochrona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×