Skocz do zawartości
mkluczka

DirectAdmin, Apache, wildcard i wyróżnione poddomeny

Polecane posty

Witam, mam problem ze specyficzną konfiguracją wildcard w apache.

 

Udało mi się już bez problemu odpowiednio podłączyć dns i wszystkie poddomeny trafiają tam gdzie trzeba, problem jest taki, że chciałbym żeby niektóre poddomeny były interpretowane według własnej konfiguracji, nie według konfiguracji wildcard.

 

Przykład: mam poddomeny

www.abc.pl

komputery.abc.pl

drukarki.abc.pl

skanery.abc.pl

test.abc.pl

 

chodzi mi o to, żeby wszystkie poddomeny uruchamiały stronę z tego samego katalogu co www.abc.pl,

z wyjątkiem test.abc.pl, która powinna uruchamiać stronę z innego katalogu z osobnym kodem

Edytowano przez mkluczka (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zdefiniuj odrębnego vhosta dla subdomeny test.abc.pl najlepiej w tym samym pliku gdzie masz definicję wildcarda, ale umieść wpis powyżej definicji wildcarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W DA jeżeli chcesz żeby subdomena wskazywała na główny serwis dodajesz ją jako wskaźnik domenę główną a w przypadku inny subdomen dodajesz je jako subdomeny dla domeny głównej i wtedy będzie wczytywała się z katalogu o nazwie subdomeny lub możesz subdomeneę dodać jako domenę i wtedy będzie miała własny osobny katalog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zdefiniuj odrębnego vhosta dla subdomeny test.abc.pl najlepiej w tym samym pliku gdzie masz definicję wildcarda, ale umieść wpis powyżej definicji wildcarda.

 

Definicję wildcard mam w plikach generowanych przez DirectAdmin, więc to odpada,

ale konfigurację test.abc.pl dałem po prostu odpowiednio wyżej w /etc/httpd/httpd.conf i działa tak jak powinno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×